TV do 4000 pln

szymszelek

New member
Witam,

przymierzam się do zakupu telewizora, skłaniam się raczej ku plazmie ale nie upieram się - może być również lcd jeśli ktoś mnie przekona że warto

odległość od ekranu = 2,7 m
jak słońce świeci w pokoju = okno balkonowe na południe z, ale we wnęce (loggia), okno będzie po lewej stronie TV, raczej problemu ze zbytnim nasłonecznieniem nie ma (w razie czego są rolety)
jak duży jest pokój = 3,2 m x 5,4 m
jaki masz obecnie telewizor = crt
jakie programy najczęściej oglądasz = w dzień bajki, wieczorem filmy, muzyka, przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = tak samo
preferowana wielkość telewizora = powyżej 40
preferowana marka = brak
jakie urządzenia będą podłączone = laptop, ps3, cyfrowa kablówka (nie hd)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 70% telewizja , 30% pozostałe.
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost
telewizor ma mieć wifi = nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy = nie koniecznie
ile programów HD = na razie brak
ile godzin dziennie ma grać telewizor = od 4 do 8
ile osób zasiada przed telewizorem = 1 lub 2
ma stać czy wisieć = wisieć
jaka klasa cenowa = do 4000 zł

Proszę o poradę i pomoc w wyborze. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Szymon
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skoro telewizorów LCD na świecie sprzedaje się ponad 80% wartości obrotu telewizorami, ludzie kupują i są zadowolenie, to pewnie też są dobre .
Dobrze dobrany telewizor czy plazma czy lcd - powinien spełnić oczekiwania.
W Twoich warunkach decyduje jakość a to już dobry prognostyk.
W tej klasie dostaniesz też kilka extra modeli :
Sharp 40 Le 810 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/54831-sharp-46le810-test-otwarty.html
007_DSC_9599.jpg


JVC 42 DV1
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/40313-jvc-lt-42dv1bu-test.html
Panasonic 42 G 20
http://www.hdtv.com.pl/forum/video/51661-plazma-panasonica-tx-p42g20e-test.html
Sony 40 NX 700
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/55748-sony-kdl-40nx700-test.html

Faktycznie nie ma problemów z płynnością i szumami przy mocnym strumieniu sygnału.
004_P1100324.JPG


Toshiba 40VL 733
40VL733 - Seria VL733 - LCD - TV - Toshiba-av.pl
 

Bucek

Banned
skoro telewizorów LCD na świecie sprzedaje się ponad 80% wartości obrotu telewizorami, ludzie kupują i są zadowolenie, to pewnie też są dobre .

zle mi sie robi jak czytam tego rodzaju populistyczne opinie ....


róznie dobrze, móglbym stwierdzić następująco:

dobry jest najtanszy chleb bo sie sprzedaje w najwiekszych ilosciach ... najtansze buty, wraki samochodowe, ubrania .... hipermarkety tez maja najwieksze obroty i dlatego jest w nich towar rownie wysokiej jakosci jak w sklepach z towarami lususowymi :p

akrylowe protezy zebowe tez sa rownie dobre co porcelanki i pewnie lepsze od implantów bo schodzi ich najwiecej co roku ...

prapraty witaminowe i mineralne oparte na tlenkach tez sa rownie dobre co te chelatowane bo przeciez sprzedaje sie ich 5x wiecej ....

obiektywizm uczciwy i godny pozazdroszczenia :p:hmm: zdolnosc racjonalnego rozumowania rowniez :p
 

szymszelek

New member
zle mi sie robi jak czytam tego rodzaju populistyczne opinie ....


róznie dobrze, móglbym stwierdzić następująco:

dobry jest najtanszy chleb bo sie sprzedaje w najwiekszych ilosciach ... najtansze buty, wraki samochodowe, ubrania .... hipermarkety tez maja najwieksze obroty i dlatego jest w nich towar rownie wysokiej jakosci jak w sklepach z towarami lususowymi :p

akrylowe protezy zebowe tez sa rownie dobre co porcelanki i pewnie lepsze od implantów bo schodzi ich najwiecej co roku ...

prapraty witaminowe i mineralne oparte na tlenkach tez sa rownie dobre co te chelatowane bo przeciez sprzedaje sie ich 5x wiecej ....

obiektywizm uczciwy i godny pozazdroszczenia :p:hmm: zdolnosc racjonalnego rozumowania rowniez :p

OK., a co Ty byś polecił?
 

szymszelek

New member
zadam pytanie inaczej: załóżmy że jednak decyduję się na plazmę i to Panasonica, to proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1) czy przy opisanych przeze mnie warunkach 42 cale wystarczy?
2) czym różnią się poszczególne modele Panasów - p42g20e, p42s20, p42v20e? Tzn., zastosowałem funkcję "porównaj modele" ale nie wiele z tego zrozumiałem. Chciałbym uniknąć sytuacji że kupię droższy model z funkcjami które mi nie są do niczego potrzebne albo z wyższymi parametrami, których tak na prawdę nie będę zauważał.


 

arturos1970

New member
Bez reklam
Bucek, poronanie tv lcd do taniego chleba jest conajmniej niedorzaczne,zobacz sobie ile kosztuje np najtanszy 42calowa plazma i porownaj do najtanszego lcd tej samej wielkosci i nagle wyjdzie,ze to plazma jest tanim chlebem,a jednak lcd sprzedaje sie wiecej,ja uwazam,ze sa poprostu bardziej uniwersalne.
 

don111

Banned
zadam pytanie inaczej: załóżmy że jednak decyduję się na plazmę i to Panasonica, to proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1) czy przy opisanych przeze mnie warunkach 42 cale wystarczy?
2) czym różnią się poszczególne modele Panasów - p42g20e, p42s20, p42v20e? Tzn., zastosowałem funkcję "porównaj modele" ale nie wiele z tego zrozumiałem. Chciałbym uniknąć sytuacji że kupię droższy model z funkcjami które mi nie są do niczego potrzebne albo z wyższymi parametrami, których tak na prawdę nie będę zauważał.
1. optymalnie 42-46' (sd i hd), do samego HD minimum 50' ;)
2. S20 nie ma ciemnej powłoki antyodblaskowej i to też poza odbiciami wpływa na obraz, wypada ciut słabiej od G20 w ciemnym pomieszczeniu i wyraźnie gorzej w jasnym
V20 - najlepsza powłoka antyodblaskowa, dużo lepsza czerń od S/G
 
Do góry