TV do 4k

5hiva

New member
Witam serdecznie. Od dobrych 4ech miesięcy szukam dla siebie telewizora.
Poniżej zamieszczam odpowiedzi na podstawowe pytania, a jeszcze niżej mały komentarz. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Jak słońce świeci w pokoju? Rysunek pokoju: imageshack.us/photo/my-images/860/salonr.jpg

Jak duży jest pokój? ~18m2

Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? Po południu/wieczorem, choć zdarza się także w dzień

Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? wszędzie w pokoju są ledy więc światła bezpośredniego praktycznie nie ma, ledy mają być założone także z tyłu TV

Preferowana wielkość telewizora? 46''

Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% filmy HD/DVD z kompa/odtwarzacza, 10% TV + być może jakaś gra od wielkiego dzwona z kompa/konsoli

Czy ważne jest wifi? Zależy mi na możliwości odtwarzania plików z kompa po sieci LAN, czy będzie po wifi, czy kablu, nie jest to aż tak istotne

Czy będziesz korzystać z widgetów? Szczerze mówiąc nie wiem jakie wogóle są możliwości, być może jeśli jest to z radia internetowego

Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? oglądam wszystko po Angielsku i raczej nie z USB więc problemu z napisami nie będzie, chyba że trafi się coś w innym języku, ale polskie znaki nie są krytyczne

Ma mieć 3D? Nie kupuję TV dla 3D, ale jeśli będzie taka opcja to pewnie kiedyś będę korzystać

Ma mieć slot na karty SD? bez znaczenia

Jaki masz sygnał? SD z kablówki, może kiedyś będzie HD ale TV praktycznie nie oglądam więc sugerować się tym nie trzeba

Ma stać czy wisieć? wisieć i pasować do wieszaka Vogels vfw 365 który już jest kupiony

Dźwięk? TV będzie podłączony do porządnego stereo więc nie ma znaczenia

Więc tak mniej więcej wyglądają moje wymagania dot. tv. Na początku myślałem o Panasonicu tx-p46s20, następnie weszły nowe modele, S - ki nie ma w takim rozmiarze, więc padło na G, jednak wszystkie problemy z buczeniem mnie natychmiast odrzuciły. Po przejrzeniu for zdecydowałem się jednak dołożyć trochę i zwiększyć budżet do ~3.5k aby jednak pójść trochę do przodu z jakością obrazu. W tym momencie najsensowniej wyglądają dla mnie Panasonic tx-p46st30 i Samsung PS51D6900. Cena na podobnym poziomie, Samsung trochę większy i zastanawiam się czy nie będzie jednak za duży do mojego pomieszczenia – widocznego na załączonym przy pierwszym pytaniu rysunku.
Każdą opinię chętnie przeczytam, odwiedziłem już parokrotnie euro/mm itp. Zależy mi na bdb obrazie i braku buczenia ale obie te rzeczy są bardzo ciężkie do sprawdzenia w marketach :/
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 46S20 nie buczy i jest bardzo dobrym rozwiązaniem i mieści się w klasie cenowej .
 

5hiva

New member
Wydaje mi się, że jednak chyba warto dołożyć ten tysiąc do tych dwóch modeli które wymieniłem, nie mam racji? Różnica w jakości powinna być spora w porównaniu do s20.
Poza tym w tym starszym modelu może być problem z odtwarzaniem mkv/mp4?
Pozdrawiam
 

5hiva

New member
To może chociaż pomożecie mi zdecydować co do wielkości.
Mam dokładnie 2.4m od ekranu do oczu. Czy 51cali to dużo za dużo do takiej odległości? I nie chodzi mi o widzenie szczegółów, tylko komfort oglądania takiej powierzchni z tak bliska. Boję się, że może to być spore przegięcie do takiego pokoju:



Pozdrawiam
 

5hiva

New member
Widać pozostaje mi jedynie wyciąć z kartonu prostokąt 51'' powiesić na ścianie i zobaczyć czy to ma sens czy nie :]
Gdyby był ten samsung w 46/47 calach to bym się nie zastanawiał tylko go brał, bo tego Panasonica ST trochę się obawiam.
 

don111

Banned
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% filmy HD/DVD z kompa/odtwarzacza, 10% TV + być może jakaś gra od wielkiego dzwona z kompa/konsoli
ja mam 2,5-2,7m do ekranu i podobne preferencje, zmieniam na 50' jeśli będzie okazja ;)
jeśli chodzi o filmy to rozciągam je prawie na cały ekran (malutki pasek od góry i dołu) i podejrzewam że na 50' będę robił to samo, jeśli preferujesz oglądanie z pasami (2,35:1) to i 50' będzie z czasem za mały
do sygnału SD taka wielkość to oczywiście przesada (max 46'), ale skoro to nie priorytet... ;)
 

5hiva

New member
odświeżanie...

