TV dla studenta :)

MikoMag

New member
Witam,
jakiś czas temu wyprowadziłem się z domu rodzinnego i jedyne co udało mi się stamtąd zabrać to telewizor LG M237WDP (kiedyś rozdawali je do Cyfry +). W domu działał jako monitor do komputera, obecnie w nowym mieszkaniu spełnia funkcję telewizora zarówno do filmów (z laptopa) jak i tv do mojej PS3.

Nadszedł czas na zmianę, budżet skromny (2000zł), ale szlag mnie już trafia z grą w fife lub uncharted 3 na takim małym telewizorku.
Z racji tego że wielu tu fachowców, a nie chciałbym wtopić kasy za namową jakiegoś sprzedawcy w supermarkecie zwracam się z prośbą o pomoc w doborze sprzętu.
Najważniejsze cechy:
1. Pokój w którym miałby stać ma około 25-30m2 i nie jest jakoś super oświetlony (dlatego póki co skupiałem się na plazmach)
2. Chciałbym by miał od 40"<
3. Jak mówiłem będzie też używany często do gier na PS3 ale też do filmów więc musiałby być FullHD (podobno plazmy są lepsze do gier)
4. Nie musi posiadać 3d, czy internetu jednak zawsze byłoby to coś miłego jeśli już się trafi

Póki co rozglądałem się za paroma i trafiłem na takie modele:
Panasonic TX-P42UX30E 42
Samsung PS43D490 43"

oraz jeden LCD: LG 42LK530 42"

Dziękuje z góry za każdą pomoc!
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie napisałeś najważniejszych punktów ankiety. Odległość od ekranu i nasłonecznienie. Jakie jest źródło sygnału tv?
 

MikoMag

New member
Witam,
Pokój jest od wschodniej strony, a tv będzie oglądany raczej wieczorami, więc nie będzie problemu ze zbyt dużym nasłonecznieniem w czasie oglądania. Odległość to jakieś 2-2,5m.
 

MikoMag

New member
Polecacie plazmę, czy może za LCD też się porozglądać? co z tym LG o którym napisałem w pierwszym linku?
Dużo się naczytałem że plazmy się przepalają itp. Jak jest naprawdę?
 

MikoMag

New member
Mam na myśli to, że np będę dużo grał w fifę 12 na PS3, gdzie będzie stały element jakim jest zielone boisko non stop. I moje pytanie brzmi, czy na skutek takiego używania plazmy nie dojdzie do pozostanie zielonej smugi na tv. Pisze o tym bo naczytałem się o znaczkach tvn 24 które ponoć w taki sposób pozostają na matrycy. Wybaczcie jeśli to głupie pytanie, ale nie znam się na tv a wolę nie isć do sklepu "zielony" :p
 

don111

Banned
jakbyś grał na atari to może takie boisko byłoby niebezpieczne, bo całkowicie jednokolorowe ;)
chodzi o statyczne elementy na ekranie (np pasek wyniku, zegara itd), bo boisko się przesuwa i nie jest jednolite
jak grasz długo i regularnie, oraz granie stanowi duży % ogólnego oglądania tv, to będziesz musiał używać przeformatowania obrazu aby przesunąć te elementy w inne miejsce na ekranie, zoom może nie wchodzi w grę ale np taka opcja jak overscan często wystarczająco przesuwa obraz, do tego pixel orbiter i nie powinno być problemu
http://www.youtube.com/watch?v=7kitbRQ2bMg
 
Do góry