tv do 3000zł

KuBa23

New member
Witam,
planuje zakup tv i zastanawiam się nad seria G30, bo z tego co widzę jest najbardziej polecana:) Chciałem jeszcze zapytać ile by trzeba było wydać na leda żeby nie odstawał za bardzo od G30, bo nie jestem do końca zdecydowany na technologię ?

1. Odległość od ekranu: 4-5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna od południa z żaluzjami, tv obcecnie stoi w rogu między ścianą południową i zachodnią (do południa świeci na niego słońce)
3. Jak duży jest pokój: 5 x 5,5 m
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic 28"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy,sport, seriale, bajki (ostatnio ze wskazaniem na bajki)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w sumie cały dzień (do popołudnia bajki, potem reszta)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: obojetnie
10. Matryca błyszcząca czy matowa: lepiej matowa, ale niekoniecznie
11. Preferowana wielkość telewizora: chyba 42'' chociaż zastanawiam się nad 46
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Cyfra+ i chyba się z czasem zdecyduje na PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% tv, 10% dvd
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych:głownie na wprost, zdarza sie 20-45 stopni
17. Czy ważne jest wifi: moze się przydać:)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: czasem sie moze przydarzyć:)
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: obojętne
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: obojętne
22. Ma mieć 3D: raczej nie
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: obojetne
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy Cyfra+ (canal+optimum)
27. Ile programów HD: chyba koło 20
28. Ma stać czy wisieć: póki co stać, w niedalekiej przyszłości może wisieć:)
29.Rozdzielczość: nie mam zdania
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobry stosunek cena/jakość, obraz, zużycie prądu
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6-8
33.Ile osób ogląda: 1-5
34.Jaka klasa cenowa? ~3000 (im mniej tym lepiej, ewentualnie można coś będzie dorzucić jeśli bedzie na prawdę warto)
 
Ostatnia edycja:

jarek1234567

New member
mam podobny temat i kiki zdecydowanie polecil mi 42" P42g30E, dobra cena do jakosci i poprzejrzeniu testu na forum jestem skłonny natomiast może nie jestem fanem 3d, ale można dostać też Panasonica z okularami do 3tys(Panasonic TX-P42GT20E + okulary TY-EW3) i moze poki co nie ale pozniej byc juz z czasem i technika do przodu :) nie wiem, trzeba poczekac na opinie ludzie mocno w temacie ale tez sie wacham :) doradzono mi jeszcze starszego i sprawdzonego Sony KDL-40EX500 ale on odstaje od Panasonic-a :)
 

don111

Banned
daj spokój, 42' to bym nie chciał przy 2,5m do ekranu (mam 47' i też za mały)... przy 4-5m wybór 42' to czysty masochizm
50' to będzie minimum do komfortowego oglądania SD, w HD i tak będzie duży niedosyt
dopłać do Samsunga 51D6900 lub Panasonica 50G30
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko zależy jaką dysponujemy Kwotą. Owe 3 tyś zł w żaden sposób nie wystarczy ani na 50" ani nawet na 46".
Ja do tych potrzeb brałbym Samsunga 51D490. Na Panasonica 46G 30 - kasy nie wystarczy.
 

KuBa23

New member
Warto dokładać kasy na 46 bądź50 cali z serii G30? Czy lepsze będzie coś z innej serii? np 50c3e? Zaczyna mnie też trochę przerażać żużycie energii, bo obecny tv ciągnie 97W a 50g30e ma średni pobór 175W
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo łatwo przeliczyć pobór energii i różnicę opłat.
Ale jeśli pytasz o komfort oglądania to warto dopłacić.
 

don111

Banned
Warto dokładać kasy na 46 bądź50 cali z serii G30? Czy lepsze będzie coś z innej serii? np 50c3e? Zaczyna mnie też trochę przerażać żużycie energii, bo obecny tv ciągnie 97W a 50g30e ma średni pobór 175W
jaja sobie robisz czy po prostu nie znasz cen prądu w Polsce ? przegłodujesz najwyżej i jakoś wysupłasz te dodatkowe 10zł na miesiąc
 

KuBa23

New member
jaja sobie robisz czy po prostu nie znasz cen prądu w Polsce ? przegłodujesz najwyżej i jakoś wysupłasz te dodatkowe 10zł na miesiąc

tu 10zł tam 10zł i wychodzi kilkaset, a wszystko drożeje, prąd też ma drożeć;p ale może faktycznie troche przesadzam:)
w takim razie nic tylko pozostaje mi czekać na jakąś ciekawą promocję:) moze w jakimś media będzie akcja bez vat czy coś w tym stylu
dzisiaj dokładnie wymierzyłem odległość od obecnego tv i jest od 4,20-5m. Czyli 46 calami też sobie nie mco głowy zawrac tylko od razu brać 50?
dzieki za porady
 
Do góry