Tv do Salonu 85" do 10tys

wienio20

New member
Witam serdecznie. Szukam TV minileda do około 10tys jesli bedzie mniej to lepiej. Rozmiar 85". Salon ma ok 35m2 a odległość od TV 3,6m. Ogladam głównie TV z satelity + filmy z netflixa i serwera NAS. Okno przy TV od strony zachodniej. Problem w tym że ściana TV jest już przygotowana i uchwyt TV wisi w rozmiarze 600x400. TV musi mieć otwory na uchwyt najlepiej wyśrodkowane lub tak jak ma Samsung że uchwyt jest dokręcany powyżej środka. Wtedy TV będzie bliżej szafki TV i też będzie ok. Więc TCL-e odpadają. Myślałem nad Samsungiem 85qn85c, 85qn90c Proszę o porady. Przerabianie ściany TV nie wchodzi w grę.
 

Attachments

  • 20240807_173056.jpg
    20240807_173056.jpg
    2,7 MB · Wyś: 40

wienio20

New member
Przecież ten wieszak możesz regulować. Tak samo możesz regulować położenie tv góra, dół na wieszaku.
W jaki sposób? Jest dokręcony do ściany. Maksymalny jego rozstaw to 600x400 czyli taki jak ma większość TV w rozmiarze 85"
 

Attachments

  • Screenshot_20240818_222100_Allegro.jpg
    Screenshot_20240818_222100_Allegro.jpg
    979,9 KB · Wyś: 23

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, masz wszystko prawidłowo i extra to wygląda.
Ktoś dobrze pomyślał

Telewizor w tej klasie - masz już wysokie modele mion i led:
- 85C855 za 10.499 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł , plus montaż na ścianie i dostawa
I będzie oczywiście pasował.

Kiedy planujesz zakup ?
 

wienio20

New member
Tak, masz wszystko prawidłowo i extra to wygląda.
Ktoś dobrze pomyślał

Telewizor w tej klasie - masz już wysokie modele mion i led:
- 85C855 za 10.499 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł , plus montaż na ścianie i dostawa
I będzie oczywiście pasował.

Kiedy planujesz zakup ?
@kiki Ten Tcl ma standard VESA 600x500 a mój uchwyt jest 600x400 więc go nie dokręce. Poza tym TCL ma otwory w dolnej części obudowy więc TV by był nie na środku ściany tylko w jej górnej krawędzi co wyglądałoby bardzo źle. Jak patrzyłem w sklepie to Samsungi mają otwory lepiej rozmieszczone dla mnie. Nie wiem jak z innymi producentami. Jeśli dobrze pójdzie to zakup zrobię za około miesiąc.
 

wienio20

New member
😂 to Ci pomógł. Sony ma rozstaw 400x400. Pomyśl czy nie warto zamontować nowy wieszak, który kosztuje grosze.
Przeczytaj ze zrozumieniem moją pierwszą wiadomość bo odpisujesz nie na temat i wprowadzasz jeszcze innych w błąd. Mam masywny wieszak 600x400 który kosztuje ok 500zł więc nie grosze. Sony ma 400x400 więc będe miał regulację lewo-prawo po 10cm na czym mi nie zależy. Potrzebuję pomocy w doborze telewizora który będzie miał standard VESA max 600x400 gdzie 600 to szerokość a 400 wysokość. Otwory w TV muszą być centralnie względem góry i dołu lub przesunięte trochę w górę jak ma Samsung. Nie wiem jak inne TV Sony, Philips itd. TCL sprawdzałem i ma otwory bliżej dołu więc TV na ścianie będzie za wysoko. Przeróbki ściany nie wchodzą w grę.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Jaką regulację? Przesuwasz uchwyty do środka i masz 400x400. Twój wybór. Kupujesz tv za kilkadziesiąt tysięcy i uzależniasz wybór od wieszaka? Wieszak regulowany kupisz za 300zł. Bardzo dobry. Inna sprawa to jak poczytasz forum to przy 85 calach ciężko i mało bezpiecznie regulować tv. Ściana nie wymaga żadnej przeróbki. Wystarczy wieszak zmienić.
 

wienio20

New member
Jaką regulację? Przesuwasz uchwyty do środka i masz 400x400. Twój wybór. Kupujesz tv za kilkadziesiąt tysięcy i uzależniasz wybór od wieszaka? Wieszak regulowany kupisz za 300zł. Bardzo dobry. Inna sprawa to jak poczytasz forum to przy 85 calach ciężko i mało bezpiecznie regulować tv. Ściana nie wymaga żadnej przeróbki. Wystarczy wieszak zmienić.
Odpisuje ostatni raz bo już mnie to męczy. Dociera to do Ciebie że mój wieszak ma regulację od 0 do 600x400 i wszystkie mniejsze rozmiary da się zamontować? Wieszak jest schowany w ścianę i większy nie wejdzie. Jest na wysięgniku żeby TV dolegał do ściany. Jeśli kupuję TV 85" to większość ma mocowanie 600x400 czyli przy maksymalnym rozsunięciu (nie ma wtedy regulacji góra dół!!!!) Mi zależy żeby TV nie wisiał za wysoko!!!! Sony ma 400x400 więc mogę go zsunąć ale nie wyreguluję góra dół więc musiałby mieć otwory w odpowiednim miejscu!!! Nie chcę żeby TV był zawieszony za wysoko na ścianie. Samsung ma dobre rozmieszczenie mocowania uchwytu a TCL nie. Więc moje pytanie brzmiało jaki model Samsunga lub innego producenta kupić który ma rozmieszczenie centralne otworów do dokręcenia uchwytu lub wyżej. TCL ma otwory w dolnej części tylnej obudowy wiec odpada bo by był za wysoko. Jeśli nie masz wiedzy na temat rozmieszczenia otwórów w innych TV to nie spamuj.
 
Do góry