TV 65" do salonu - przylegający do ściany

nastar

New member
Witam,
Kiedyś radziłem się na forum w kwestii TV i przez lata byłem zadowolony z pomocy, zatem zwracam się znów z prośbą o pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m^2 - salon z aneksem.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-3.0m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2, sporadycznie więcej.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, ale czasem będzie oglądanie z okolic wyspy. Kąt około 45stopni.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na wprost telewizora i od boku. TV na ścianie północnej, światło wpada przez drzwi balkonowe od strony południowej oraz przez duże przeszklenie od strony zachodniej. Obecnie brak zasłon.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? -
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? -
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Obecnie głównie streaming - Netflix, Amazon, HBO, itd. W przyszłości też filmy na Blu-Ray i konsola.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Obecnie nic. W przyszłości zestaw kina domowego lub jakiś soundbar, konsola i odtwarzacz Blu-Ray.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Nie ma reguły, zazwyczaj jest to 2-3h, sporadycznie 4 i więcej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Satyna/mat - im mniej odbić tym lepiej.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale, F1-F3, czasem dokumentalne.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Głównie serwisy streamingowe, czasem YT.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Kiedyś.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie po południu oraz wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8000-9000PLN.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wykluczam

Jest jedna bardzo istotna rzecz, którą musi spełniać TV - przylegać do ściany.
Powyższe wymaganie, wg mojej wiedzy, spełnia niewiele telewizorów:
  • Samsung seria The Frame
  • LG seria OLED evo G1/2/3/4
The Frame bardzo podoba się żonie, ale chyba przekonałem ją, że obraz będzie lipa. Głównie podoba się jej to sam wygląd i to, że przylega do ściany, ale też to, że praktycznie nic się nie odbija w ekranie.
LG OLED G3 w znanych sieciówkach tylko ekspozycja w rozmiarze 65", albo cena powyżej 10k - dla mnie to żart skroo G4 już mamy. No chyba, że @kiki masz go w moim budżecie?

Z "płaskich" TV widziałem jeszcze Samsung S95C, ale nie wiem czy znajdzie się wieszak, który nie robiłby jakiejś dużej szczeliny i już chyba będzie poza zakładanym progiem.

Chętnie poczytam o za i przeciw w/w TV i ewentualnych alternatywach dla nich.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie masz już w czym wybierać.
G3 niestety nie ma, ale kosztował powyżej 10.000 zł , teraz G45 jest w świetnej promocji - bo jest cashback 3000 zł
WYchodzi nie wiele drożej na matrycy MLA.
Lub zaczekałbym już na dniach na nowe Oled 65 819 za 9999 zł na martycy MLA - też nie wiele odstaje
Nie odstaje od ściany również mini led 85x955 - taki Ci sie mieści ?
 
Do góry