TV 55 cali do 4000-4500zł

Bartosz_K

New member
Hej, potrzebuję pomocy przy wyborze telewizora.
Interesuje mnie przekątna 55', 4K UHD, matryca niezakrzywiona. Najważniejsze dla mnie - płynność obrazu oraz jak najlepsze odzwierciedlenie kolorów. Podejrzewam, że przy cenie, którą podałem w temacie będzie ciężko o matrycę lepszą niż 60Hz, tak? Interesowałem się modelami:
- Samsung UE55JU6440
- LG 55UF7787
- Panasonic TX-55CX700E - ale tutaj cena trochę przewyższa mój budżet, nie wiem który model Panasonica jest niższy? (bez 3d)

Proszę o informacje, jakieś dane np. ile Hz mają powyższe tv (doczytałem, że Samsung tylko 60Hz) no i czy na chwilę obecną ma to duży wpływ na płynność obrazu? TV będzie wykorzystywany głównie do oglądania filmów, normalnej telewizji, czasami do grania i internetu. Ewentualnie inne propozycje.

Dziękuję z góry za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przyzwoity to trochę mało.
Panasonic CX700 ma słabe podświetlenie.
Matryca zakrzywiona sprawdź czy nie przeszkadzają CI zagięte linie na boisku ?
Niektórym to przeszkadza.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak chcesz płynności, to zrezygnuj z UHD, albo dołóż z 2tyś zł.
W pierwszym wypadku pozostaje nam
Sony 55W805C
Philips 55PFT6510
Samsung 55J6200

W drugim przypadku
Samsung 55JU7000
Philips 55PUS7600
LG 55UF950
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam do pierwszej tabelki Karpaja dodałbym jeszcze Samsunga 55J6300 bardzo pozytywny aktualny test na zaprzyjaźnionym forum...
 

Bartosz_K

New member
Dziękuję Panowie za odpowiedź. Kiki - w czym się nie zrozumieliśmy z zakrzywionym ekranem?

Czyli mam rozumieć, że w tych pieniądzach, którymi dysponuję, nie mam się brać za UHD 55'? No ale jeśli już bym się uparł, to które zło wybrać? ;)
Racja jeśli chodzi o podświetlenie Panasonica - dzisiaj widziałem i trochę się zdziwiłem negatywnie.
 

kacper-24

New member
ciężko ci będzie znaleźć za tą kasę 55 UHD TV bez większych błędów czy to systemowych czy jakościowych, więc musisz poczytać o różnych modelach i markach, wybrać ten gdzie będziesz w stanie przełknąć wadę czy wady TV..
 
Ostatnia edycja:

Bartosz_K

New member
W pierwszym wypadku pozostaje nam
Sony 55W805C
Philips 55PFT6510
Samsung 55J6200

Okej, a przy którym fullhd będzie najlepsza matryca? Gdzie czarny będzie czarny, biały biały i podświetlenie najbardziej równe? Chciałbym zamknąć się w takim wypadku w 4tys.
 
Ostatnia edycja:

kacper-24

New member
ja bym wybierał między sony, a samsungiem. Chociaż sony będzie miał lepszy obraz ale system gorszy i na odwrót. Poczytaj o nich bo jest sporo opinii użytkowników czy to na polskich czy na zagranicznych forach.

zobacz także Sony 55W809C trochę droższy ale obraz bardzo dobry tylko poczytaj o kątach czy będą ci odpowiadać i o systemie.
 
Ostatnia edycja:

kacper-24

New member
niekoniecznie... samsung ma lepszy system, stabilniejszy i lepszy procesor, a sony ogólnie obraz na plus. Twój wybór...
wszystkie te TV są ok. Jak dla mnie najlepszy 55W809C ale tak jak pisałem soniacze ostatnimi czasy mają problem z systemem... poczytaj o tym. No i kąty widzenia, musisz sprawdzić czy będzie pasował do pokoju i do miejsc z których ty czy rodzina będziecie oglądać programy...

samsunga do 4500zł będziesz miał już 60 cali...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz extra model 4K i to z bardzo dobrym upscalowaniem.
PHILIPS 55PUS 7120. Z Ambilightem, Androidem, Kodi
Oczywiście kalibracja .
 

