Tv do 10k jaka plazma >54" a może led

pietrz44

New member
Witam

Może na początek odpowiedzi na pytania:

odległość od ekranu - 3,5 m
jak słońce świeci w pokoju - na przeciw tv dwa okna 1,5m x 1,5m od strony południowo-zachodniej, od strony zachodniej okno tarasowe 2,8 m x 2 m
Jak duży jest pokój - 4,54m x 5,14m
jaki masz obecnie telewizor - Samsung CRT 29"
jakie programy najczęściej oglądasz - dzieci bajki, żona seriale, ja różnie ogólnie mało telewizji
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - ja i żona głównie wieczorem, dzieci w dzień
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez - wolę bez
wolisz obraz ostry czy łagodny - raczej ostry
matryca błyszcząca czy matowa - ze względu na okna lepsza byłaby chyba matowa lub z dobrym antyrefleksem
preferowana wielkość telewizora - co najmniej 55"
preferowana marka - ze względu na kupione już kino domowe Samsung HT-D6750W gdyby był to Samsung wyglądałoby jako komplet, ale ogólnie marka nie ważna
czego nie lubisz w telewizorach - nic mi nie przychodzi do głowy
jakie urządzenia będą podłączone - do telewizji dekoder hd n-ki, kino domowe Samsung HT-D6750W, xbox 360
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - tu trzeba podzielić użytkowników na dwie grupy: ja i reszta rodziny. Reszta rodziny 90% telewizja, 10% xbox 360 - ta grupa raczej nie zauważy różnic w obrazie tv, które poniżej wymienię. Natomiast ja 20% telewizja, 20% xbox 360 i 60% filmy głównie divixy wielkości 700-1400 Mb i według tego kryterium porównuję tv w sklepach na tym samym materiale.
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - na wprost
czy ważne jest wifi - tak
czy będziesz korzystać z widgetów - raczej tak
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora - raczej tak, chociaż wiem, że rozwiązania dotyczące pełnej przeglądarki są w użytkowaniu conajmniej irytujące
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD - jeśli darmowe to tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami - ze względu na to, że kino domowe Samsung HT-D6750W sobie z tym radzi to tv nie musi
ma mieć 3D - tak
ma mieć slot na karty SD - nie
ma mieć tuner DVB-S - tak
jaki masz sygnał - będzie n-ka
ile programów HD - na dziś w ofercie mają 27

Czytam forum już długi czas, trochę spędziłem czasu w sklepach, gdzie męczyłem sprzedawców, żeby móc obejrzeć tv w akcji, gdzie za każdym razem porównuje ten sam obraz z odtwarzanych filmów divix i mkv.
Po pierwszych próbach najlepiej wypadły filmy oglądane z kina domowego Samsung HT-D6750W na tv Samsung UE55D7000. Byłem pod wrażeniem bo filmy oglądane bezpośrednio na 50VT30 i inne, których nazw nie pamiętam wypadły słabiej. W związku z tym kupiłem kino domowe Samsung HT-D6750W, tym bardziej że podobała mi się jego stylistyka.
Następnie zacząłem intensywnie czytać niniejsze forum i testy w sieci. Gro osób poleca vt30, szkoda że ma kilka wad choć chyba każdy tv nie jest idealny.
W sobotę zjawiłem się w mm z zamiarem kupna UE55D7000. Jednak coś mnie tknęło i poprosiłem o podłączenie kina domowego Samsung HT-D6750W do 50vt30 i lepiej grał od UE55D7000. I nie kupiłem Samsunga.
Teraz jest znów niepewny, zwiększyłem budżet do 10k i podaję teraz, które tv rozważam prosząc o pomoc w wyborze:

1. Samsung UE55D7000 - grał przy sprawdzaniu dobrze - cena poniżej 8k, tylko jedna para okularów, mniejsze zużycie prądu, tej samej firmy co kino
2. Panasonic 55vt30 - 50vt30 grał lepiej niż UE55D7000, cena 8,7 k, dwie pary okularów, większe zużycie prądu
3. Toshiba 55WL768 - nie widziałem w akcji, cena 8k, ma bardzo dobre recenzje, które mówią o świetnym odtwarzaniu słabszej rozdzielczości co przy oglądaniu divixów mogłoby mieć duże znaczenie, mniejsze zużycie prądu
4. Samsung PS64D8000 - nie widziałem w akcji, cena 9,5k, wczoraj dopiero zdecydowałem się na zwiększenie budżetu do 10k i zacząłem sie przyglądać opiniom na jego temat, które są bardzo dobre, dobrze też wypada w testach, 64" robi duże znaczenie, w tej chwili cichy faworyt, tej samej firmy co kino

12 lipca będę służbowo w Warszawie i mam zamiar zobaczyć tv nr 3 i 4 w akcji.

