TV do salonu mieszkania/domu - dużo streamingu

majk3l

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16 m2 (za parę miesięcy przeprowadzka i będzie 25m2)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 m (za parę miesięcy przeprowadzka 2.5-3.5m)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony, wschód (po przeprowadzce z południa i zachodu - za i z prawej)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Pięcioletni TCL U49S7606DS, 4K, pewnie później pójdzie do sypialni (jeżeli się nie sprzeda). Generalnie byłem zadowolony, bleeding jakoś mocno mi nie przeszkadzał, 4K super, cena-jakość znakomita, ale ma dużo WAD: SMARTTV często się wiesza, mało filmów z pendrive odtwarza, ma dość powolny interfejs, YT ostatnio przestał działać, więc przelało to czarę goryczy.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Działającą funkcję nagrywania/zatrzymywania programów TV, odtwarzanie materiałów 4K z pendrive
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja naziemna, internet
10 Jakie urządzenia? Xbox One, PC z RX580 (freesync) ale bardzo rzadko (jest to drugorzędne)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-14 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Naziemna, Filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Netflix, YT
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Mało prawdopodobne, może 1-2 razy w miesiącu
16. Preferencje co do marki? LG? Webos dobrze mi się używało. W pracy mam też jakiś Samsung i też jest ok (choć powolny). Raczej skłaniam się ku uznanym markom, żeby znowu nie bić się z przestającymi działać funkcjami
17. Preferencje co do wielkości? 49" +, ważny jest design, cienkie ramki, cienka obudowa (mój poprzedni TCL jest wzorcem)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak obsługi niektórych formatów wideo (z pendrive - vel MP4 w powyższym TCL), niedziałający smartTV
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? raczej nie więcej niż 3500 pln, ale raczej budżet otwarty
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 4-5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, bardzo często, kluczowy jest Netflix, HBO GO, bo bardzo często używam (musi być), a preferowane też inne - np. Prime, YT ze sterowaniem ze smartfona (przydałby się adblockiem- nie wiem czy to jest w TV?)

3D w ogóle nie używam.
 

majk3l

New member
Dzięki. No tak, mimo że te głośniki na dole jakoś mocno mi nie podchodzą (nie zaliczam tego do wąskiej ramki) to może i bym się skusił, ale jak już pisałem - zawiodłem się na TCL. Skoro olali jeden ze swoimch modeli już po kilku latach to i kolejny mogą olać (w kwestii aktualizacji).

Jakieś inne propozycje? Może być coś tańszego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aktualizacje robi Google.
A nie słyszałem żeby się dynamicznie nie rozwijali.
Jest i będzie.
Z cieniutką ramką to DP660.

W klasie masz Philips a 55pus 8303 za 3699 zł
 
Do góry