TV dla męża do 5,5tys MAX

MAJA2010

New member
Witam serdecznie.Prześledziłam cały wątek i nadal mam zagwozdkę czy ten telewizorek bedzie dla mnie dobry?Poniżej moje warunki:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~18m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? telewizor będzie stał na wprost okna
7.Jaki masz obecnie telewizor? Plazma Panasonic 42 pv80
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFi, DLNA, USB,
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? N-ka oraz kabłowka analogowa
10.Jakie urządzenia? pendraive,dysk może laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? jest mi to obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport,filmy,programy przyrodnicze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie?tak,najlepiej jak będzie otwarta przeglądarka ,obsługa java i flash
15.Czy zamierzasz grać w gry -na razie nie ,może synek za 2 lata
16.Preferencje co do marki? brak
17.Preferencje co do wielkości? 55/60
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? złe skalowanie obrazu,przesycone kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? od 15 do 22
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 zł. Jeśli naprawdę warto do czegoś dopłacić (proszę o szczegóły/wyjaśnienie dlaczego) to max 5500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? raczej aktywne

Mój pierwszy wybór padł na SAMSUNG PS60E 6500, potem zobaczyłem, że na forum dużo ludzi poleca PANASONIC TX-P 55ST50. Ceny są podobne z tym że panas ma 5" mniej i jeszcze trzeba okularki dokupić?
Generalnie na tą chwile posiadam plazmę Panasa 42pv80 i jestem z niej zadowolona,odbicia w dzien nie przeszkadzają mi za bardzo.
Kolejne pytanie czy jakość obrazu w obecnych telewizorach jest dużo lepsza niż w moim tv z przed blisko 5 lat?
Proszę o o wasze propozycje i mozliwe uzasadnienie waszego wyboru.
Jak idę do sklepów z rtv to każdy coś kręci ze to złe,to nie dobre.A czasami mam wrażenie że są strasznie niedouczeni.
 
Do góry