TV do sypialnii, kwota 2600

Bartolomef

New member
Witam
wiem ze napewno macie juz dosc pytan ktory model ale prosze o pomoc gdyz jak chyba kazdy decydujacy sie na kupno nowego telewizora pogubilem sie totalnie a w moim przypadku jest to zakup na lata, i zwracam sie z prosba o pomoc do fachowcow i ludzi ktorzy przez to przebrneli z powodzeniem, bo sprzedawcow w sklepach w ktorych bylem nie mozna okreslic tym mianem, ale to niewazne.

Postaram sie opisac wam sytuacje

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - Mała sypialnia, 12 m2
jaki sygnał ? - Zwykła antena analogowa,ale posiadam tez antene z technologia DVB-T, razem z telewizorem mysle o zakupie n tv (zalezy od kosztow) gdyz instalacja bylaby od zera
jaka odległość od ekranu ? - i tu jest problem, u mnie w domu jest jeden TV w sypialni i kazdy siedzi na lozku ogladajac go, wiec najdalej od niego to na 2,5m a najblizej (jesli ktos siadzie tam gdzie sa nogi jak sie spi) to 0,6m
jakie urządzenia do podłączenia ? - konsoli nie ma i niebedzie, dvd tez ale napewno do podlaczenia komputer i chyba nbox recorder
jaka klasa cenowa ? - niestety tylko do 2600 (im taniej tym lepiej)
więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? - minimalnie wiecej w dzien ale minimalnie
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - wydaje mi sie ze srednie, jesli sie myle sa rolety (gdyby co)
ile osób zasiada przed telewizorem ? - maksymalnie 3 przewaznie 2
Jaki masz ulubiony program ? - discovery, tvn turbo, tvn 24 ( wszystko ogladane u dziadkow, gdyz w domu tylko tvp1 i 2 oraz polsat i tvn)
jaki masz telewizor ? - lepiej nie pisac samsung crt (modelu nie pamietam i nie chce isc patrzec) i odrazu zaznaczam ze wszelkie samsungi odpadaja
Ma stać czy wisieć ? - WISIEC (jest to piorytet)

Pytania i watpliwosci:

1. Najwazniejsze to rozmiar wciaz waham sie miedzy 32 i 37 cali i nie moge znalesc odpowiedzi, moze jakis sensowny argument ale rozgladalem sie za 32 bo na logike wydaje mi sie ze beda tansze wiec jest szansa ze w tych pieniadzach bedzie on bardziej zaawansowany technologicznie

2. Oczywiscie Plazma czy LCD, zdecydowalem sie na LCD poniewaz:
-mniejszy pobor mocy
-nowoczesne technologie polepszyly jakosc obrazu
-raczej wszyscy siedza blisko ekranu a przy plazmie wszedzie pisze ze trzeba daleko
-najmniejsze plazmy to 37 (a w moim przedziale cenowym znalazlem tylko pare modeli panasonica, wiec wyboru marki bym niemial)

3. Co do technologi, to sam juz niewiem co one maja jakies PIP PAP czy inne cuda, wiem tyle przy 32 calach roznicy miedzy HD ready a Full HD nie zobacze wiec wystarczy mi HD ready

Moze opisze co chcialbym aby mial, i potym moje typy

Jak juz pisalem HD ready
mozliwosc powieszenia !!!
chcialbym aby mial 100Hz ale nie zawsze znajduje informacje ile ma i jestem swiadom ze w tych pieniadzach raczej zaden nie bedzie ich mial
2x hdmi (odpowiednie zlacza) - podlaczenia komputera i nbox'a
katy widzenia 178 stopni (mysle ze to standardowe minimum)
czas reakcji maksymalnie 8ms
jasnosc mysle ze 500 cd/m2 minimum 450 cd/m2
na kontrascie sie nieznam
zalezy mi tez natym aby byl cienki (zeby zbytnio nie odstawal od sciany, gdyz musi byc miejsce zeby bylo jak przejsc miedzy nim a lozkiem, tak to jest jak sa male pomieszczenia)
zeby dobra elektronika byla bo to zakup (jak kazdy telewizor u mnie) na lata
wazne aby pobieral rozsadna ilosc pradu szczegolnie podczas czuwania
wazne zeby mialy dobre glosniki moze system surrond (gdyz nawet jesli kupie dodatkowe to nie bedzie gdzie postawic)
kolor raczej czarny ale to nie ma duzego znaczenia

A teraz modele nad ktorymi sie zastanawiam:

1. Toshiba 32R3500PG
ten model wydaje mi sie najciekawszy ale niewiem czy jest wart tych pieniedzy, pozatym "wszyscy" polecaja sharp a ja sie juz kompletnie pogubilem
2. Toshiba 32C3500PG
3. Sharp LC32WD1E
4. Sharp LC-32D44E-BK
5. Panasonic TX-32LX80
6. Sony KDL-32U3000
7. PHILIPS 32PFL5322
8. Thomson 32M61NH20 (znalazlem go tania ale nieznalazlem o nim konkretnych informacji i zreszta nieslyszalem ani nie czytalem aby ktos chwalil ta firme)

WAZNE PYTANIE
w przypadku wystapienia (odpukac) martwych pikseli ktora firma nie robi problemu z wymiana (na 3 martwych pikseli)

z ciekawosci jeszcze zapytam
moze czekac na oled ktore ponoc maja byc tansze od lcd bo narazie sa drozsze

Prosze mi doradzic ktory z tych modeli jest najlepiej zaawansowany technologicznie, ma najlepszy (waszym zdaniem obraz) jesli pominalem jakis model wart uwagi a spelniajacy wymagania pisac (niewiem czemu ale niebralem pod uwage LG). I ostatnia prosba prosze nie pisac zeby dolozyc troche i kupic np toshiba 32XV505D, SHARP LC 32X20E albo SHARP LC 32B20E (sam bym chcial) ale naprawde niemam juz z czego a jeszcze pewnie bedzie trzeba kupic uchwyt na sciane.

Bede wdzieczny za kazda uwage i podpowiedz, z gory dziekuje za pomoc.
P.S. do kazdego chcialem dodac link z opisem jego mozliwosci ale niestety nie moge.
Pozdrawiam

edit Panowie jest opcja, zona podsunela mi siwetny pomysl, ten telewizor ktory mamy dostanie ze moim tesciom (bo oni maja czarno bialy) a za niego mozna od nich zawolac 200-300 zeta i wtedy kwota przeznaczona na TV urosnie to 2900, a wiec
1. toshiba 32XV505D
2. SHARP LC 32X20E
3. SHARP LC 32B20E
Wchoda do gry :D:D:D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co wymieniłeś wybrałbym 32 X 20 Sharpa , bo czerń strukturalna będzie dla Ciebie najważniejsza.
 

Bartolomef

New member
Dzieki wielkie zawsze to podpowiedz co wziasc na prezentacje ;)
a uwazasz ze wybralem dobre modele?? czy naprzyklad oszczedzic troche wstrzymac sie te pol roku i kupic np JVC LT 32 P80 lub SHARP LC32RD2E, czy Ty bys np wybral cos calkiem innego czego niepodalem??
P.S. a co odnosnie rozmiaru 32 czy 37?? bo wciaz niewiem ktory bedzie lepszy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
późno pisałem więc nie było czasu na rozwinięcie.
Do sypialni lepszy jest model 37" ze względu na fazę relaksacji oka. Chodzi o to że oko już zaczyna odpoczywać i dobrze żeby sie nie wysilało.
Ale zapomnij że w cenie 2600 coś dobrego kupisz.
Więc zostałbym przy 32 i to bez rewelacji jakości.
Pomyśl o JVC 32 P 80 lub Sharpie 32 X 20.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

Brak jakichkolwiek artefaktów i znakomite przejścia tonalne.
p1050804vx8.jpg
 

Bartolomef

New member
Wiesz sam sie coraz bardziej sklanialem ku 37 calom ale jak sprawdzilem te modele Toshiba 32XV505D i SHARP LC-32X20E tylko ze 37 to okazalo sie ze cena skacze niemilosiernie (trzeba miec 3500 najmniej) (oba juz maja full HD, bo przy wiekszym rozmiarze niz 32 czytalem ze bedzie to juz zauwazalne), i teraz calkowicie zdaje sie na was , skoro 37 cali a cena tak rosnie to ktoras z tych plazm powiedzmy ze wtedy do 3000 (wiem ze z panasonica napewno cos bedzie ) a i obraz niby lepszy i taniej by bylo (tylko martwi mnie wtedy pobor mocy, czy bedzie az tak bardzo wiekszy? bo ceny wciaz rosna)
Albo sie wstrzymac do swiat np i kupic LCD 37 cali i 100 Hz

p.s. na rewalacje przy tej kwocie nie liczylem.
"Brak jakichkolwiek artefaktów i znakomite przejścia tonalne." troche slabo Cie rozumiem szczegolnie z tymi przejsciami totalnymi.
Pozdrawiam
 

Bartolomef

New member
To teraz mam nadzieje ze juz ostatnie pytanie i daje Ci spokoj, czy warto dolozyc i kupic PANASONIC TH-37PV80 bo do 3100 mozna go dostac (jakby mial Full HD to juz bym niepytal) ale oba maja HD ready wiec wole poradzic sie speca, (ale niby roznica miedzy HD ready a Full HD przy takich rozmiarach jest niezauwazalna - tak sie pocieszam)

Edit:
mam wazne pytanie a czym sie rozni PV od PX ??????? wiem ze PX nie ma w polskiej oficjalnej ofercie i tyle (ale chyba jest jakas szczegolna roznica)

ostatnie pytanie czy sa jakies problemy (slaby jakosc obrazu) gdy podlaczymy komputer pod plazme??
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry