TV dla centusia 50 - 51 cali Pomóżcie doradzcie laikowi

czekaj

New member
Witam

Chcę zakupić tv o 50-51 cali do 3000 zł, ale im mniej tym lepiej.
Na oku mam takie modele (czyli generalnie takie, które mieszczą się w tym przedziale cenowym, jeśli są inne to ok, uwzględnie:)

- Samsung PS51E450
- Samsung PS51E530
- LG 50PA4500
- LG 50PT353
- LG 50PA5500
- LG 50PA6500

Chciałbym, żebyście uwzględnili ich pobór prądu w sugestiach.

Poniżej przesyłam odpowiedzi na pytania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Generalnie na wprost lub lekko z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna są od południa i od wschodu (za TV ) . Generalnie pokój w dzień dobrze oświetlony, ale są rolety.
Poniżej orientacyjny schemat pokoju
o- okno
t- tv
k - kanapa


--T---OOOOOO--
| |
O |
O |
O KKK-----------

7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary, wysłużony samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwość odtwarzania filmów z napisami, podłączyć do kina domowego - generalnie niezbyt duze wymagania jak na dzisiejsze technologie/możliwości itd.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? polsat
10.Jakie urządzenia ? Odtwarzacz dvd , komputer (sporadycznie) , konsola (w przyszłości)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Niekoniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Na dzisiaj nie, w przyszłości może z 1h dziennie
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50-51
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ciężko powiedzieć
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po południu i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? maksymalnie 3000zł ale im taniej tym lepiej, nie jestem jakims koneserem :wink:
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niekoniecznie

Bardzo liczę na waszą pomoc i opinie.
 

oszołom

New member
moja propozycja

Proponuję model LG50PM4700.
Opis i pierwsze wrażenia masz na tej samej stronie w zakładce LG, post mojego autorstwa.
Cena ponizej 2500pln i cały czas spada.
 

czekaj

New member
A co sądzicie o LG 50PA6500 - cena mniej niż 2400 zł, chwalony tu na forum, przy moich niskich wymaganiach powinien być ok ?
 

lm648

Banned
A co sądzicie o LG 50PA6500 - cena mniej niż 2400 zł, chwalony tu na forum, przy moich niskich wymaganiach powinien być ok ?

Sądzimy ..................................... bardzo dobrze :)
jednak w każdej plazmie 50" musisz liczyć się ze zużyciem prądu na poziomie 200W, czyli sesja ok. 5h daje 1 kWh i trochę więcej do 1,5 kWh, w zależności od ustawień obrazu TV. W przeliczeniu jest to tylko 0,87 PLN :) jednak sesje Euro pochłaniają 2,2-2,6 kWh [1,3 - 1,5 PLN] :)
Ale bez obaw, policz sobie kiedy zwróci ci się "energooszczędny" TV LCD LED o takiej samej wielkości w cenie 2,5 X wyższej tj. ok. 5 k PLN. Ile lat naliczyłeś? sporo? czyli tylko plazma, a za ok. 5 lat i tak kupisz OLED-a 65 ", bo po 50" nie będziesz brał pod uwagę mniejszych:)
wg. schematu - trochę tych okien jest za dużo - ale masz rolety, więc spoko
To by było tak w skrócie na TAK :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

czekaj

New member
Tv co prawda chce kupować w okolicach sierpnia, bo remont w toku , ale wole już na zapas wiedzieć na które tv mam polować, śledzić ich ceny itd. Ten LG na morele był dość wysoko w rankingu dlatego o niego pytam.

No okien jest sporo, jasny salon, ale są rolety, poza tym ogladamy go raczej wieczorem, wiec zjawisko lustra aż tak mnie nie przeraża (chyba?) ;)
 
Do góry