TV do wszystkiego cena do 2,5tys- Samsung LE40c650 czy Toshiba 40XV733

rafcio007

New member
odległość od ekranu - różna :) Mieszkam na stancjach, studiuje wiec czasami mam pokoj 20m2 a czasami 10m2, obecnie odległość wyniesie jakies ~1,5m od TV
Jak duży jest pokój - 3,5m x 5m
jaki masz obecnie telewizor- nie mam :) Laptop+zewnetrzny Tuner obecnie
preferowana technologia - LCD
jakie programy najczęściej oglądasz - wszystko
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - i dzień i wieczór z przewaga na wieczór
preferowana wielkość telewizora - ~40"
preferowana marka- bez znaczenia
czego nie lubisz w telewizorach - sam nie wiem ;)
jakie urządzenia będą podłączone- Laptop HDMI, Konsola Xbox360 HDMI,
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - na pewno priorytetem jest odtwarzanie filmow najlepiej z USB i granie na konsoli
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- różnie :)
telewizor ma mieć wifi- nie koniecznie, ale by się przydało
ma czytać przez USB filmy - przydałoby się
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - Laptop HDMI, Xbox360 HDMI
jaki masz sygnał - kablówka analogowa albo cyfrowa? Nie wiem, dopiero bede wiedzial w padzierniku,
ile programów HD -obecnie 0
ile godzin dziennie ma grać telewizor - róznie, czasami ~12h a czasami 4-5h
ile osób zasiada przed telewizorem - głownie jedna, do grania na konsoli czasami 2
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa - 2,5 tys

Witam szukam telewizora ~40" w cenie do 2,5tyś zł. Telewizor ma być w sumie kombajnem multimedialnym, będzie podłączany do niego Laptop, Xbox360, dużym plusem jest jeśli będzie odtwarzał wiekszosc formatow wideo przez USB(głownie seriale sciagniete z internetu), i dobrze gdyby był energooszczędny.


Zastanawiam się nad dwoma modelami:Toshiba 40XV733 i Samsung LE40C650
Za Toshiba przemawia jedynie mały input lag co przyda sie podczas grania, oraz podobno piękny obraz, za Samsungiem natomiast multimedialnosc, odtwarza wiekszosc formatow wideo poprzez USB, internet ?? ale ma za to wiekszy input lag.

Głownie telewizor będzie wykorzystywany do ogladania poprzez USB(pliki o różnej jakości, czesto TV Ripy(niska jakość) ale tez i pliki wideo o wyzszej rozdzielczosci), do grania na xbox360, nie jestem mega hardcorowym graczem, ale nie chciałbym odczuwać lagów podczas grania) Gdyby Toshiba potrafiłaby czytać pliki wideo poprzez USB to może wybrałym ją, a tak skłaniam się bardziej do Samsunga, jest bardziej nowoczesny ?? 100Hz bardziej multimedialny, ale boję się że nie nadaje sie do grania na konsoli to moja jedyna obawa wobec tego TV, co polecacie? Co lepsze do gier? Co lepsze w ogólnej ocenie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To tylko Toshiba z uwagi na szybsze procesory i obróbkę poprzez silnik MetaBrain. To co do jakości , bo nie czyta plików wideo po USB.
Jeśli główny taki cel zostaje Ci w klasie Samsung bo do Sony musiałbyś dołożyć.
 

rafcio007

New member
ewentualnie jeśli już musiałbym dołożyć,ale kupić coś co będzie miało i plusy Toshiby i plusy Samsunga to jaki model Sony i za ile? Znalazlem modele Sony KDL-40EX500 i 501 roznia sie chyba tylko wykonaniem obudowy jesli sie nie myle, a jak te modele Sony odtawrzaja pliki z USB?

A moze wziąśc LG 42LD550?? Cena bardzo kusząca za 2200zł można juz kupić, i nowy soft pozwala na ogladanie plikow wideo z usb, tylko kwestia jak będzie zachowywał sie z konsola? Jaki input lag?
Mam dylemat, czy Kupic LG i miec kase na konsole(razem mnie to wyniesie ponad 3tys,ale bede miał TV + konsola) czy Kupic Sony EX50x?? Co doradzacie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry