TV 65" do 5000 złotych

Tonyhaszu

New member
Cześć,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~25m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 2 spore okna z obu stron, od południa. Mocno nasłoneczniony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE55MU6442
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Raczej 120 hz, raczej Android.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Satelita Canal+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, chciałbym móc wyświetlać obraz z PCta.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Około 5-6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale i filmy + sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Rzadko w ostatnim czasie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Tydzień - wieczór, Weekend - różnie
17. Preferencje co do wielkości? 65 - 75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Zaczęło się od 4000, aktualnie 5000 i więcej nie będzie ;)

Ogólnie jak rozglądałem się bardzo dużo po TV to w wielu rankingach rzucił mi się w oczy TCL65C825. Tu na forum również widzę wiele poleceń tego telewizora. I w sumie ten sprzęt ma wszystko czego bym chciał (Android, 120hz, etc). Natomiast zastanawiam się czy "chińczyk" (moje stereotypy... ;) ) będzie dobrze wyglądał - oczywiście chodzi o obraz. Chciałbym żeby ten obraz był żywy, jasny, dynamiczny - nie wiem czy to kwestia OLED, QLED, miniLED czy o co chodzi bo się na tym nie znam.

Inne co mi wpadło jako zachwalane to LG 65QNED913 i Sony XR65X90JAEP.

Tyle co widziałem w ostatnim okresie telewizorów spowodowało że mam jeszcze większy mętlik w głowie... Dlatego proszę doradźcie co w tym przedziale cenowym można zakupić żeby cieszyć oko dobrym obrazem.

Zastanawiam się też czy Android jest (koniecznie?) potrzebny do korzystania z TV... I de facto nie miałem styczności z takim TV więc jakie jest wasze zdanie na ten temat? Warto?

Z góry dziękuję za dyskusję!
Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak więcej kasy nie będzie to Oledy 65 nawet , kasy nie wystarczy.
Mini Ledy
- 65" LG 65Qned 913 za 4899 zł .
- TCL 65C825 za 4950 zł
- Philips 65PUS9435 za 4899 zł z soundbarem B&W

Z modeli 75":
Philips 75PUS8505 za 4599 zł
TCL 75P615 za 4699 zł
Philips 75PUS7805 4399 zł
Samsung 75Q77 5199 zł
Philips 75PUS8506 za 4899 zł
 

Tonyhaszu

New member
Duża jakościowo jest różnica między OLEDami a miniLEDami?

I jeśli miałbym wybierać między podanymi przez Ciebie 65calówkami to TCL, LG czy Phillips?

Dźwięk w TV mnie nie interesuje za bardzo bo mam kino domowe podłączone do TV.
 

Tonyhaszu

New member
Sorry za post pod postem...

A co z Philips OLED 706?
Z tego co czytam najtańszy OLED na rynku więc może się skuszę dołożyć trochę... :-x
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz na dołożenie, to nie ma się nawet nad czym zastanawiać.
oled wciąga nosem pozostałe modele.
Philips 65Oled 706 - masz dla niebieskich członków forum za 5599 zł z pakietem gratisów o wartości 500 zł.
 
Do góry