TV 75-82 cali

veritas2309

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok. 5x7 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - są rolety / światło wpada przez taras ale jest zadaszony + okno od jadalni (rolety)
7. Jaki masz obecnie telewizor? - brak będzie to tv do nowego domu. W obecnym domu jakiś wyższy model Philipsa 55cali LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? KODI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder przez hdmi
10. Jakie urządzenia? - dekoder / ps4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - około 4-5H +/-
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - raczej mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - seriale, filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - raczej rzadko
16. Preferencje co do marki? - brak
17. Preferencje co do wielkości? - 75-82 cali
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 8000 pln +/-
19. Czy telewizor ma mieć 3D - nie



Witam,
Potrzebuej tv do nowego domu.
Zastanawiam się nad: Samsung ue82RU8002 - robię większe zakupy bo potrzebuje kilka innych sprzętów i po rabacie ten tv wyjdzie 7900PLN
Philips 75PUS8303 - tu bym się skłaniał na w/w Philipsa ale wstrzymuje mnie dostępność w media/RTV/neonet

Jak wypada Samsung na tle Philipsa. Chodzi mi o jakość obrazu płynność działania systemu.
Czy jest jeszcze coś sensownego do rozważenia w kwocie 8tys.
 

omnia

New member
Jeśli masz dostęp do wymienionego 8303 to ja bym brał - całkiem niezła matryca oraz 120 Hz płynności. Ponadto Android i fajnie działający szczczególnie przy grach ambilight (o ile zamierzasz zawieszać, stawiać telewizor tuż przy ścianie).
 

cezary777

Member
bylem na prezentacji 82q70 i 75q85 cali powiem ze do full na hd 82 cale to juz mydło kupilem 75 i polecam 75 optymalna jakasc obrazu do tej przekatnej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma żadnej różnicy pomiędzy 75" a 82", jeżeli widziałeś "mydlo" na 82", to takie samo mydlo zobaczysz na 75".
Roznice dopiero będą na 55".
Na 82" masz żylete obraz z FHD, ktoś Cię wprowadził w błąd tą prezentacją.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kolego cezary Samsung q85 to model o klasę lepszy od q70, ale skalowanie treści do 4k mają na tym samym poziomie i jak napisał Armanig jest to niemożliwe do wyłapania w tym przedziale calowym.
 

cezary777

Member
armanig kazdy widzi inaczej zalezy od wzroku, a 82 ma inna wielkosc piksela i zageszczenie pikselii nie chodzi tu o skalowanie moje vu enigma 2 imag vti lepsze skalowanie robi , moj wzrok to widzi a twoj nie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cezary, mój wzrok widzi bardzo dobrze ; )
Ja wiem o co Ci chodzi, bo znam temat doskonale, ale to tak nie działa w przypadku tak małych różnic w przekątnej.
Takie rożnice możesz zauważyć w o niebo mniejszych przekątnych.
Jak postawisz jakiś 42" i 85", to i owszem, na słabej jakości materiale, ten na 42" będzie sprawiał wrażenie o wiele lepszej jakości, ale z czym do ludzi.
W przypadku gdzie masz tej samej klasy tv, to samo żródło, te same ustawienia (to ważne), nie ma mowy o różnicach w postaci mydła na niekorzyść większego o 10" tv względem 75".

Wiele lat temu już pisałem o tym, jeżeli masz mydło na 75" (nawet mniejszych przekątnych), to, to samo mydło będziesz miał na 85". Tu jest winne żródło.

A co do samego FHD na 82-82", to błagam.
Mam całą masę filmów FHD i zapewniam, że obraz żyleta, potrafi zrobić duże wrażenie, bez względu na to, że UHD wypada jeszcze lepiej.
 
Cezary, mój wzrok widzi bardzo dobrze ; )
Ja wiem o co Ci chodzi, bo znam temat doskonale, ale to tak nie działa w przypadku tak małych różnic w przekątnej.
Takie rożnice możesz zauważyć w o niebo mniejszych przekątnych.
Jak postawisz jakiś 42" i 85", to i owszem, na słabej jakości materiale, ten na 42" będzie sprawiał wrażenie o wiele lepszej jakości, ale z czym do ludzi.
W przypadku gdzie masz tej samej klasy tv, to samo żródło, te same ustawienia (to ważne), nie ma mowy o różnicach w postaci mydła na niekorzyść większego o 10" tv względem 75".

Wiele lat temu już pisałem o tym, jeżeli masz mydło na 75" (nawet mniejszych przekątnych), to, to samo mydło będziesz miał na 85". Tu jest winne żródło.

A co do samego FHD na 82-82", to błagam.
Mam całą masę filmów FHD i zapewniam, że obraz żyleta, potrafi zrobić duże wrażenie, bez względu na to, że UHD wypada jeszcze lepiej.

Zgadzam się w całej rozciągłości.
Ja mam 60" z 2,7m i jest żyleta na dobrej jakości materiale (nawet 720p).
Szkoda że nie ma już NU8002/8042/8072 w 70"-75" do dostania bo bym sobie zamienił :) Tegoroczne modele Samsunga to jakieś nieporozumienie.
 
Do góry