TV 55-65? Do 5000zł. Z myślą o filmach, netflix

mati000

New member
Witam
Chciałbym prosić was o pomoc w wyborze tv. Największy dylemat mam z wyborem samej wielkości czy 55 czy 65 cali (dlatego mi sprawia to problem gdyż pomieszczenie w którym będzie tv ma 16m2 a siedzieć od tv będę w odległości ok 3m , jakoś te dwie wielkości nie dają mi spokoju i nie wiem jak to ocenić prawidłowo)

Poniżej odpowiem na standardowe pytania
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?w pokoju mam jedno okno+drzwi balkonowe, ale promienie nie będą padać na tv
7. Jaki masz obecnie telewizor?nie mam (mam w domu 2 tv ale malutkie gdzie domownicy ogladaja wiadomości itp., ja przesiaduje na komputerze)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wszystko co zapewni ciszenie się super jakością filmów
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? narazie ma cyfrowy polsat ,ale tv chce przeznaczyć na netflixa , i wszelkiego rodzaju filmy w bardzo dobrej jakości
10 .Jakie urządzenia ?
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? od 2h w góre (ciężko określić)
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? ja przed wszystkim filmy ,dokumenty ,żona seriale )
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? LG najbardziej do mnie przemawia, ale możne być też inny producent
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? złej jakości dzwięk, smużenie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? ja wieczorami, żona w dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 5000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? bardzo rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?tak

Proszę o jakaś pomoc i sugestie , odnośnie gabarytu jak i propozycje odnośnie modelu.
 

k3lt

New member
UE65NU8072 na 120hz matrycy VA, wygoogluj sobie "Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST |" - pierwszy link, masz obszerny test.
 
Ostatnia edycja:

eckonom

New member
Przy tej odległości na pewno 65 cali.
Ogladasz na wprost wiec szukaj TV na matrycy VA. LG to w większości matryce IPS więc wieczorem odczulbys gorszą czerń i kontrast.
Ja osobiscie kupilem ostatnio Samsunga 65NU8042 i jestem zadowolony. Calkiem niezła jasnosc, dobry efekt HDR, niezly kontrast natywny, spoko system smart.
Glowna wada to wygaszanie strefowe, jest to edge led z 6 strefami wiec szalu tutaj nie ma.
Ewentualnie sprawdź coś z Philipsa 65pus8602.

Przy Twoich potrzebach trzymalbym się 65 cali i matrycy VA.
Jakbys miał 2m do tv to wtedy 55 cali i OLED LG B8 ale tutaj przy 3m 55 cali to za mało.
Ja mam około 3.5 m i stwierdziłem że 65 to za mało
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bez dopłaty brałbym 65
- Philips 65PUS8303 za 5399 zł
- TCL 65DC760 za 3999 zł
- Samsung 65NU8042 za 4699 zł
- TCL 65X2 za 4999 zł
 
Do góry