TV 40'' poniżej 2000

mokata

New member
Witam,
jako że rodzice chcą kupić jakąś tanią 40" do sypialni pomyślałem że odsprzedam im moją Toshibę 40tl838 i dopłacając powiedzmy 300 PLN kupie sobie Sonego KDL-40W605B, będzie już toszkę smart, będę miał port hdmi arc, którego teraz mi brakuje i nie będzie gorzej, tu pojawia się pytanie, czy na pewno? Jest to TV bez 3D, ale jest ono mi totalnie zbędne, ma ładną czerń, i skoro podobał mi się obraz na tośce która nie ma natywanego 100Hz, to chyba nie ma sensu więcej inwestować?
Planuje go podłączyć pod miniwierze yamahy więc dźwięk nie ma znaczenia.
Czy ewentualnie polecilibyście coś innego w podobnej cenie?
Z góry dzięki za pomoc, z poważaniem.

Michał
 

mokata

New member
Ale sprawdź płynność bo miałeś 100Hz a teraz będzie 50 Hz.
[/url]

Czy aby na pewno miałem 100Hz?
wydawało mi się że AMR 200Hz Toshiby to w rzeczywistości 50Hz
Potwierdza to to zestawienie:
rtings.com/info/fake-refresh-rates-samsung-clear-motion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion choć przelicznik odnosi się do modeli 2014 roku.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
TL838 to telewizor z matrycą natywną 100hz, swoją drogą bardzo dobrą matrycą.
Jeśli nie chciałbyś stracić na jakości, musiał byś wziąć Panasonica 40AS640.
 

mokata

New member
Faktycznie też już doszedłem do źródeł z których wynikało że w poprzednich latach AMR 200 oznaczał 100Hz. Dzięki chłopaki! potwierdzam, że matryca jest dobra, kupiłem go dzięki recce kikiego i się nie zawiodłem, to nie jakość obrazu jest przyczyną zmiany.

Jeśli chodzi o nowy myśle jednak o Samsungu UE40H6400 z tego co widzę ma przynajmniej równie optymistyczne recki co Panas, natywne 100Hz, nie powinno więc byż straty, a według Ceneo, mogę go mieć 300PLN taniej, to też się liczy.
 

jacekcy

New member
Nie podajesz szczegółowo wymagań, ale SAMSUNG UE40H6400 będzie dużo lepszy od Tośki , którą miałeś. Na tamte czasy, to był też dobry wybór.
 

jacekcy

New member
Karpaj, nie będę się kłócił, bo mam do Ciebie szacunek i lubię czytać Twoje posty. Z tego co pamiętam, to ta Tośka miała całkiem, całkiem obraz, a mulasto przełączał kanały. Teraz w Samie H6400 są procki, że kanał przełączasz w 2 sekundy. Obraz w Samie skalibrujesz i jest naprawdę bardzo dobry. Oczywiście nie będę porównał Samsunga H6400 do Toshiby L7435DG (wiadomo ta Tośka jest cacy, tylko wysoko trzyma cenę).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
TL838 wygrywa zarówno z pierwszym, drugim, trzecim jak i czwartym następcą (tl933, tl938, l7335, l5435), w wielu firmach jest to samo - modele sprzed 2-4lat były pod względem obrazu bardziej dopracowane niż obecne, gdzie często obecnie matryce są kupowanie po taniości od chińczyków i rzadko która rzeczywiście jest w porządku.
Philips serii 5xx7, Sharp serii 830, Samsung serii c650, soniacz nx720 etc.
 

mokata

New member
Czyli UE40H6400 został trochę pojechany. Jest to o tyle dziwne, że choć na hdtv.com.pl recki tego TV nie znalazłem, na portalach zagranicznych tam gdzie recki są porównywalnie dogłębne co tutaj, ten TV jest bardzo chwalony, oczywiście nie jest bez wad ale koniec końców ocena bardzo pozytywna. Może faktycznie w tych TV są różne matryce i do testów ktoś dostarczał takie lepsze, bo spodziewam się że Karpaj widział ten TV w akcji i ma podstawy do zastrzeżeń.
Dzięki za uwagi trzeba będzie jeszcze trochę poczytać.
 
Do góry