TV 4k 55cali do około 6000

pavko

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~2.6m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - nie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - słońce świeci z boku po południu, ale promienie nie padaja bezpośrednio na ekran, poza tym są rolety, które zawsze można zasłonić, więc nie ma to znaczenia
7. Jaki masz obecnie telewizor ? - Panasonic p42g20e
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - dobrą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - UPC / PS4
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - dekoder upc / PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - 3-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - film, bajki, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? - jeżeli już to youtube, jakieś aplikacje, może w przyszłości Netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, ale udział gier jest raczej znikomy, 5-10%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - 50/50
17. Preferencje co do wielkości? - 55", telewizor nie moze być szerszy niż 118cm (ewentualnie moge znalezc jeszcze pare centymetrów)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - buczenie, moja obecna plazma wydaje takie dźwięki, szczególnie przy jasnych barwach
19. Preferencje co do marki ? - LG, Samsung, PAnasonic, Philips, ogólnie interesuje mnie dobry sprzęt, a nie marka
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 6 000 zł

Witam,

Niestety mój Panasonic p42g20e jest już na wykończeniu i jestem zmuszony rozejrzeć się za czymś nowym do salonu. Telewizor wisi na ścianie na wprost narożnika w odległości okolo 2.6m. Oglądamy głównie TV z dekodera UPC, filmy, seriale, bajki, programy informacyjne, sporadycznie granie na PS4. Najbardziej interesuje mnie jakość obrazu.

Przeglądając forum zauważyłem, że polecacie Philipsa 55OLED803 (czy jest sens dopłacać do PHILIPS 55OLED903). Zastanawia mnie też opcja Ambilight, telewizor wisi na zabudowie GK, ktora od tyłu jest podświetlona LEDami, przeważnie są one włączone jak telewizor działa, więc nie wiem czy bym wogóle używał tego bajeru Philipsa.


Może jakiś inny OLED albo wogóle zrezygnować z OLEDa i pojść w LED/QLED?
Czy warto wydawać 6000zł może jest coś o podobnej jakośći obrazu do mojego Panasonica z niższej półki cenowej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naturalnym następcą jest Oled.
Masz idealną odległość do wielkości 55".
Ambilight sprawdzisz, ale zagra lepiej niż Twoje podświetlenie.

I masz extra modele 55".
Philips 55 803 za 5299 zł
Z kalibracją
Wtyczkami
Zestawem HUe gratis
Dostawą.

Model 903 masz za 6999 zł
To kwesta jakości dźwięku z soundbara B&W który jest zamontowany .
Jeśli masz w planie dokupienie takie sprzętu - to wówczas warto dopłacić do 903.
Z kalibracją
Wtyczkami
Zestawem HUe gratis
Dostawą.

Philips wygrywa pokazy.
Więc zostałbym tak jak Cie serce podpowiedziało.
Żaden LCD nie wygra w klasie cenowej.
 

pavko

New member
Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś jeszcze polecić jakiegoś LEDa/QLEDa w rozmiarze do 50"? Niestety do 55" musze troche meble przesunąć i tutaj potrzebna aprobata od żony :)

Czy istnieje możliwość prezentacji w domu we Wrocławiu tego Philipsa plus cos mniejszego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uwierz, że zakup na lata i Oled powali Was na kolana.
I widzę , że się tak zdecydowałeś - extra.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Rzeczą oczywistą, ale wartą odnotowania, jest zastosowanie w Panasonic, Philips i Sony wygaszacza ekranu, który zostaje uruchamiany przez narzędzie systemowe TV po określonym czasie w przypadku wystąpienia braku sygnału. W LG system działa dwustopniowo: w pierwszym etapie statyczny obraz np. menu Netflix lub sygnał z konsoli (brak gry) jest przyciemniany, a w kolejnym etapie przy dalszym braku akcji włącza się wygaszać z animacją pojawiającą się w różnych miejscach ekranu na czarnym tle.

Najbardziej ciekawym oraz złożonym procesem, pozwalającym chronić matryce OLED przed samoczynnym wypaleniem, są algorytmy/kalibracje uruchamiające czyszczenie matrycy. Specyfikacja tego procesu u poszczególnych producentów wygląda następująco:

LG Electronics: w menu jest dostępny proces czyszczenia matrycy, który trwa 60 minut. Jest on inicjowany manualnie, po czym następuje wystudzenie matrycy. Po czterech godzinach oglądania telewizji algorytm automatycznie uruchamia czyszczenie panelu OLED, tzw. szybka kompensacja trwa około siedem minut.

Panasonic: proces automatyczny, który jest inicjowany w chwili przejścia telewizora w tryb czuwania – w przypadku nieprzerwanej pracy odbiornika powyżej trzech godzin. Czas trwania procesu wynosi dziesięć minut. Po każdym cyklu 1500 godzin pracy TV, konsumentowi zostaje zasygnalizowana możliwość wykonania specjalnego czyszczenia trwającego 80 minut (60 minut ostygnięcie panelu + 20 minut czyszczenie). Istnieje też możliwość ręcznego wygenerowania procesu z poziomu menu.

Philips: czyszczenie materiału szczątkowego jest uruchamiana po czterech godzinach pracy TV non stop i ustawienia odbiornika w tryb czuwania – cykl trwa sześć minut. W chwili osiągnięcia 1500 godziny pracy, telewizor zostaje poddany specjalnemu algorytmowi, który kasuje tzw. pozostałości obrazu.

Sony: codzienna kalibracja jest aktywowana automatycznie, po ok. czterech godzinach od przejścia urządzenia w tryb czuwania (przeważnie w nocy) i trwa dziesięć minut. Mechanizm ma mieć bardzo korzystny wpływ na ilość szczegółów w cieniach, odcieniach szarości. Odświeżanie ekranu jest przeprowadzane co 2000 godzin i ma za zadanie wyrównać jasność wszystkich pikseli. Może być ono wywołane zarówno automatycznie, jak i manualnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry