TV 48-55' na lata, do 3 800 zł

other

New member
Cześć,

Planuję zakupić dla mnie i dla żony nasz pierwszy TV. Od tygodnia przeglądam rynek, już nieco orientuję się w temacie i wiem o co pytać :) Prosiłbym o poradę w wyborze konkretnego modelu telewizora.

Poniżej podsumowanie moich oczekiwań, mam nadzieję że niezbyt wygórowanych przy moim budżecie. W dalszej części wyjaśnienie mojego rozumowania (dla chętnych, może ktoś wyciągnie wiedzę z mojego przeglądu rynku, jeśli coś jest błędnie napisane to proszę o sprostowanie). Zależy mi, żeby kupić jak najlepszy TV w dostępnym budżecie.

WERSJA KRÓTSZA:

Budżet: 3000 - 3800 zł.
Przekątna: 48-55’ (proszę o propozycje mniejszych ~50' i większych ~55 cali).
Rozdzielczość: 4k, HDR – zależy mi, aby telewizor był na kilka lat i choć trochę przetrwał próbę czasu.
Matryca: raczej IPS - zależy mi na kątach widzenia, najlepiej przy jakości obrazu zbliżonej do matryc VA.
Odświeżanie: raczej 120 Hz oraz niski input lag - zależy mi na płynności obrazu przy oglądaniu sportu, filmów akcji i graniu w gry.
Podświetlanie: direct LED – zależy mi na równomierności podświetlenia.
System: Android TV lub Tizen – zależy mi, aby oprogramowanie było w przyszłości rozwijane i aktualizowane, a ewentualne „zawieszenia systemu” były naprawiane w kolejnych aktualizacjach.

WERSJA DŁUŻSZA (UZASADNIENIE WYMAGAŃ):

Początkowo myślałem o budżecie w granicach 3 000 zł, jestem jednak w stanie zwiększyć go do max. 3700-3800 zł, jeżeli pozwoli to na zakup telewizora o lepszej jakości obrazu i/lub większych gabarytów.

Myślałem o przekątnej ekranu w granicach 48’-55’. Zależy mi, aby telewizor miał jak najlepszą jakość obrazu (po to kupuje się telewizor prawda?). Poniżej kilka kwestii, proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumuję:

Rozdzielczość: 4k i HDR. Jestem pod wrażeniem jakości 4k. Planuję oglądać jak największą ilość materiałów w tej rozdzielczości (Netflix, chociaż z tego co wiem, to nie ma ich jeszcze dużo). To samo dotyczy HDR. Telewizora nie planuję wymieniać przez dłuższy czas, wydaje mi się że obecność HDR na przyszłość jest wielce pożądana.

Matryca: VA kontra IPS. Jak rozumiem jakościowo matryce VA wygrywają z matrycami IPS (odwzorowanie czerni). Jednak nie chcę tracić możliwości zapraszania znajomych na oględnie meczów lub jednoczesnego sprzątania i oglądania TV (oglądanie pod różnymi kątami). Jak rozumiem, w moim budżecie matryca IPS jest niezbędna do tego typu zastosowań, a VA odpada? Bardzo boję się o kontrast matryc IPS…

Odświeżanie: 60 Hz kontra 120 Hz oraz niski input lag. Chciałbym, aby na telewizorze można było oglądać różne treści: mecze piłki nożnej, grać na konsoli oraz oglądać filmy i seriale. W związku z powyższym, chciałbym aby matryca miała odświeżanie 120 Hz i niski input lag.

Podświetlanie ekranu: Direct LED kontra Edge LED. Na jakość obrazu wpływa równomierność podświetlenia, dlatego preferowałbym podświetlanie Direct LED.

Oprogramowanie: SMART TV. Bardzo zależy mi, aby na TV odtwarzać treści z Internetu: Netflix, TVN Player, Ipla, Youtube itp. Dodatkowo chciałbym, aby oprogramowanie było w przyszłości rozwijane i miało przed sobą przyszłość. Jak rozumiem, te aspekty najlepiej pokrywają dwa systemy Android TV oraz Tizen od Samsunga. Mam rację?

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz modele, które się mieszczą w ramach cenowych fullhd i 100Hz:
- Panasonic 55CS630 za 2999 zł
- Philips 55PFT6510 - za 2999 zł
- LG 55LF652 - za 2999 zł
- Sony 55W809 za 3999 zł

Modele 4K i 100Hz:
- TCL 58S7806 za 3250 zł
- Philips 55pUS6561 za 3799 zł
- Philips 49PUS6561 za 2999 zł
- Philips 49PUS7101 za 3599 zł

Samsung najtańszy to 49KS7000 za 4999 zł
Panasonic najtańszy to 50Dx750 za 4650 zł
Sony najtańszy to 49XD8309 za 4999 zł
LG najtańszy 55UH7707 za 4999 zł
 
Do góry