Tv 65 cali który wybrać

ddarecki

New member
Proszę o pomoc w wyborze tv do kwot max 4500.Czego więc szukam 65 cali, płynność i jakoś obrazu.
TV będzie podłączony do kina domowego 5.1, TV do oglądania filmów , sportu. Który z poniższych nadaje się najlepiej
Samsung UE65RU8002U
Samsung QE65Q65RATXXH
SONY LED KD-65XG8096
Philips 65PUS7304/12
czy coś oprócz tych czterech w podobnej klasie i cenie ewentualnie polecacie?
dzięki pozdr.
 

psajtex

New member
Witaj, podczepię się pod wątek, gdyż sam stoję przed takim samym wyborem.
Do mojego zestawienia dochodzi jeszcze LG 65sm8600.

Napisać mogę jedynie o Philips, gdyż obecnie posiadam model 55PUS6561 i mam kurz pod ekranem. Wadą fabryczna, do której przyznał się producent - chyba obecnie TP Vision i jedno czyszczenie matrycy na gwarancji robił za free.
Ambilight fajny bajer, nawet bardzo, ale tą wadą, która wystąpiła w tym moim egzemplarzu Philips przekonał mnie, abym więcej nie kupował telewizorów tej marki.
Wiem, wiem, to nie ten model, nie ta półka, ale niesmak pozostał.
Na moim placu boju pozostały 2 telewizory:
Wspomniany wyżej LG 65sm8600 - matryca IPS
oraz Samsung 65q60R - matryca VA.
Nic lepszego do kwoty 5000 zł nie znalazłem.
Tyle ode mnie. Wątek dodaję do obserwowanych [emoji6]

Redmi K20 Pro & Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest więcej extra modeli.
Jeśli za dopłatą to masz za 5500 zł SOny n65XF9005

Jeśli bez dopłaty to masz:
TCL 65X815 Qled z soundbarem - jest w specjalnym programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny. Podaj proszę maila to CI wyślę cały program
Philips 70PUS7304 też w programie
LG 65Sm8600 też w programie
 

Konrad90

New member
Mam dokładnie ten sam problem. Bardzo proszę o pomoc. Czy wybrać 65" q60 lub sm8600 czy może 55" q70? Mam miejsce na 65" i bardzo chciałbym tak duży tv jednak kusi mnie też lepsza jakość. Dużo gram na ps4 pro, jest też sporo netflixa i urody tv. Budżet to najlepiej do 4500. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A klasie do 4,5 tyś to LG 65SM8600 tym bardzie że programie sam ustalasz którą cenę wybrać.
 

Konrad90

New member
Gwarancja jeszcze miesiąc. Jednak kupiłem już z innego źródła po dobrej cenie ten sam model, nowy. Ogólnie bez zastrzeżeń oprócz tego że zauważyłem martwe pixele. Powiedzcie mi czy warto oddawać go na gwarancję. Nie przeszkadzają mi one w żadnym stopniu tylko nie wiem czy skoro jest ich kilka to nie pojawi się więcej. I czy w przypadku oddania na gwarancję jest możliwość że zamiast naprawy będą chcieli mi zwrócić pieniądze?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Obyś był zadowolony tak jak ja :eek:k: - widać jednak że kupujesz niby nowy TV a już jest jakiś defekt :niewiem: (sądzę że jest po jakimś zwrocie - tyle by nowy sie nie uchował)
Jak masz kilka martwych pixeli gwarancja tego nie obejmuje.
 

Konrad90

New member
Ogólnie żadnych innych problemów nie widzę jednak w jednym miejscu 3 sąsiadujące pixele są martwe. Nie widać tego jeśli się tego nie szuka bardzo blisko i moglbym spokojnie niczego z tym nie robić. Czy jest tak że skoro są jakieś martwe pixele to będzie się pojawiać ich więcej czy to się ze sobą nie wiąże?
 

Konrad90

New member
O tym nie pomyślałem. Jeśli jednak przyjęli by mi go w ramach gwarancji to bezproblemowo naprawiają taka usterkę jak martwe pixele?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nikt Ci tego nie naprawi ani nie weźmie na serwis - taka ilość martwych pixeli nie podlega gwarancji - nie pamiętam dokładnie ale % to się jakoś liczy czyli musi być odpowiedni % martwych pixeli do ogólnej liczby na matrycy (może się mylę - niech Kiki się wypowie).
Jedyna rada - spróbuj "wymasować" matrycę w miejscu martwych pixeli - może coś to pomoże ?
 
Do góry