TV 65/75" - Sport, Netflix, NCPlus

prezes81

New member
1. Odległość od ekranu? 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? - TV na stronie PN-Z - max kąt to 45 st
3. Jak duży jest pokój: 20 m2
4. Preferowana technologia: LCD (QLED)
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung QE65Q7FN i Panasonic 65VT50
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport z NCplus / Netflix
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 70 % wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? 70 % przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 65 - 75
12. Preferowana marka?
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia podczas oglądania Sportów / powolnego działaniaUI
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS4PRO (może kiedyś PS5), NC plus, PC Gamingowy
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80 % NCPLUS, 20% konsola/PC
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? również z kątów
17. Czy ważne jest wifi ? TAK
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie - tylko aplikacji typu netflix , YT
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? IPLA , Netflix, HBO GO, NCPLUS
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Nie istotne
22. ma mieć 3D? nie
23. ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? PS4 HDMI, PC HDMI, HK Aura OPT lub BT
26. Jaki masz sygnał: NCplus + powyższe
27. ile programów HD? najdroższy abonament
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: 4k
30.Dvb-t: nie DVB-C: nie istotne
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, równe podświetlenie, płynność podczas oglądania sportów
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6h dziennie
33.Sugerowana cena ? do max 5000 PLN



Szanowni,

Korzystając z promocji chciałbym zakupić telewizor mający zastąpić wsyłużoną plazmę panasonica. Priorytet to sport i netflix. Zastanawiam się nad Samsungiem q80t i Sony xf9005. Sony już jest ciężki do zdobycia. Stad też kilka pytań:

1. jakie są różnice między serią XF90 i XH90 ?
2. jestem dość zadowolony z obecnego Samsung q7fn czy q80 zapewni mi podobną jakość jak Q7? Gdzie odczuję różnice
3. Czy może jest lepsza alternatywa do wyżej wymienionych
4. Jaki sklep polecacie do kupna. Wiadomo, najłatwiej przez net, xkom (mają super promocje dla stałych klientów) euro itp. Jednak pracuję w branży AV i wiem ile znaczy porządny fachowiec przy doborze rozwiązań. Wiem też, że jak się pogada to wcale nie musi być drożej niż w markecie/necie.

Z góry uprzejmie dziękuję za porady

Pozdrawiam,

Przemek
 

Petru23

Banned
Nie wiem jak głęboko siedzisz w AV, ale wydaje mi się iż powinieneś mieć dostęp do dystrybucji i choćby przez nich uzyskać cenę specjalna od producenta.

Fachowca szukasz powiadasz... Kiki tu sprzedaje że swojego sklepu, ogarnia od a do z temat sprzedaży włącznie z kalibracją w domu. Ale nie będę się wypowiadał nt jego wiedzy itp. Nie znam człowieka osobiście. Ale zna aktualny rynek.

Z tych co wymieniłeś to raczej nie dostaniesz F. Różnice znajdziesz w materiałach dotyczących premier tv sony na dane lata. X - 2019, H - 2020. Często jest to opisane w czytelny sposób.
Z wymienionych najbezpieczniej Samsung. Sony w modelach 2020 ma problem z systemem.

Dodam, że jestem antysamsungowiec a kupiłem dwukrotnie q7xT. Ten rok to chory rok jeśli chodzi o sprzęty.

Edit
Aha, jako posiadacz również starej plazmy Panasonic pwwiem Ci, że będzie ciężko zastąpić ją LCD. Ja postawiłem na właśnie q74t (miałem i oddałem q77t), bo całościowo jest naprawdę ok. Godze się z pewnymi ustepstwami ale rozmiar mi sporo rekompensuje. Oglądam głównie TV z UPC. Samsung ma bardzo dobry uplynniacz i skaluje do 4k również dobrze. Nie sprawdzałem xh9 ale xh80 nie poradził sobie z Królem Lwem z naziemnej - klatkowanie i to znaczne.

I jeszcze jedno. Jeśli rozwazasz zakup poza znanymi sieciami to rozejrzyj się za Q85T
 
Ostatnia edycja:

prezes81

New member
Co do dystrybucji to Sony to ceny nie są super atrakcyjne dla branży AV na produkty konsumenckie. Jedyny plusem jest tzw gwarancja PRO czyli natychmiastowa wymiana na nowy w razie jakiejkolwiek awarii.

Do polecanego sklepu LOCO próbowałem się dwukrotnie dodzwonić bez efektu niestety. Stąd też decyzja aby zapytać TU.

P.S. Dzięki za trop ze sprawdzeniem materiałów archiwalnych Sony.
 

Petru23

Banned
W tym budżecie i rozmiarze to raczej nie masz wyboru. Samsung i to 65" i seria q7xT. Stety lub nie. Nie licz na upusty jakieś znaczne w stosunku do cen promocyjnych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich warunków :
- Sony 65XH90
- LG 65Nano 913
- TCL 65C815
- Samsung 65Q80T
Jak będziesz niebieski, masz dodatkowo pakiet gratisów o wart5osci 500 zł
Napisz na PW.
Dziś było wiele załadunków - więc nie wszystkie telefony zdążyliśmy odbierać.
 

prezes81

New member
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Kupiłem Samsunga qe65q80tat. Dam znać jak wypada bezpośrednie porównanie ze starszym q7fn

pzdr

Przemek
 
Do góry