TV 42-48 cali, 3000max. Typy mniej więcej są

adrian_9243

New member
Witam Panowie. Szukam telewizora w przedziale 42-48 cali, na piedestale głównie jest jakość obrazu, smart tv czy 3d schodzą na dalszy plan. Cena to 2500-3000. Jestem skłonny wybrać 42, jeśli w tej samej cenie 48 będzie mieć gorszy obraz, przekątna w zasadzie nie jest moim priorytetem. Ktoś powie poszukaj w poprzednich tematach. Powiem tak, przejrzałem ostatnich 20 stron, mniej więcej wiem już czego szukam, postanowiłem dodać opis pokoju itp tak abyście mogli w miarę najlepiej doradzić mi co wybrać ;) A więc lecimy

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5x3 (16 m2)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2,2-2,4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? od ekranu o 2,4m oddalone jest łóżko szerokości 3m, wyśrodkowane z ekranem. Generalnie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać lub wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? mało słońca, okno bokiem do tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? JAKOŚĆ OBRAZU, PŁYNNOŚĆ
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Prawdopodobnie Dekoder NC+ z talerzem, ewentualnie dekoder UPC
10.Jakie urządzenia ? komputer stacjonarny poprzez hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? max 6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak ale z komputera używając TV jako monitor
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak ale mało
16.Preferencje co do marki ? Napis na obudowie nie jest priorytetem
17.Preferencje co do wielkości ? 42-48cali, bardziej na 48 ale nie na gwałt
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Gdy kolory są jasne, biją jak żarówy. Wałki ludzi w marketach, ciężko o dobrą poradę.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojętne

Generalnie z tego co wyczytałem i wiem to do wyboru pozostaje mi:

*Sony W829 42' ok. 2600zł - Mniejszy ale to Sony(cytat gościa ze sklepu ;d ).Nie wiem jak z tą matrycą bo są spory czy ma 50 czy 100hz.
*Panas AS640 48' ok. 2600zł (jedyny z prawdziwa 100hz matryca w tej cenie?) hmm i czym się różni od AS650? (podobno 640 ma matryce VA a AS650 ips)
*TOSHIBA 47L7453DG - jakaś niepewność do Toshib mam hmm? No i większa cena bo 3 klocki z haczykiem małym
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
AS640 ma matrycę***VA, aktywne 3D (pełne FHD), brak okularów w zestawie, a dzięki samej matrycy ma wysoki kontrast i świetną***czerń. To jest bodaj direct-led, ma równomierne podświetlanie matrycy. Nie ma w nim funkcji nagrywania na urządzenia usb. Dodatkowo, w moim, nie mam żadnego cludingu co jest imho warte wspomnienia.

AS650 jest jego zupełnym przeciwieństwem. Ma panel IPS, pasywne 3D (cięta rozdzielczość), a sam panel charakteryzuje się***niskim kontrastem, który w przypadku ips'ów przekłada się***na słabą czerń przy seansach nocnych i ciemnych filmach.

Jeśli chodzi o Toshibę, odpowiem tak - miałem model ze stycznia, 7335. Do jakości obrazu nie przyczepię***się, to również***był panel VA, więc oglądanie cieszyło, ale w przypadku tego telewizora dwie rzeczy doprowadzały do rozpaczy, przy czym jedną z nich byłem w stanie nawet pominąć:

-clouding był wyraźny, w nocy podświetlenie na max 20 aby nie było problemów lub większe z aktywnym sterowaniem podświetlania. To dało się***jakoś przeboleć dzięki nastawom i regulacjom (ale w AS640 nie muszę***się tak bawić bo Tośka to edge-led);
-tragiczne oprogramowanie. Nigdy nie wiedziałem czy telewizor włączy się, system zabotuje w "całości", czy coś po drodze nie będzie działać, nie mówiąc o tym, że często potrafił***"botować się" raczej na "pół gwizdka" i musiałem bawić się***w wyłączenie odbiornika z sieci...a czasem jedynie tylko to działało, gdy soft przyciął się. Ostatnio wyszedł jakiś updejt, który ponoć lepiej działa.

W przypadku 7453 ktoś w temacie o nim napisał: "telewizor żyje własnym życiem"...a ja na przykładzie 7335 potwierdzę tą opinię. PS - 7453 to również***IPS z local dimmingiem.


Ps - może mi ktoś wyjaśnić czemu na tym forum silnik non stop włącza mi jakieś gwiazdeczki, gdy piszę wiadomość?!?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że dorzuciłbym to co najczęściej wybierane jest na pokazach - Philipsa 47PFS7509 oraz Toshibę 47L7453.
 
Do góry