TV 42 do 3400zl

janusz601

New member
Witam
Tez zastanawiam sie nad kupnem TV
pokój 4x4
odleglość od tv 2.5-3m
sygnal cyfrowy z cyfry + sd i HD plus komputer filmy divx i hd
slonce po poludniu i raczej jest bardzo jasno wiec jakis polmatowy.

Moje propozyjce:

Samsung UE40C6000
Sony KDL-40EX500


ewentualnie prosze o inne propozycje.

Pozdrawiam
Janusz

 

Mike25

New member
W tej cenie EX500 wygrywa. Ma lepsze skalowanie SD, jak również bardziej matowy ekran.
Na Samsungi uważaj, ponieważ ze względu na problemy z niewyrabianiem produkcji często stosuje loterie dając do różnych egzemplarzy tego samego modelu inne matryce. Nie wszystkie są tej samej jakości, więc musiałbyś sprawdzać po info na nalepce z tyłu telewizora jaką ma matryce. W EX500 nie masz tego problemu, we wszystkich 40EX500 jest uznana i sprawdzona S-PVA.

Jakość filmów HD będziesz miał prawie identyczną. Tu znowu trochę przeważa EX500 zachowując maxymalnie wiernie oryginalny obraz w trybie 24p, natomiast Samsung sztucznie wygładza obraz czego sie nie da wyłączyć. Nie są to jednak wielkie różnice.
 

Mike25

New member
Nie warto, to wbrew pozorom gorszy TV. Gorsze kąty widzenia, gorsze podświetlenie (led ale tylko krawędziowy) i słabsze głośniki. W EX700 płaci się za ledy i smuklejszą obudowę.
 

Ares78

New member
Dziękuje za odpowiedz zastanawiam sie jeszcze nad sony 40ex701 czy warto doplacac do tego leda?

Jeżeli odstawiasz na bok kwestie estetyczne i to jak telewizor prezentuje się na ścianie to lepiej będzie pozostać przy ex500, mimo iż teoretycznie model jest niżej w hierarchii to jakość obrazu ma świetnym poziomie i siłą rzeczy jak wspomniał przedmówca z racji większej grubości ma lepsze głośniki niż ex700.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
takiej bzdury już dawno nie czytałem :
"Na Samsungi uważaj, ponieważ ze względu na problemy z niewyrabianiem produkcji często stosuje loterie dając do różnych egzemplarzy tego samego modelu inne matryce"

ile czasu spędzasz przy sygnałach SD a ile przy hd ?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorami ?
siedzisz na wprost czy z kątów bocznych ?
 

Mike25

New member
takiej bzdury już dawno nie czytałem :
"Na Samsungi uważaj, ponieważ ze względu na problemy z niewyrabianiem produkcji często stosuje loterie dając do różnych egzemplarzy tego samego modelu inne matryce"
Następnym razem, zamiast robić tego typu zarzuty, polecam stosowną edukację w tematach
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1178897
Samsung Ignoring LCD Panel Lottery Issue - AVForums.com

+ wpisanie sobie w google "samsung panel lottery"

I wszystko będzie jasne :)
 

Mike25

New member
Nie przeczy to temu co napisałem, a autor tematu nie szuka topowych modeli, w o ogóle nie jest ta kwestia poruszana. Samsung stosuje różne matryce do tych samych modeli różnych swoich TV, więc twój wcześniejszy zarzut o "brednie" jest bezzasadny.
 

Mike25

New member
W serii 6 Samsung niestety również stosuje loterie. Być może akurat nie w modelu C6000, jednak trzeba uważać i najlepiej sprawdzać na nalepce, czy jest to panel S01.
 
Ostatnia edycja:

janusz601

New member
takiej bzdury już dawno nie czytałem :
"Na Samsungi uważaj, ponieważ ze względu na problemy z niewyrabianiem produkcji często stosuje loterie dając do różnych egzemplarzy tego samego modelu inne matryce"

ile czasu spędzasz przy sygnałach SD a ile przy hd ?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorami ?
siedzisz na wprost czy z kątów bocznych ?


Ja spędzam wiecej czasu przy HD ale zona przy SD chyba:) wiec tak po równo:)
Wiecej ogladam wieczorami.
Siedze na wprost najczesciej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb skorzystałbym z prezentacji :
Sharp 40 LX 705
Sony 40 EX 500
Toshiba 40 SL 733
 

janusz601

New member
Oglądalem dzisiaj troche LCD-ków w sklepie:)
widzialem Sharp 40 LE 705 nie Sharp 40 LX 705 wiec nie wiem w czym jest roznica.
podobal mi sie z tym ze chyba nie odtwarza filmow przez usb
Sony z wyglądu taki sobie ale tu nie jest najwazniejszy wyglad. Jesli bedzie dobrze wyswietlal to moge go kupic:)
Podobal mi sie tez sharp LC-40LE810 z tym ze jest szyba z przodu wiec chyba odpada. Mam juz mętlik w glowie moze jeszcze jakies podpowiedzi bo chcialbym wreszcie kupic:)
Co do ceny to moze byc max 4tys.

Skłaniam sie chyba bardziej do tego sharpa 40LE705 (LX nie widzialem) niz sony ale chcialbym jeszcze uslyszec czy warto i jest lepszy obraz niz w sony:) Jeśli nie ma duzej roznicy to biore sony jest troche tanszy i odtwarza filmy z usb.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
Janusz
 
Ostatnia edycja:
Do góry