TV do filmy, koncerty, seriale 2-3k(max)

seez

New member
Witam,

Poszukuję (nie spieszy mi się) nowego TV, obecnie mam CRT24" SONY trinitron. Naczytałem się testów, ale w każdym wszystko odnosi się do klasy cenowej a ja bym wolał porównanie bezwzględne abym wiedział jaki minimalny budżet założyć do moich oczekiwań (gdyż tak zwykle podchodzę do wyborów tego typu - ma spełnić oczekiwania najniższym kosztem :).

- budżet (chyba najważniejsze kryterium): 2000-3000 zł
- odległość od ekranu: ok. 3m
- jak słońce świeci w pokoju: duże okno od strony południowej, TV będzie stał przy ścianie zachodniej (światło z boku)
- wielkość pokoju: 4x4 m
- jaki masz obecnie telewizor: 24" CRT Sony Trinitron - porównując z LCD LG u rodzinki, dużo lepiej prezentują się na nim kanały SD (pod każdym względem...)
- jakie programy najczęściej oglądasz: głównie filmy i koncerty z DVD, DIVX, po zakupie tv HD również z plików MKV HD (obecnie nie mam odtwarzacza HD więc możliwość puszczania MKV z USB mile widziana), po zmianie TV będzie zmiana kablówki na cyfrową, zdjęcia i filmiki z wakacji
-więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem i w nocy, rzadko w dzień w weekend
-wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy zgaszonym świetle, ewentualnie mała lampka
-wolisz obraz ostry czy łagodny: może być ostry ale nie sztuczny
-matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa (ale to nie laptop więc nie obowiązkowe)
-preferowana wielkość telewizora: 42"-46''
-preferowana marka: Panasonic, LG, Samsung
-Preferowana technologia: Plazma
-czego nie lubisz w telewizorach?: brak płynności ruchu, zakłamanych kolorów, efektu smużenia, szumu
-Jakie urządzenia będą podłączone?: DVD po HDMI, czasem laptop (filmy, zdjęcia) po HDMI, cyfrowa kablówka (chciałbym aby leciało to bezpośrednio z anteny bez dekodera), TV będzie odtwarzał pliki mkv podłączane przez dysk przenośny, może kiedyś PS3, ampli kina podłączony do TV tylko dźwięk po SPDIF
-czy ważne jest wifi: mile widziane
-czy będziesz korzystać z widgetów?: Tak
-czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: nie
-czy chcesz korzystać z serwisu Ipla Iplex, tvscreen - VOD?: tak
- czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: bardzo chętnie, ale jakby co to zawsze mogę lapka wpiąć szybko po HDMI, a divx polecą przez odtwarzacz DVD
-ma mieć 3D?: podoba mi się pasywne w LG
-ma mieć slot na karty SD?: wskazane, nie obowiązkowe
-ma mieć tuner DVB-S?: tak
-jaki masz sygnał?: analogowa kablówka, po zmianie tv cyfrowa
-ile programów HD?: w pakiecie standard jeden, ale może kupię więcej - 10 do 20tu
-ma stać czy wisieć ?: jeszcze nie wiem, na początku będzie stał, potem może powieszę


Skałniam się ku plaźmie ze względu na kolory które na testowych obrazach bardziej mi się podobają, ale podoba mi się bajer w 3d LG z pasywnymi okularami. Poza tym tak czytam testy i te nowe ledowe wypadają w nie których testach lepiej niż plazma. Jeśli dałoby się na LED uzyskać naturalne kolory to chcę pasywne 3d LED. W plaźmie nie podoba mi się gorsza "wyprana" biel.
 

bird71

New member
Zainteresuj się może tv Lcd Panasonic tx-l42et5e.W tej chwili spokojnie możesz go kupić poniżej 3tys.zł.Nie będę ukrywał że posiadam w/w tv i moje kryteria wyboru były całkiem podobne do twoich.Chciałem aby mój nowy sprzęt posiadał pasywne 3D bo po pierwsze aktywne mi nie pasi a po drugie nie miałem zamiaru wydawać kasy na okulary które po jakimś czasie będą leżały bezużytecznie.
Dobrze też ten Panasonic radzi sobie z sygnałem analogowym który mam od Upc.Bez jakiejś specjalnej kalibracji naprawdę daje rade i oczu nie "męczy" swoim obrazem.Menu ma szybkie i intuicyjne.Wbudowany nadajnik wi-fi działa bez zarzutów.Posiada przeglądarkę oraz co najważniejsze dla mojej lepszej połowy Tvn player :)
Do tej pory też nie zanotowałem żadnego problemu przy odtwarzaniu filmów z dysku zaś jeżeli chodzi o napisy to niewiele mogę napisać gdyż jeszcze tego nie przetestowałem.
Matrycę ma półmatowa na pewno coś tam odbija i jak "chcę" to widzieć to widzę a jak skupie się na oglądaniu to mi nie przeszkadza,dziwne hmm...:)))
Mam też Ps3 pod niego podłączone,żadnego imput laga nie zauważyłem.
A no i jego wygląd w sklepie wyglądał tak sobie zaś w domu jednak robi wrażenie,po prostu jest ładny...:)
Ale pamiętaj że każda sroczka swój ogonek chwali i wybór należy do Ciebie.
 

seez

New member
Dzięki za sugestie, rozejrzę się w sklepie za wymienionymi modelami. Chyba decyzja będzie między Panasonic LED 3d a plazma Panasonic..
 
Do góry