TV 4k 55" z budzetem ok 4000PLN

Zywixx

New member
Czesc! Wiem, ze watkow tego typu jest na peczki ale zanim postanowilem zadac pytanie staralem sie przeczytac ich jak najwiecej.

Zaczne od tego, ze nie pracuje z obrazem co za tym idzie oko mam raczej nie wprawione. Mimo to staram sie wybrac TV, ktory posluzy jak najdluzej i bedzie jak najbardziej wszechstronny jak za te pieniadze. Nie wiem praktycznie nic na temat technologii, dlatego nie sugeruje sie opiniami sprzedawcow, bo sam nim jestem i wiem jak to dziala. Nie mam pojecia jake marki i modele sa na topie, dlatego prosze o pomoc.

Odleglosc od wypoczynku do tv to ok 3,5m.
Nie potrzebuje 3D ani smart tv, poniewaz uzywam playstation i apple tv, jednak nie wiem czy takie jeszcze produkuja.
Zalezalo mi na matrycy 100/120hz i temu kryterium poswiecilem najwiecej czasu podczas poszukiwan.

Po dlugim czasie namyslu zrezygnowalem z Sony KD-55X8005C, na rzecz Panasonic TX-55CX700E ze wgledu na matryce VA 100/120hz i niewysoki input lag. Do tego czytalem, ze system firefox lepiej sprawdza sie od androida w sony.

Rozwazalem jeszcze Philipsa ze wzgledu na ambilight ale nie wiem czy warto sie zachwycac takimi bzdurami.

Z gory dzieki,
Pozdrawiam
 

agricola

New member
Philips 55 6561 - moim zdaniem jednak najlepszy. Ambilight bardzo dobrze wygląda przy oglądaniu wieczorem - nie jest przecież obowiązkowy. Natomiast ten telewizor broni się jakością obrazu. Możesz przeczytać jego opis na forum i obejrzeć bardzo precyzyjne zdjęcia.
 

reddccrew

New member
Dołącze się do pytanie podobne warunki jak u kolegi w pierwszym poście.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisi na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? raczej nie
7. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś lcd 30 cali samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobre skalowanie obrazu z SD, naturalne kolory, ok 55",
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowa przez dekoder
10 Jakie urządzenia? dekoder i ps4 zestaw kina domowego yamaha
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Programy informacyjne, filmy, programy i seriale tematyczne.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
16. Preferencje co do marki? wstępnie philips lub samsung
17. Preferencje co do wielkości? 50-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zużycie prądu , sypiący się smart (gdy jest więcej problemów niż korzyści)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? najlepiej do 4000 zł

dodam żę sygnał z tunera i ps4 będzie szedł przez amplituner (hdmi) do tv model yamaha rx-v475 apmlituner obsługuje 4k więc dobrze by było żeby tv też.

Jakieś wybrane modele ewentualnie Philips 55PUS6561 nie mam wielkich wymagań, ale jak czytam o tej czerni to znowu wątpię we wszystko ... Rodzice mają w domu sony 55 kd-55x8505c i wygląda rewelacyjnie.

Ewentualnie jakis odpowiednik tego sony nie musi mieć 3d.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z nowych modeli 4K i 100Hz oraz z HDR - to Philips 55PUS6561.
Jak będziesz niebieski masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
Ten model będzie miał też update Androida do serii 6,0.
 

michal1449

New member
Hej,

Ostatnio zacząłem interesować się zakupem TV i szukam czegoś odpowiedniego. Może ktoś opisać czym różni się polecany model

55PUS6561 od 55PUS6401 ten drugi jest tańszy o 500zł więc pewnie gdzieś musi być ta różnica? :) Dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philipsa jest z HDR, będzie miał update do 6,0. Ma Kodek VP9, ambilight potrójnym, Pilot z klawiaturą, Multiroom, Kalibracja profesjonalna gratis.
Sony ma ładniejszą obudowę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej 4 tyś zł z nowych modeli wystarczy na Philipsa 55PUS6561 za 3950 zł i masz jeszcze kalibrację gratis LUB TCLa 58S7806 za 3399 zł z kalibracją.
Modele innych firm 4K i 100 Hz najtańsze to :
- Panasonic 58DX750 z 6499 zł
- Samsung 55KS7000 za 5950 zł
- Sony 55XD8505 za 5950 zł
Wszystkie z kalibracją gratis dla niebieskich członków forum.

Jeśli dozbierasz kasy to możesz sięgać po te droższe.
Oledy 4K to klasa cenowa 15.000 zł .
 

agricola

New member
Jedyny minus tego Philipsa to IPS - jednak poza tym pasuje idealnie do oczekiwań autora. (input lag, 100 Hz) kiki pisał, że w tym roku Panasonic średnio się postarał ze swoimi telewizorami. I firefox już nie będzie rozwijany jako system - jeśli cię nie interesują aktualizacje to ok, natomiast android jest stale ulepszany.
 

reddccrew

New member
A gdyby postawić obok siebie Philipsa i Tcl ? Który wygra? Z tego co wyczytałem tlc ma matryce 60 Hz a nie jak philips 100 a to go chyba już na początku dyskwalifikuje?
 
Ostatnia edycja:

reddccrew

New member
Gdzieś czytałem na tym forum że ma 50 albo 60Hz i jest lipa np z meczami a ja lubie oglądać NBA
Są jeszcze dwie serie S79 ora S78 w czym tkwi różnica?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria TCL S7806 w całości 100Hz, seria S7906 ma szkło 100Hz a wspomaganie 50 hz. Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny na obydwa modele i to z klaibracją.
 
Do góry