TV 65-75 cali

zorro128

New member
Witam.Powoli rozglądam się za nowym tv myślę 65 cali+,teraz mam samsunga UE40F6500 który jest ok.ale trochę mały i średni do oglądania niektórych dyscyplin sportowych i naturalnie szukam czegoś co będzie postępem...
No właśnie jednym z podstawowych kryteriów jest żeby dobrze się oglądało sport szeroko pojęty od a do z,oczywiście filmy,dokumenty,muzyka,czasem youtube itp. rzadko gry...Od kanapy do tv ok.4 metry kanapa na wprost,ale też do podglądu z kuchni (8-9metrów),światło nie ma znaczenia(dobry układ+rolety),oczywiście dobry dźwięk mile widziany choć pewnie w przyszłości dojdzie kino domowe.Budżet,czym mniej tym lepiej,może kiedyś poszaleję ale na dziś widełki to od 1500zł. do 5500zł.,tylko nowy.Dodam że nie jestem żadnym kino maniakiem,ale jakieś tam wymagania mam,firma bez większego znaczenia...
 

zorro128

New member
Dzięki za propozycje,rozważę,czy wszystkie mają "prawdziwe" 4k czy tylko chwyt marketingowy?czy sport nie będzie przycinał?Jeszcze jedno,czy faktycznie tv wiszący wydaje się większy?
 

k3lt

New member
Wszystkie maja prawdziwe 4k, wszystkie na matrycy VA, Samsung i LG podswietlanie Edge LED a Sharp Direct LED. Wszystkie maja dobrze dzialajace uplynniacze. Co do ostatniego pytania to nie wiem.
Na papierze najlepiej wyglada Sharp za sprawa D-LED i b.dobrego ukladu audio Harman/Kardon.
 
Ostatnia edycja:

zorro128

New member
A co powiecie o SAMSUNG UE65NU8002?Chyba jednak 65 cali będzie lepszy ze względu na to że zdecydowanie najczęściej będziemy oglądać tv z ok.4metrów,dodatkowo wolałbym trochę mniejszy tv z lepszymi parametrami.Kolego kiki TCLa nie chcę ale jak coś to jestem otwarty na propozycję,do zakupu jeszcze mam 2-3 tygodnie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO tych warunków brałbym jednak 75".
Napisz proszę na PW podam Ci ceny dla niebieskich.
 

zorro128

New member
Zdaję sobie sprawę że 75 byłby lepszy ale pewnych rzeczy nie przeskoczę,cena za sam tv 5500 to jest max a w tym budżecie będzie bardzo ciężko...
 

zorro128

New member
Pomierzyłem dziś wszystko dokładnie i trochę się zmieniło ,tv od kanapy będzie stał w odległości 280-300cm. więc skupmy się jednak na 65 calach,ponieważ 95% oglądania będzie właśnie z kanapy i 75ka może być już za duża,jak pisałem wcześniej bardziej zależy mi na jakości niż wielkości.
kiki odp. na PW.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zależy od sygnału i kontentu. Seriale i sport - 65” powinno wystarczyć. Filmy UHD - tutaj może pojawić się niedosyt.
 

zorro128

New member
Wszystko fajnie ale...znajomy ma jakiś(chyba LG, nieważne) budżetowy tv 65 cali i jest ok. 2 metry od kanapy,szczerze -tragedia...Bez zbędnego rozpisywania się trochę nawet za mały tv z dobrym obrazem będzie do przeżycia a duży ze słabym po prostu wywalę za okno (czyt.sprzedam czy coś).Obecnie z podobnej odległości oglądam 40 cali , więc dla mnie będzie to naprawdę spory przeskok wielkościowy,nie mniej dzięki za rady ,oczywiście jeszcze to na chłodno przemyślę...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Budżetowy - to zbyt ogólne.
Ważne czy ma dobry sygnał , skalibrowany telewizor ?
U Ciebie będzie inaczej.
 

zorro128

New member
Sygnał ma taki sam jak u mnie,wszystko niby poustawiane-nieważne...
A co myślicie o SAMSUNG QE65Q6FNA?Wprawdzie trochę ponad budżet ale może wart rozważenie?Jak się ma jakość obrazu w stosunku do SAMSUNG UE65NU8042?
 

Pepo7700

New member
Na poczatku chciałbym się przywitać :)
I poprosić o pomoc w wyborze jak najlepszego TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~ 22m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-5

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, kąty nie są priorytetem.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Świeci nad ranem. Oglądam głownie po południu.

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony Kdl-50w755c

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą jakość obraz w dynamicznych scenach (mecze,gry)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Ncplus 4k, Netflix, PC 4k

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? satelita Ncplus 4k, PC 4k

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (mecz piłki nożnej), filmy.

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Netflix, youtube itp

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Preferuje fps na monitorze lecz Wiedźmin lub Fifa z pewnością zagości na ekranie.

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 75 lub 65

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? W tej chwili nic mi nie przychodzi do głowy.

19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung lecz jestem otwarty na propozycje.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do około 6.5 tys

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

Proszę nie brać pod uwagę jakości dźwięku w TV.
Z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam !
 

WuMike

New member
Bez reklam
Masz taką odległość, ze nie wiadomo, co będzie lepsze, bardzo dobre 65” w postaci Sony 65XF9005, ze świetnym procesorem i algorytmem X-motion clarity, czy może nieco tylko słabszy, ale wiekszy Samsung 75NU8002. Sam musisz zdecydować, co ważniejsze.
 

zorro128

New member
Decyzja prawie podjęta,pozostała wątpliwość jak na tym tv(Samsung UE65NU8002/8042T ) będzie się oglądać normalne kanały(Evobox PVR Cyfrowy Polsat) czy obraz będzie lepszy niż na moim starszym Samsung UE40F6500?Chciałem dziś podpatrzeć w którymś z marketów ale nigdzie nie było a opinie w necie na ten temat są bardzo różne.
 

eckonom

New member
Ja mam evoboxa pvr i 3.5- 4m przy 65nu8042 i moim zdaniem jest ok, wcześniej mialem 40 cali starej prawdziwej toshiby i raz ze tv byl za maly dwa jednak nu8042 daje lepszy obraz
 
Do góry