TV do 1800-2000 zł

--Mariusz--

New member
Witam, jak większość tutaj szukam jakiegoś TV w przyzwoitej cenie :)

Opis i wymagania:

1. Odległość od ekranu? Około 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Średnio, ale jest roleta
3. Jak duży jest pokój? 4 x 5m
4. Preferowana technologia: Plazma, LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE32C530
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport, Filmy HD, TV Cyfrowa (DVB-T)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez lub słabe światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Naturalny, żeby kolory były dobrze odwzorowane
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 42
12. Preferowana marka? Dowolnie
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Słaby obraz, pixele,
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Antena DVB-T, Komputer, możliwe że DVD
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 40% TV, 30% Filmy HD z dysku, 30% transmisje sportowe z internetu
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Różnie
17. Czy ważne jest wifi ? Nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie koniecznie, choć jak będzie to też ok
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Obowiązkowo. Filmy HD z dysku + napisy
22. Ma mieć 3D? Nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD ? Nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Komputer: HDMI-HDMI
26. Jaki masz sygnał: TV DVB-T
27. Ma stać czy wisieć? Stać
28. Rozdzielczość: Full HD (1920x1080)
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość, odtwarzanie filmów Full HD z dysku
30. Ile osób ogląda: 1-3
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 h
32. Jaka klasa cenowa ? 1800-2000 zł
 

don111

Banned
z 42' najlepszy jest Panasonic 42S30, osobiście wolałbym wybrać 50' hd ready w tej cenie (LG 50PT353, Samsung 51D450) z powodu dużej odległości od ekranu, różnica między full hd będzie nikła a komfort oglądania materiału HD na 50' o niebo lepszy
Samsung D450 o dziwo ma świetną czerń, wyraźnie lepszą od droższych modeli Samsunga, ważne jeśli oglądasz w zaciemnieniu
 

don111

Banned
na 42 calowych tv full hd i hd ready przy odległości 3m różnice będą na granicy widoczności, praktycznie nie do odróżnienia, przy 50' full hd i hd ready i 3m różnice jeszcze będą widoczne, ale to nadal za mały ekran do komfortowego oglądania full hd ze wszystkimi szczegółami
w praktyce każdy chce mieć full hd, ale jak na żywo ogląda różnice między hd ready z większej odległości to przestaje to mieć znaczenie, na hd ready lepiej odbierają za to kanały SD
 

--Mariusz--

New member
Czyli ten:Samsung 51D450 bedzie najlepszy? Co myslisz np o PANASONIC TX-P50S20E? A moze jeszcze cos innego do tych niech bedzie max 2100?
 
Ostatnia edycja:

akrak

New member
Witam
Podepnę się pod temat. Również noszę się z zamiarem zakupu tv w rozsądnej cenie.

Opis i wymagania:

1. Odległość od ekranu? Około 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Średnio - roleta
3. Jak duży jest pokój? 4 x 5m
4. Preferowana technologia: Plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT Philips 21"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? ogólnie TV kablowa (będzie dekoder HD)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez lub słabe światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Naturalny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Chyba matowa, ale nie koniecznie
11. Preferowana wielkość telewizora? 46-52 (raczej 50)
12. Preferowana marka? LG, Panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach? .....
14. Jakie urządzenia będą podłączone? TV kablowa (dekoder HD), DVD, za jakiś czas konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% TV, 40% Filmy HD
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? Nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Dobrze by było.
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD ? Może
24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder HD: HDMI-HDMI, DVD: HDMI-HDMI,
26. Jaki masz sygnał: TV kablowa
27. Ma stać czy wisieć? raczej wisieć
28. Rozdzielczość: raczej Full HD (1920x1080)
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu
30. Ile osób ogląda: 1-2
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: max 3-4 h
32. Jaka klasa cenowa ? 1800-2200 zł

I również po niekiedy długich wieczorach poszukiwania na razie najbardziej rzucił mi się w oczy PANASONIC TX-P50S20E, jest w dobrej cenie, w electroworld za 2100zł, opinie sklepowe też dobre, co o nim myślicie?? jedyny minus to brak USB, ale czy np warto dopłacać do wyższego modelu jeżeli za 200zł-300zł można kupić odtwarzacz multimedialny?
może jakiś inny model, firma, który jest w porównywalnej cenie, jakości i ma USB? z góry dzięki za wszystkie sugestie.
 
Ostatnia edycja:

appleofsodom

New member
witam, mam podobny problem co Koledzy powyżej, u mnie również kwota max to 2000zł; telewizora szukam już dwa miesiąca, po miesiącu zdecydowałem , że kupię plazmę, no i chodzę i szukam, obecnie udało mi się zawęzić pole poszukiwań do dwóch modeli SAMSUNG PS43D490 3D oraz PANASONIC TX-42UT30E też 3D [okulary za 300zł gratis]; mój telewizor musi fajnie wyglądać, koniecznie, ale to bardzo koniecznie odtwarzać filmy DIVX z polskimi napisami z dysku USB, obraz musi dorównać LEDowi moich rodziców, myślę, że w końcu się zdecyduję, ale przyznaję, że wybór jest trudny, w sumie 2000zł to trochę kasy, więc szukam czegoś z czego będziemy z żoną zadowoleni i powoli skłaniam się do w/w SAMSUNGA P43, w MEDIA MARKT z 1949, fakt, że 3D to tylko dodatek, ale ogólnie ten model fajnie się prezentuje, ciekawe czy się na niego zdecyduję... polecam plazmę, dużo znawców na tym forum poleci wam za takie pieniążki właśnie plazmę, mnie przekonali... zobaczymy co z tego będzie... HD FORUM RULES
 

don111

Banned
Samsung czyta prawie wszystko, Panasonic nie, tyle że to nie powinno być kryterium wyboru tv, taki zewnętrzny player można kupić za 80zł, a porządny, sprawdzony (dużo lepszy od tego w Samsungu) za 250zł
na Twoim miejscu wybrałbym Panasonica 42 ale S30, bez 3d ale to tylko bajer, 99,9% oglądania to będzie 2d
 

don111

Banned
ten wątek to istne poplątanie wymagań, tyle osób się tu podpięło pod temat :D
jeśli aktualne warunki z postu nr 1 to wybrałbym właśnie tego Samsunga (bezproblemowe czytanie filmów z dts, w przeciwieństwie do LG), wyraźnie lepsza czerń, słabszy trochę obraz na kanałach SD od LG - ale piszesz, że priorytetem są filmy HD
 

--Mariusz--

New member
Ok wielkie dzieki don111. Wprawdzie jeszcze dzis nie kupuje TV ale mysle ze gdzies za miesiac zainwestuje. A reszcie, ktorzy pisali w tym temacie proponuje zalozyc swoje, bo tutaj naprawde syf sie zrobil :) Jeszcze raz dzieki za pomoc
 

akrak

New member
nie chciałem zakładać nowego tematu, żeby właśnie syfu na forum nie robić skoro problem bardzo podobny (przyzwyczajenie z innego forum) i gdzieś w trakcie przewinął się model tv, którym jesteśmy oboje zainteresowani, ale widocznie tu są inne praktyki. jeśli komuś wlazłem w temat to sorki, założę swój :eek:k:
 
Do góry