TV 49" Xbox one, filmy 2500zł

misiu610

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - często bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 42" F5300
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Chciałbym aby był bardzo dobry obraz z konsoli
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: jesli telewizja, tylko naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One i PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? W sumie wszystko jedno
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, seriale, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, ale smart nie jest konieczny
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepska jakość obrazu
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł

Byłem zdecydowany na Samsunga 49" mu6402, ale ma bardzo kiepskie podświetlenie, przez co przy oglądaniu filmów czarne pasy na górze i dole ekranu są szare.
Mam możliwośc zakupu 55" MU6172 w cenie 2100zł.
Ostatnim moim pomysłem jest Philips 6561 również w rozmiarze 49".

Nie wiem na co się zdecydować, dlatego proszę Was o pomoc.
 

Mangus112

New member
50MU6102 - ma matrycę VA i kontrast 4500:1 więc bardzo dobry. O dziwo model 55" ma matrycę ips o małym kontraście. Zobacz na benchmark jest test. Polecam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb masz:
- Philips 49PUS6561 za 2799 zł
- TCL 49C70 za 2799 zł
- TCL 49P60 za 4199 zł


"Bierz tcl u49p6046 jako jedyny ma Hdr10 bit a robi to różnicę. Mam ten tv i obraz jest bajka i ma bardzo niski imput lag. Android 6.01 lub 7.0 ale z 6.01 jest mniej problemów. 4 rdzenie procesor. 16 gb na dane i ładnie płynnie to chodzi. Moja mama kupiła jakiegoś Lg 4k i obraz się nie umywa do tcl. Na tcl jest soczysty kolor a na lg taki wyprany. Może dla tego że tcl jest na matrycę VA. Mam też podpięty do niego xbox one i ślicznie gry też wyglądaja aż mam ochotę grubasa zmienić chociaż na slima dla hdr. Aha filmy kodowane hevc bajka. Gwarantuje ze się nie zwiedziesz na jakości obrazu. Ja dałem za swojego w blejk frajer 1700 a teraz normalna cena to od 2199 do 2500. Aha. Tcl to thomson czyli trzeci na świecie producent tv. "
TV do konsoli PS4 - Kino domowe, HDTV - forum.benchmark.pl
 

janusz

New member
Bez reklam
Po krótce
P6046 ma androida, a P6006 smarta TCL 3.0 To dobry smart konkurencyjny do LG i Samsunga ale jednak nie ma takich mozliwości jak android. Jeżeli jesteś laikiem w aplikacjach to 6006 jest OK, ale wtedy lepszy będzie 7906 (tylko nie wiem czy Kiki ma jeszcze w sprzedaży - model oświetnym obrazie w swojej cenie).
C7006 to nieco wyższa półka jeżeli chodzi o obraz (zdecydowanie najlepszy w cenie do 3000), z najlepszymi głośnikami w cenie do 5000 zł.
Ja wybrałem P6046 bo mam kino domowe, a obraz jest i tak świetny.
 

misiu610

New member
Do TV będzie podłączony Xbox, także uważam że Android jest zbędny. Czy 7906 posiada taka samą matrycę jak p6006? Różnica w cenie między tymi modelami to około 200pln.
 

tomaszeklolek

New member
To ze ips ze slabym kontrasem i srebrzeniem czerni pod katem ma wlasnie kiepsko wygladajace te czarne pasy w filmach o ktorych autor pisal ze go denerwuje
 
Do góry