Dobra uwaga w sumie.
Byłem znów przed momentem w mm i aż wziąłem miarkę i zmierzyłem te 2.4m. I nie jest źle z tą 51 calową plazmą z takiej odległości. Wiem, że to zupełnie inna przestrzeń w wielkim sklepie ale nie czułem nawet przez moment, że jestem za blisko tak dużego ekranu.

Ale zmartwiła mnie trochę inna rzecz i zauważyłem to po chyba raz pierwszy - wszystkie plazmy w sklepie wyglądały jakby miały odświeżanie 50hz - lekko migotały gdy się skupiło wzrok na jakimś przedmiocie obok. Natomiast wszystkie LCDki żadnego takiego efektu nie miały. Czy to jest przypadłość plazm i muszę niestety kupić LCD (oczy mnie zawsze bolą od niskich częstotliwości) czy wynikało to tylko z konkretnych ustawień w sklepie?

Pozdrawiam
 

don111

Banned
musiałbyś sprawdzić przy ustawieniu np na połowę kontrastu, bo przy maksymalnie wyżyłowanych ustawieniach (jak w sklepie) efekt migotania jest spotęgowany
na pewno nie migoczą jak crt 50hz
w praktyce widać to bardzo rzadko, najczęściej na jednolitym jasnym tle
 

5hiva

New member
serwis gwarancyjny

Chyba się zdecyduję na tego samsunga jednak. Myślę, że przy tym co i jak będę oglądał tak duży TV nie będzie przeszkadzał a wręcz wprost przeciwnie.

Natomiast mam jeszcze jedno pytanie - w jaki sposób jest realizowana gwarancja? W razie jakiegoś problemu trzeba odsyłać telewizor do serwisu/sklepu czy przychodzi ktoś i na miejscu ogląda/próbuje naprawić? Czy różni się to w przypadku Samsunga i Panasonica?

Będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam
 

5hiva

New member
No właśnie szukałem tej informacji na stronach samsunga i nie mogłem znaleźć. Mam nadzieję że jest rzeczywiście d2d bo jak (odpukać) coś się stanie to wożenie/wysyłanie będzie dużą niedogodnością :/
No nic, zamawiam tego samsunga i mam nadzieję nie będę żałował.
 

5hiva

New member
No i odebrałem dziś tv (PS51D6900)..
I w sumie powiem jedno - jestem oszołomiony jakością kolorów. Nic nie zmieniałem (chyba w trybie movie był), podłączyłem dysk z paroma filmami i jest masakra.. w życiu nie pomyślałbym, że tak może obraz wyglądać.

Jak na pierwszy wieczór i szybkie testy to:
- nic nie buczy, słychać lekki szmer/bzyczenie jak jest dźwięk wyłączony i przyłoży się ucho do obudowy (i się rzeczywiście postara aby to usłyszeć) ale podczas normalnego oglądania nie ma mowy aby cokolwiek dało się nawet zauważyć
- rozmiar perfekt, na pewno nie można powiedzieć że za duży, nawet mógłby być większy ;) obejrzałem cały film nawet z bliższej odległości niż mam kanapę i jest ekstra
- wszystko co odpalałem z dysku przez usb czyta bez problemu (m2ts i mkv), świetna sprawa, w panasonic'u chyba by to tak pięknie nie działało
- z wifi połączył się od razu, update'u nie ściągnął bo stwierdził że nie ma nowszego, jedynie muszę się dowiedzieć jeszcze jak skonfigurować aby podłączyć się do grupy domowej postawionej na w7 chociaż w tym momencie kompy widzi, ale nie jest w stanie się do nich dostać i jak odpalić YT chyba że tylko mi się przywidziało że powinna być taka opcja.
- konwersja z 2d -> 3d jest świetna - głębia na prawdę robi wrażenie i nie sądziłem po wszystkich opiniach jaki to jest shit że rzeczywiście tak dobrze to wygląda - oczy niestety bolą, taka już technologia chyba.


Tak więc jestem mega zadowolony, mam nadzieje że się nic nie wywali wkrótce.
Pewnie napiszę więcej w temacie o tym samsungu za jakiś czas jak się trochę bardziej z nim zaprzyjaźnię ale w tym momencie mogę powiedzieć że się cieszę że zdecydowałem się na ten model a nie coś innego.
Pozdrawiam
 

ted123

New member
"oczy niestety bolą, taka już technologia chyba."-zprawdz w nocy ogladając TV czy bolą cie oczy. W dzień patrząc przez okularu działające widzimy otoczenie telewizora ( a zwłaszcza źródla światła jak okno) które są statyczne i widzimy mruganie ich i to meczy wzrok. Wieczorem gdy widzimy tylko TV nie ma takiego efektu u mnie. Rada-przy ogladaniu 3D zasłaniac okna, nie chodzić w okularech, nie rozglądac sie po pokoju tylko oglądac TV. Do tego do każdych okularów trzeba sie przyzwyczaić. Po zwykłych okularach tez boli głowa i oczy jak ktoś zakłada je pierwszy raz
 
Do góry