TV 55 cali do salonu do 4500

bobwoj

New member
Witam bardzo serdecznie,

chcę kupić TV min 55 cali najlepiej 4k, ale ostatecznie może być FHD. Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu, wbudowanym WIFI, energooszczędności (co najmniej A+), możliwości oglądania filmów z cda.pl, youtube, możliwość oglądania filmów z pendrive. Ogólnie do oglądania, nie do gier.
Na co dzień będzie podłączony dekoder NC+, na weekendy filmy hd. Chciałbym także mieć możliwość przekazywania bezprzewodowo obrazu z laptopa i smartfona.
TV zmieniam średnio co 10 lat więc ma być przyszłościowy, dlatego biorę pod uwagę 4k.
Cena do 4000 z możliwością dołożenia klika stówek jeżeli racjonalnie będzie to uzasadnione.
Preferencje do marki: Sony, LG, Samsung.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Moje typy to:

LG 55UF7787
Samsung UE55JU6800
Sony KDL-55W805A

P.s.
Odświeżanie w przypadku 4k to 1400Hz, w przpadku FHD to tylko 400Hz. Czyli obraz 4k powien być o niebo lepszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg preferencji wybrałbym Sony 55W809.
Jak będziesz niebieski to masz ofertę z kalibracją profesjonalna gratis.
Odświeżanie 1400 Hz to jest bzdura na kółkach.
Modele są na matrycach 100Hz.

Sona ma Androida a to gwarantuje KODI.
A to super sprawa. Masz MX PLayer i czyta wszystkie napisy.
Masz też możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony na 5 lat.
 

bobwoj

New member
Mimo że LG ma 4k? Ile jest droższy model Sony z matryca 4k i czy w przypadku Sony będzie to oznaczało jeszcze lepsza jakość obrazu przy oglądaniu HD?
 

bobwoj

New member
Tak jak pisałem zmieniam tv rzadko więc nie chcę po dwóch latach żałować. Tylko czy w cenie Sony 4k nie będzie też Philips z ambilight?
 

bobwoj

New member
Ciekawi mnie czym technicznie wyróżnia się Sony od LG. Soniak jest droższy mimo, że jest FHD, a LG UHD. Przecież matryca UHD jest wyższej jakości od FHD.

I o co chodzi z tym odświeżaniem, dla przykładu:

Sony KD-55X8507C - 5899zł, 900Hz
Sony KD-55X8509 - 5939zł, 1000Hz
Sony KD-55X8505B - 6999zł, 200Hz
Sony KD-55X9005C - 8999zł, 800Hz

Wszystkie TV to 4k.
 
Ostatnia edycja:

bobwoj

New member
Skoro parametry podawane na papierze to ściema i tak jak w moim przypadku mam ograniczone możliwości popatrzenia na żywo na dane egzemplarze to w jaki sposób rzetelnie porównać do siebie dane modele?
W większości opracowań jakie przeczytałem w necie jest napisane, że matryce UHD są lepszej jakości od matryc FHD.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę racji jest - na pokazach w Berlinie na targach, nowe modele 4K lepiej upscalują obraz 1080P niż na telewizorach HDTV.
Wystarczy sprawdzić stawiając obok.
Modele Sony są na matrycy natywnej 100Hz.
 
Do góry