Karpaj

New member
Bez reklam
niekoniecznie... samsung ma lepszy system, stabilniejszy i lepszy procesor, a sony ogólnie obraz na plus. Twój wybór...
wszystkie te TV są ok. Jak dla mnie najlepszy 55W809C ale tak jak pisałem soniacze ostatnimi czasy mają problem z systemem... poczytaj o tym. No i kąty widzenia, musisz sprawdzić czy będzie pasował do pokoju i do miejsc z których ty czy rodzina będziecie oglądać programy...

samsunga do 4500zł będziesz miał już 60 cali...

Z czego matryca 60" jest tragicznej jakości :)

W tym roku nie ma żadnego tv który miałby jakiś wybitny stosunek ceny do jakości.
Jeśli musiał bym kupować teraz, wybierał bym między Sonym a Philipsem.
z UHD rzeczywiście - seria 7170 to chyba najtańszy UHD który oferuje w miarę sensowny obraz na zwykłym źródle, a przy okazji dzięki ambilightowi, czerń wydaje się być znaczne lepsza niż to co zazwyczaj możemy uzyskać na telewizorze ledowym.
 

racuh

Banned
Hej, potrzebuję pomocy przy wyborze telewizora.
Interesuje mnie przekątna 55', 4K UHD, matryca niezakrzywiona. Najważniejsze dla mnie - płynność obrazu oraz jak najlepsze odzwierciedlenie kolorów. Podejrzewam, że przy cenie, którą podałem w temacie będzie ciężko o matrycę lepszą niż 60Hz, tak? Interesowałem się modelami:
- Samsung UE55JU6440
- LG 55UF7787
- Panasonic TX-55CX700E - ale tutaj cena trochę przewyższa mój budżet, nie wiem który model Panasonica jest niższy? (bez 3d)

Proszę o informacje, jakieś dane np. ile Hz mają powyższe tv (doczytałem, że Samsung tylko 60Hz) no i czy na chwilę obecną ma to duży wpływ na płynność obrazu? TV będzie wykorzystywany głównie do oglądania filmów, normalnej telewizji, czasami do grania i internetu. Ewentualnie inne propozycje.

Dziękuję z góry za pomoc.

Ten samsung co podałeś to porażka, oddałem go, bo niestety miał więcej wad niż zalet i faktycznie lepiej wziąć lepsze FHD, wtedy będziesz zadowolony, o Philipsie z tego roku także zapomnij, chyba że chcesz czekać ch** wie ile na aktualizację która usunie te wszystkie bugi softu.

Sony także nie lepszy bo ma tak samo niedopracowany soft, a dzisiaj niestety ale nie ma TV tylko komputer w funkcją wyświetlania obrazu.

Niech Ci nie wciskają ciemnoty że Panasonic CX700 jest słaby, w porównaniu do czego jest słaby? Fakt, że w poprzednich latach firma robiła lepsze sprzęty ale w porównaniu do konkurencji właśnie z tego roku jest to całkiem przyzwoity sprzęt i ma stabilny soft.

Panasonic CX680 także jest ciekawy ale niestety matryca to 60Hz.

Rozważ także mniejsza przekątną i obejrzyj sobie Samsunga JU7000 albo dołóż i weź Panasonica CX750.
 

Bartosz_K

New member
Panowie, bardzo dziękuję za rady. Wnioskuję, że aby mieć stosunkowo dobry UHD 55', to muszę też dołożyć pieniędzy. Fakt - może warto, ale póki co mogę poświęcić góra 4200-4300zł, dlatego ww 99% jestem pewien, że zdecyduję się na FullHD.
Wracając do Panasonica UHD to oglądałem jednego w sklepie i nie podobało mi się podświetlenie na czarnym i białym kolorze - widziałem wyraźnie od strony obudowy inne odcienie.

Chyba zdecyduję się na Sony 55W809C, zwłaszcza, że teraz ma dobrą cenę i z nadzieją, że wyjdzie jakaś konkretna aktualizacja do Androida. Rozumiem, że w nim jest matryca 120Hz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A w domu Panasonic wypada jeszcze gorzej. W tym roku wypuścili słabe modele. A Sony wystarczy Ci na lata. Tylko pamiętaj o kalibracji.
 
Do góry