TV 51d6900 Samsung czy może 52le830?

smarcin3

New member
Witam serdecznie
Muszę w tym tygodniu podjąć decyzje co do wyboru TV.
Moimi typami były 51d6900 Plasma i 50g30Panasonica.
Wygląd i bzyczenie w 50 g30 przemówiło za 51d6900.
Ale przeglądająć forum wpadł mi w oko SHARP 52le830.
Czy jest sens dopłacać do tego telewizora czy pozostać przy starym typie.
Oto moje podstawowe warunki:

odległość od ekranu 2.8-3.8 m
telewizja kablowa cyfrowa
pokój nie jest jasny(nie bardzo nasłoneczniony)
3D mogłoby być dla bajeru
oglądam telewizję raczej wieczorami(przygaszone światło)
oczekuję jak najlepszego obrazu.
USB potrzebne (filmy)
Większość czasu telewizor jest wykorzystywany jako telewizor a nie jak komputer(nie gram)
Bardzo proszę o odpowiedz czy dopłacać te 2000 do Sharpa czy nie ma sensu.
Jeśli faktycznie jest różnica w obrazie na korzyść sharpa to dopłacę.
Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedzi.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam serdecznie
Muszę w tym tygodniu podjąć decyzje co do wyboru TV.
Moimi typami były 51d6900 Plasma i 50g30Panasonica.
Wygląd i bzyczenie w 50 g30 przemówiło za 51d6900.
Ale przeglądająć forum wpadł mi w oko SHARP 52le830.
Czy jest sens dopłacać do tego telewizora czy pozostać przy starym typie.
Oto moje podstawowe warunki:

odległość od ekranu 2.8-3.8 m
telewizja kablowa cyfrowa
pokój nie jest jasny(nie bardzo nasłoneczniony)
3D mogłoby być dla bajeru
oglądam telewizję raczej wieczorami(przygaszone światło)
oczekuję jak najlepszego obrazu.
USB potrzebne (filmy)
Większość czasu telewizor jest wykorzystywany jako telewizor a nie jak komputer(nie gram)
Bardzo proszę o odpowiedz czy dopłacać te 2000 do Sharpa czy nie ma sensu.
Jeśli faktycznie jest różnica w obrazie na korzyść sharpa to dopłacę.
Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedzi.

pierwszy wybór był słuszny G30 (zawracanie głowy z buczeniem, ważne dla amatorów niemego kina) drugi mniej słuszny ale też Ok (Samsung też buczy wiem bo słuchałem, taka technologia) co do trzeciego pomysłu to moim zdaniem fatalny. Po co ci 3D jak tego koniecznie nie chcesz? TV LED krawędziowy wymaga profesjonalniej kalibracji, zupełnie inny obraz i parametry (sklepowe kolorki), nierównomierne podświetlenie matrycy (to masz jak w banku), kiepska multimedialność i internetowość - piszę to jako były posiadacz 40LE820E... zaproponuję ci czwartą opcję poczekaj 1-2 miesiące aż Panasonic, LG i Samsung wypuszczą nowe modele plazm ze wskazaniem na ten pierwszy powinny być romocje prze Euro i spaść ceny starszych modeli.

Samsung - lepsza internetowość i multimedialność od G30 natomiast gorszy mniej naturalny obraz, słabsze odwzorowanie czerni, słabszy filtr... firma taka sobie.
Panasonic - obraz jeszcze raz obraz siła wychodzi przy odtwarzaniu programów HD i BD.
Sharp - bardzo kiepski pomysł wejdź sobie w wątek 820 na Sharpie i poczytaj, myslisz że w modelu 830 poprawili błędy 820? Otóż nie! Zobacz różnice.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wolisz obraz ostry , wyrysowany ,płynny i bez kłopotów oglądany w dzień to Sharp jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Nowy model LE 830 nie ma nic wspólnego ze starą serią.
Każdy telewizor wymaga kalibracji

Jeśli preferujesz obraz łagodny kinowy to wówczas plazma Panasonica jest extra rozwiązaniem.
 

don111

Banned
z tą płynnością nie przesadzałbym
rozdzielczość ruchoma Sharpa to wg testów 850 linii (z teatrzykiem), 300 linii po wyłączeniu (tryb film), rozdzielczość ruchoma Samsunga to 900 linii, plazmy Panasonica tak samo - 900 linii i pełne 1080 linii z IFC (teatrzyk)
 

Lettner123

New member
Dolaczam sie do tematu ja tez rozwazam miedzy gt30 a samsungiem d6900 i raczej bedize to panasonic:D.Dzisiaj bylem w saturnie zobaczyc cene tej plazmy i ku mojemy zdziwieniu kosztowala 5600 zl :D w electronie z okularami 3540zl :D .Nagle podchodzi klient i mowi do sprzedawcy chcialby kupic ten tv.Poprostu szkoda mi sie go zrobilo wiec podszedlem i poweidzialem mu za ile moze go kupic przez internet on na to ze napewno nei ten model i kupil ten tv:D.Poszedlem poogladac inne tv wracam wystawili w miejsce tego kupionego nastepny egzeplarz tylko z cena 4099 zl :D
 

maxan

New member
Bez reklam
Dolaczam sie do tematu ja tez rozwazam miedzy gt30 a samsungiem d6900 i raczej bedize to panasonic:D.Dzisiaj bylem w saturnie zobaczyc cene tej plazmy i ku mojemy zdziwieniu kosztowala 5600 zl :D w electronie z okularami 3540zl :D .Nagle podchodzi klient i mowi do sprzedawcy chcialby kupic ten tv.Poprostu szkoda mi sie go zrobilo wiec podszedlem i poweidzialem mu za ile moze go kupic przez internet on na to ze napewno nei ten model i kupil ten tv:D.Poszedlem poogladac inne tv wracam wystawili w miejsce tego kupionego nastepny egzeplarz tylko z cena 4099 zl :D
Chyba Ci się cyferki pomyliły ;P (pewnie jednak troszkę inny model tam wcześniej stał)
 

smarcin3

New member
Dzięki
chyba tam wezmę ,a jakie macie doświadczenia z tym sklepem.
Myślałem jeszcze o zadowolenie pl-tylko bez gogli niestety(3468+_przesyłka)
 
Do góry