TV 58-65" prośba o pomoc w wytypowaniu

LordEbay

New member
1. Odległość od ekranu? - ok 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? - z lewej strony w godzinach do 17tej potem już okno w cieniu jest.
3. Jak duży jest pokój? - 20 m2 (5x4m)
4. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
5. Preferowana technologia? - LCD
6. Jaki masz obecnie telewizor? - Plazma 42" Samsung - nie chce się popsuć :)
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? - w ciągu dnia dzieci bajki, ja nocą filmy, przyroda, żużel
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem? - od 16 powiedzmy że chodzi w kółko do 2 w nocy, w weekendy może być przez cały dzień (poza wyjazdami)
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - bez
10. Matryca błyszcząca czy matowa? - nie ma znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora? - 58"-65"
12. Preferowana marka? - Panasonic, Sony
14. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - dekoder Vectra
15. Jakie urządzenia będą podłączone? - odtwarzacz DVD z bajkami
17. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? - ja nocą na wprost, w ciągu dnia dzieci z każdej strony (dół, bok ... góra :)
18. Czy ważne jest wifi? - nie
19. Czy będziesz korzystać z widgetów? - być może
20. Czy chcesz korzystać z VOD? - nie
22. Ma mieć 3D? - nie istotne
23. Ma mieć slot na karty SD ? - nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S? - nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? -HDMI z dekoderem
26. Ma stać czy wisieć? - na razie stać być może za chwile wisieć (jeszcze remont mieszkania idzie)
27. Rozdzielczość: Full HD (na razie nie planuje źródła 4k)
28. Na czym najbardziej Ci zależy: niezawodność, dobra jakość obrazu
29. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 8h
30. Co chcemy aby telewizor posiadał ? nagrywanie USB (nie jest to warunek konieczny)
31. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: najchętniej bym się zmieścił w 6k ale powiedzmy że max to 8k

Panowie prośba o pomoc w wyborze TV do salonu, 80% czasu będą lecieć bajki (chyba że wyeksmituje małe smerfy) a w nocy ja przejmuje władze tzn pilot i chce aby mnie cieszył obrazem, trochę dźwiękiem, multimedia najmniej ważne.
Z jednej strony chciałbym aby miał matryce 100Hz z drugiej jak oglądałem żużel na Panasonicu 50Hz obraz był ładny i akceptowalny (50").
Co do wielkości 55" odciąłem na ścianie taśmą malarską i wychodzi mały (myślałem o Sony 55XE8505). Kolejna przymiarka 58" Panasonic 58EX700E (50Hz) dopiero wybieram się na oglądanie. Samsung 60j6240 (100Hz) tani, słaby wygląd (staro) i obraz tez nie zachwycał (może kwestia materiału). Żona nie bardzo zgadza się na 65" ale podoba mi się ten pomysł :) tyle że dla np. 65XE8505 to za drogo. Polecanego TCL 65C7006 raczej nie ma szansy zobaczyć we Wrocławiu i okolicy. Chyba że ktoś kupił od Kikiego i da się nawiedzić ze zgrzewką :)
pytanie dodatkowe 65C7006 oraz 65x2 są na matrycach 50Hz - jak wygląda kwestia różnić i jakości
obrazu ?
Pozwolę sobie personalnie wywołać do tablicy Barburian, Accu, Strazakp ... bo cenie wasze posty za merytoryczność. No i oczywiście wspomnianego już wcześniej Kikiego.
dziękuje i pozdrawiam

PS to przeszkadza w obecnym TV to HD ready, poza tym świeci ładnie, kąty dobre ...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą odległość więc kierunek masz 65".
Z dobrych, sprawdzonych, opisanych przez innych do sportu masz:
- TCLa 65C70 za 4999 zł z kalibracją, pilotem do obsługi głosowej gratis i dostawą gratis - ale musisz zalogować się w klubie HDTV.
- Philipsa 65PUS6521 za 6199 zł z kalibracją
- TCLa 5P60 za 4199 zł z kalibracją, pilotem do obsługi głosowej gratis i dostawą gratis
- Sony 65Xe8505 za 7750 zł z kalibracją.
Modele 65X2 będą w extra cenach dla niebieskich ale początek września.

pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 
Do góry