TV dla ojca 43" za 3 - 3,5k

eSTeeR

New member
Cześć,


Ojciec prosił mnie bym doradził mu w wyborze nowego telewizora do salonu, więc jak zwykle skierowałem się tutaj :)
Puki co nic nie przykuło jego uwagi.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? <20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost i pod niewielkim kontem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna na południowy wschód (bardziej na wschód)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 43" Panasonic plazmowy
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 100hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Do 6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i dużo sportu (piłka nożna)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, ale sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? O każdej porze, bez przewagi
17. Preferencje co do wielkości? 43"
18. Preferencje co do marki ? Nie
19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Optymalnie byłoby 3000 zł, ale z wahadełkiem do 3500 zł
 

Petru23

Banned
Zmieniam właśnie Panasa 42x20 i wybór padł na również Panasa gx800 seria. Ma 60hz ale ruch ogarnią jak np nano86 120hz mając tyle samo 450linii .do tego świetnie skaluje do 4k. Ekran praktycznie lustro ale dzięki temu jest zachowania głębia podobnie jak właśnie w plazmie ze szkłem na matrycy. Mnie obraz urzekł a zanim zobaczyłem tego Panasa (w jednym sklepie w mnie w mieście) to Sony 85/90 byl na pierwszym planie. Moim zdaniem to właśnie Panas jest w stanie powiedzmy zastąpić plazmę. Oczywiście w tym budżecie. I ogarnią filmy 24klatki z każdego źródła. A nie jest to takie znów oczywiste, bo np Sony 8 serii może już klatkować.
I masz VA w tym rozmiarze.
Ale odblaski są, trzeba pamiętać.
40" masz w budżecie.

Ale polecam 50", gabarytowo praktycznie jak 42-43" z grubymi rankami.

Swojego zamówiłem dziś w expert za 2450zl z kodem. Normalnie a raczej bez kodu 2600
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb najlepszy Philips 43PUS9235 !
Jak będziesz niebieski masz w specjalnej ofercie z pakietem gratisów.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cześć,


Ojciec prosił mnie bym doradził mu w wyborze nowego telewizora do salonu, więc jak zwykle skierowałem się tutaj :)
Puki co nic nie przykuło jego uwagi.
...
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3 m
...
17. Preferencje co do wielkości? 43"

Przy takich odległościach 55" to już raczej mało. Nie pakuj się w taką maliznę. 43" to duuuużo za mało. 2,5-3m to spokojnie mógłbyś 65" postawić.

Tu masz link do kalkulatora odległośc/przekątna.\Przy średniej Twojej odległości (2,75 m) dla FullHD zalecane jest już 68" a dla 4K ponad 100". Sam widzisz, że 43" to wręcz śmiesznie brzmi.
 

Petru23

Banned
Jak plazma 42 wlazła to 50" się zmieści. Chyba, że to jakaś ostatnia na cienkich ramkach ale to wtedy nie ma po co zmieniac.
Z nc+ wiem, że niektóre TV mają problemy co wyczytałem w komentarzach o danych modelach.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
SONY 49XH8505. Wystepuje w weesji 43 cale ale do tej odleglości 49 cali będzei lepszy. Mają matryce 100Hz
 
Do góry