Tv 46-50 lcd

pedroz666

New member
Stoję przed dylematem wyboru TV w rozmiarze coś ok. 46", ale dość istotną kwestią jest to, że ma on wisieć na czymś takim jak Multibrackets MB040 M VESA Wire stąd istotne zapewne będzie położenie głośników i ułożenie wyjść (by nie były ustawione prostopadle do ściany). Nie jestem maniakiem, posiadany Samsung 32d5500 jak dla mnie jest wystarczający (choć może denerwujące jest wolne działanie smart tv).

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,5mx5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ~3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - 80% na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć i to jak najbliżej ściany (jak obraz)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okno od strony zachodniej w odległości 3,5-4m od TV, TV na północnej ścianie, więc teoretycznie późnym popołudniem może być doświetlany, ale od tego są rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Samsung ue32d5500
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - kablówka z wykorzystaniem dekodera CI (SD i HD)
10.Jakie urządzenia ? - dekoder CI, DVD i w przyszłości jakaś konsola, internet po kablu
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - ok. 4
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - kreskówki, dokumentalne, film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - w przyszłości pewnie tak
16.Preferencje co do marki ? - brak
17.Preferencje co do wielkości ? - 46-50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - kiepska jakość obrazu, wolne działanie smart tv, ubogie smart tv (choć w tym wypadku ratunkiem może być dongle)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - do 3.5k
21.Czy telewizor ma mieć 3D - niekoniecznie.

Moje obecne typy:
Panasonic TX-L47ET5E
Philips 46PFL5507K
Samsung UE46ES6570

albo coś innego..
 

pedroz666

New member
Mam obawy jeśli chodzi o rozmieszczenie gniazd. Tak jak pisałem, zależy mi na tym, by TV wisiał jak najbardziej przyklejony do ściany (w celu zamaskowania kabli, bo ściana na której będzie wisiał stoi prostopadle do wejścia i nie jest niczym przesłonięta), a w tym modelu wiele gniazd jest usytuowanych prostopadle do niej.
 
Do góry