Który tv z wyżej wymienionych będzie dla mnie najbardziej odpowiedni. Może jakiś inny wg Was będzie lepszy niż te, które wymieniłem.

Pozdrawiam

Krzysztof
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość 64" to trochę za duża już do tych warunków. Tak czy tak porównanie jakości obrazu w sklepie na demo albo na SD ma się nijak do Twoich warunków w domu. W domu masz sygnał dedykowany przeważnie na jeden telewizor ,w sklepie na kilkanaście lub kilkadziesiąt. A demo kończy się po kilkunastu minutach.
Do takich potrzeb prezentacja w domu to jest to :
Toshiba 55 WL768, Samsung 55D800, Panasonic
55 VT30. Jeszcze tylko kalibracja obrazu :
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/6...arto-kalibrowac-telewizor-wygraj-nagrody.html
 

pietrz44

New member
Nigdy nie porównywałem tv w sklepach na podstawie demo. Zawsze miałem na hdd własny materiał.
Pomijając ilość cali, który ma według Was najlepszy obraz wg kryteriów, które wymieniłem ?
Wiem, że odległość przy słabym sygnale odgrywa znaczenie, w przypadku tv nr 3 i 4 sprawdzę to osobiście 12 lipca.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Do Twoich warunków lepszy LED.
Zgadzam się w pełni z Kikim, co do modeli, najlepiej porównaj Toshibę z Samsungiem na satelicie, i wybierz ładniejszy obraz.
 

pietrz44

New member
Do Twoich warunków lepszy LED.
Zgadzam się w pełni z Kikim, co do modeli, najlepiej porównaj Toshibę z Samsungiem na satelicie, i wybierz ładniejszy obraz.

Cholera odwołali mi szkolenie 12 lipca w W-wie. W związku z tym nie uda mi się sprawdzić tv, których w akcji nie widziałem. Z opinii na forum już prawie się przekonałem do Panasa 55VT30 bo są opinie, że dobrze skaluje obraz SD. Ale jednak ma wady - może buczeć, problem 50 Hz, szklana szyba.
Proszę o opnie co lepsze Toshiba 55WL768 czy 55VT30 dla moich warunków. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie będziesz w ogóle oglądał w sklepie - to masz kilka rozbieżności.
Dla Twojej rodziny z uwagi na dzień, ilość czasu oglądania i potrzeby lepiej będzie grała Toshiba . I jak napisałeś to 90% czasu.
W Twoim przypadku na dwoje babka wróżyła.
Wieczorami lepiej zagra plazma, ostrzej ja napisałeś zagra Toshiba.
Inne potrzeby po 50% .
 

tomekb19

Member
Łoo kurcze, czekać aż 55 calowa Tośka stanieje ... ale propozycja (pomijając fakt ogłoszenia jej najlepszym telewizorem świata kiedy chyba jeszcze nikt jej na oczy nie widział :p).
Moim zdaniem co byś nie wybrał czy to 55WL768 czy 55D7000 czy 64D8000 czy 55VT30 to będziesz tak samo zadowolony :)
Pamiętaj, że tak samo jak na rady w sklepach tak i na forum trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, każdy ma tu swoich faworytów i ich będzie polecać.
Sam mam 64D8000 bo obraz jaki oferują LCD'ki zwyczajnie mi i mojemu dziewczęciu się nie podoba. Jakbym kupował jeszcze raz to znów bym go kupił, ale jeśli miałbym nieograniczone środki wybrał bym 65VT30.
Co byś nie wybrał pamiętaj, żeby absolutnie dokładnie skalibrować telewizor czy to za pomocą usług firmy czy choćby używając ustawień od kogoś kto przeprowadził profesjonalną kalibrację - różnica jest kolosalna.

Powodzenia :) I daj znać na co się zdecydowałeś :twisted:
 

plejak

Banned
z cenami i promocjami może być różnie:
ten tv philipsa 58 cali cinema 9955h aktulnie kosztuje 14 000
Philips 58PFL9955H 58" - Telewizory 3D - Philips 58PFL9955H 58" cena od 13999.00zł

a do końca czerwca 2011 firma philips zwracała za zakup kwotę 3000 tys zł
a za 11 tysięcy co tylko nieznacznie przekraczało twój budżet to chyba dobra propozycja Philips - Cinema 21:9 - Dźwięk i obraz - Telewizory
wątpię że vt30 55 panasonica jest lepszy.Marzę by Kiki zrobił taki test starcie tych dwu gigantów w pojedynku.
 
Do góry