TV do 2500

york79

New member
Witam,
Poszukuję TV do ok 2,5 tyś PLN. Ilość informacji i opinii jakie można wyczytać na forach jest nieskończona i dlatego proszę o poradę.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost 85% czasu
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno z boku - południowe; okno od strony matrycy TV - zachodnie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips - plazma
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Full HD, WiFi, możliwość nagrywania na usb
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy polsat
10.Jakie urządzenia ? DVD,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, programy rozrywkowe, bajki
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? rzadko
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? rzadko, albo w ogóle nie
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości ? 46 -55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami 80%
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 - może troszkę więcej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może mieć, bez większego znaczenia


z góry dzięki za pomoc ;)
 

kapewk

New member
Oglądasz wieczorami i na wprost więc do twoich preferencji lepsza będzie matryca VA. W tym pułapie cenowym z natywnym odświeżaniem 100hz są dwa modele. Panasonic tx-48as640 i samsung h6400. Z racji tego, że sam jeszcze nie wybrałem bo tv kupuje za jakiś miesiąc to napiszę tyle ile czytałem. Co byś nie wybrał z tych tv to źle nie trafisz. Samsung na pewno ma lepszy, szybciej działajacy smart, 4 rdzenie robią swoje. W samsungu dostajesz gratis 2 pary okularów 3d a w panasonicu trzeba je kupić na własną rękę ale jest to koszt 150 zł za 2. Co do obrazu to zdania są podzielone. Moim zdaniem grają podobnie, wszystko można ustawić pod siebie.

Edit.
Nie doczytałem, że potrzebujesz nagrywania na usb. Te modele nie mają takiej funkcji. Panasonic as650 ją ma ale jest już na matrycy IPS. Wydaje mi się, że wyższe modele z seri h6000 mają tę funkcję ale lepiej niech wypowie się ktoś kto się zna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry