TV 65 cali do salonu

piootrekx

New member
Witam.
Potrzebuję pomocy w wyborze telewizora do salonu. Odległość od telewizora to 3.5m. Zródłem sygnału będzie cyfrowy polsat lub nc+, netflix. Budżet max 7000pln. Wczoraj proponowano mi LG OLED65B7V za 6300pln. Czy to dobry wybór w tym budżecie?
 

towalski

Member
Jeżeli planujesz oglądać ciężkie materiały ze streamerów sieciowych, skierowałbym wzrok na Sony KD-65XF9005. Ja nie uchodzę tu za żadnego eksperta, ale przetestowałem wszystkie OLEDY i na dużym bitracie sporo wysiada. Ten Sony "budżetowo" jest ciekawym wyborem.
 

patee

New member
Czy mógłbyś opisać o co dokładnie chodzi z tym gubieniem się przy ciężkim materiale?


Nie ukrywam, że rozglądam się za TV do swojego pokoju (najprawdopodobniej OLED 55 cali) gdzie odtwarzam materiały z HiMedia Q5 Pro (setbox) - materiały 1080p/4K wraz z dźwiękiem bezstratnym DTS-HD MA/Dolby True H, więc to trochę waży.


Z góry dzięki
 

towalski

Member
Oczywiście. Pierwsza scena Blade Runner 2049 (bitrate ok 65Mbps) wszystkie TV mimo konfiguracji klatkują. Scena w której Agent K wylądował, są pokazane hangary i kamera przesuwa się od lewej do prawej - mocne kratkowanie oraz gubienie lini i artefaktowanie (rzeczy które nie powinny występować, rozmycia, duże piksele). Mission Impossible 6, ostatnie sceny pogoni np. helikopterów, moment w którym Ethan jest na kuli, dookoła niej jest obwódka "świętego", lina się gubi i drży. To tylko część problemów, jakie widziałem. HiMedia jest na HiSilicon Hi3798C V200 czyli tym samym procesorze co Egreat, więc jak masz ciężki materiał, wszystkie OLEDy bardziej lub mniej się gubią, za wyjątkiem Philipsa 803. Testowałem kilka różnych TV przez kilkadziesiąt godzin przed zakupem, więc to nie jest wiedza zasłyszana czy "zobaczona" w internetach. Polecam 803, jako że też kupiłem i filmy o bitrate do 94Mbps (póki co maksymalny co mam do odtworzenia) działają płynnie, bez artefaktów, SOE, czy Bóg wie jakich jeszcze problemów.
 
Do góry