TV do salonu 65-75 do 9000.

kompozyt

New member
W 2011 roku kupiłem za poradą forum (i Kikiego) Samsung LE46C750 (i do tej pory chodzi bez problemów).
Czas na zmiany. Nie zmienił się tylko salon, wciąż ten sam. https://www.fotosik.pl/zdjecie/4c88365d68540227
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu – na wprost i pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? na wprost do telewizora (dużo okien w salonie)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE46C750
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI, wejscie antenowe,możliwość połączenia z netem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, Cyfra+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 (PS5), może jakiś sprzęt z tym Dolby Atmos
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio 6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? (lepszą do takich warunków oświetlenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne tvn 24 (minimum 2h), sportowe (mecze non stop), filmy Netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z Internetu na ekranie telewizora ? nie,
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 10%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? przewaga wieczorami- pomijając weekend (czasami chodzi cały dzień w weekend)
17. Preferencje co do wielkości? 65 (chyba raczej) lub 75 (żona krzyczy, że za duży)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie trzeba
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9000
Boję się tego Oleda LG65C9 choć piękny. Ale sporo tych informacyjnych (powidoki). Oglądałem Sony XG9505 i czytam różne opinie. Może jednak Samsung QE65Q9FN?
Czytam to forum miesiąc i jestem coraz głupszy. Proszę o poradę.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, z tej odległości jaka masz - to tylko 75 cali, pozostaje kwestia budżetu...
Idealny by był 75Q85 Samsunga niewiele odbiega od Q90 jakością obrazu
 

kompozyt

New member
Witaj, z tej odległości jaka masz - to tylko 75 cali, pozostaje kwestia budżetu...
Idealny by był 75Q85 Samsunga niewiele odbiega od Q90 jakością obrazu

Ten 75Q85 trochę za drogi. A QE75Q70R? lub Sony KD-75XG8596? Będzie tragedia ? Czy dać sobie spokój i jednak mniejszy QE65Q85RA lub ten Sony 65XG9505?
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tragedii nie ma ,ale półka niżej....poczekaj może na promocje na koniec listopada będą wyprzedaże ,może ceny spadną o jakieś 2 tyś na dużych przekątnych, napisz do KIKI-ego może coś ciekawego zaproponuje w 75 calach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym sięgał po 75" do tych potrzeb:
- Philips 75PUS8303 za 7999 zł
Masz z pełnym pakietem.
Z modeli Oled spokojnie możesz sięgać po obecne modele 9 tej generacji.
Masz je w programie pilotażowym Piątka Loco gdzie sam ustalasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę.
 
Do góry