TV co bedzie dobrym wyborem??

grom143

New member
witam zastanawiam sie nad kupnem tv mysle nad modelami
Plazma :TX-P42G10E

50PQ600 czy to mozliwe ze ciagnie mniej wat od 42 calowego panasonica???

LCD:
Sony Bravia KDL-40W5500


LG 42LH5000


Samsung LE40B650


Philips 42PFL7404H

led:
Sharp LC40LU700


Samsung UE40B6000

telewizor bedzie uzywany do podlaczenie do pc, ogladania tv z kablowki lub c+ filmow hd divix zalezy mi na tym zeby czarne bylo czarne na tv prosze o rade moze znacie jakies inne modele godne polecenia
 
Ostatnia edycja:

osip

New member
Jaka odleglosc od ekranu, jakie warunki masz w pokoju [naslonecznienie]
ile czasu tv podlaczony bedzie do kompa, ile bedziesz gral dziennie na ps3
Jaka max kwota na tv?

Bo moze byc wlasnie LCD, dla ciebie lepszym wyborem
 

grom143

New member
osip napisał:
Jaka odleglosc od ekranu, jakie warunki masz w pokoju [naslonecznienie]
ile czasu tv podlaczony bedzie do kompa, ile bedziesz gral dziennie na ps3
Jaka max kwota na tv?

Bo moze byc wlasnie LCD, dla ciebie lepszym wyborem
kanapa bedzie ustawiona ok 3-3,5m od tv w pokoju sa duze okna prawie az do podlogi o szerokosci 270 okna patrza na zachod moze polodniowy zachod nie pamietam bo dopiero bede sie wprowadzal tv bedzie podlaczony do kompa z 3 godziny 2 godziny grania i 4 ogladania fimow no to maximum ile dam rade wysiedziec przed tv wartosci w pewnie beda mniejsze o godzine;p
narazie mam 3300 na tv ale moze zwiekszy sie do ok 4500
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Na tym forum panuje opinia że plazmy na glowe biją lcd włącznie z ledami też tak myślałem do niedawna i dwa dni temu kupiłem sama 50b650 następnego dnia oddałem - dlaczego? Oczywiście obraz w normalnych scenaach bardzo ładny w sd ładne kolory i praktycznie udało mi się ustawć obraz jak na moiom 32" kineskopowcu który mi bardzo odpowiada poza jednym wyjątkiem!!! CZERŃ!!! Mity o jakoby fantastuycznej czerni na plazmach to mit jedynie o czym przekonałem się na własnej skórze. nie powiem na normalnych jasnych scenach ciemne elementy są (albo tak się wydaje) czrne jak należy, natomiast cała prawda wychodzi na ciemnych scenach gdzie ta czerń jest poprostu szara, podświetlona. Plazma ustawiona była obok crt ten sam sygnał i tak męczyłem się cała noc i wkońcu zrezygnowałem nie poto wywalam na nowy tv kase żeby w ciemnych scenach mieć taką czerń, do crt to poprostu niebo a ziemia, i to na podświetleniu 3 i standardzie, dalsze przyciemnianie niewiele wnosiło i gineły szczególy, nie wiem jak z resztą kolorów i ogólnie z obrazem jest w ledach ale jak kupowałem obok tej plazmy stał własnie led sama i na czrnych plańszach była właśnie taka różnica jak między plazmą a crt więc ja idę w tym kierunkum, mam nadzieje że jeśli będzie to dobry model to i reszta obrazu będzie na takim poziomie jak w plazmie, aha jeszcze jedna rzecz - mówiono mi że plazmy brzęczą tu na forum pytałem to niby jedne tak inne nie - drugą przyczyną dla której szybciutko tą plazme oddałem było WKU....CE brzęczenie elektroniki w całum pokoju oglądam z 3-3,5m. , nie kupie tv który będzie brzęczał, dla mnie to niedopuszczalne jednym słowem jeśli nie masz zbyt wysokich wymagań co do czerni możesz sokojnie brać plazme jeśli nie uznajesz kompromisów w tym temacie DAJ SOBIE SOKÓJ Z PLAZMAMI a szczególnie panasoniki mają słabą czerń
 

digitalus

Banned
uwazam ze plazma to bardzo dobry wybor .teraz bedzie cytat z ceneo..

Wczoraj oglądałem 1 połowę meczu na LCD'ku u rodzinki, a 2 połowę u siebie na moim kochanym Panasiu. Na LCD wszystko wygląda plastikowe, brak płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami, kolory jakieś takie jak z kreskówek, ruchome napisy rozmywają się, a gdy pojawia się jednolite tło (np. nieostre ujęcie trybun, podczas gdy ostrość skupiona jest na pierwszym planie), tło przyjmuje postać wielkich kostek - obrzydliwe. A u mnie... ? Domyślcie się :))

Caly czas uwazam ze w lcd jest brak ostrosci sd drugiego planu. to nie jest telewizor tylko wyrob telewizoropodobny.
lcd do ogladania obrazkow w komputerze i sygnalu hdtv. do sygnalu sd czyli najczesciej ogladanych kanalow w polsce nie sprawdza sie calkowicie.
o dobrej jakosci plikow divx nawet nie ma co marzyc.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
tak, popieram wcześniejszy wywód odnośnie czerni w plazmach. to nie jest to czego oczekiwałem. ale w obecnych czasach nie ma alternatywy. technika idzie do przodu, jednak trzeba umówić się z nią na wiele kompromisów. osobiście uważam, że plazmy w full hd dają radę maksymalnie. w sd to już nie to, no ale to oczywiście "wina" rozdzielczości. człowiek szybko się przyzwyczaja do komfortu. ja jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy panasonica p42s10. powiem jedno, wyboru nie żałuje, nie żałuje także, że nie wziąłem droższej g10. s10 w mojej opinii jest genialnym telewizorem w kwestii cena/jakość.

na koniec dodam, że w dzisiejszych czasach jeżeli chcesz coś z czego będziesz do końca zadowolony kosztuje krocie. więc albo tanio i z pewnymi kompromisami albo drogo, maksymalnie drogo i bez kompromisów. wybór należy do ciebie.
 

jgx

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
tak, popieram wcześniejszy wywód odnośnie czerni w plazmach. to nie jest to czego oczekiwałem. ale w obecnych czasach nie ma alternatywy. .

moim zdaniem jest - led lokalnie podświetlany
 

grom143

New member
ostatecznie po obejrzeniu obrazu w sklepach zastanawiam sie nad panasonic g10 oraz sharpem
LC40LE700EV 3300zl


Sharp LC40LE700E 3300zl


Sharp LC40LU700 4000zl


jakie sa roznice wmiedzy tymi sharpami? procz ceny:D
Prosze o porade panasonic czy sharp co sie lepiej bedzie sprawowac??
 
Do góry