Tv 40" fhd

Fruzia5

New member
Witam wszystkich zainteresowanych udzieleniem pomocy w wyborze TV. Oto moje kryteria:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1-2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 os.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost lub pod niewielkim kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, wystawa okien PD-ZACH a więc mega słoneczne, często muszę przysłaniać żaluzjami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? miałam: Plazma Panasonic TX-P37X10Y i taka sama 42” (zdecydowanie za duża), u siostry LED Panasonic 32” TX-ET5E (kapitalny, zazdroszczę), obecnie przejściowo Samsung LE32S71BX/XEH (jakość obrazu dla mnie całkiem ok, jest płynnie, kolory ok, tylko ma jakieś szerokie smugi przy brzegach, pewnie jakiś kurz za matrycą czy coś no i tylko HD Ready).
8. Co chcemy aby telewizor posiadał – bardzo dobra jakość obrazu z kablówki UPC , skalowanie obrazu SD, oglądam filmy też poprzez Kodi, o różnej jakości więc żeby to jakoś wyglądało
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowa kablówka UPC, DVD, przystawka Android Smart TV Box Mini M8SII (korzystam w niej najczęściej z Kodi)
10. Jakie urządzenia ? dekoder UPC, DVD, przystawka Android Smart TV Box Mini M8SII, wszystko na switchu HDMI, bo mój obecny TV ma tylko 1xHDMI.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba raczej matową ze względu na bardzo nasłoneczniony pokój? Ale w sumie jest to dla mnie drugorzędna kwestia.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, ale mam do tego przystawkę Mini M8SII, więc nie potrzebuję żadnego smart tv
15. Czy zamierzasz grać w gry ? nie
16. Preferencje co do marki ?
Mam sentyment do Panasonica, LED 32” TX-ET5E u siostry jest wg mnie doskonały.
Kierując się dobrymi opiniami o Samsung J5100 - gdy rozważałam TV 32” - zamówiłam taki właśnie TV i to był jakiś dramat – jakość obrazu tragedia, dźwięk tragedia, podstawa z plastiku z odzysku, ramki odstające od ekranu w niektórych miejscach – spakowałam i oddałam jeszcze szybciej, niż rozpakowywałam...
Teraz skłaniam się ku Panasonic TX-40DS630E, ale on jest 3D i podobno bolą oczy (ale jak rozumiem, jeśli oglądam materiał zwykły, nie 3D, to nie ma dla mnie znaczenia, czy i jakie 3d ma TV i nie wpływa to na komfort oglądania?), nie wiem też czy ma matrycę 100hz, czy 50Hz.
Philipsy – podobno są problemy z reagowaniem na pilota, zawieszaniem i koniecznością nawet odłączania TV od prądu, żeby go zreanimować, to dla mnie dyskwalifikacja TV.
17. Preferencje co do wielkości ? 40” (32” jest za mały, 42” miałam i dla mnie to za dużo, tak więc proszę wyłącznie o sugestie dotyczące 40”)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zła jakość obrazu, „banding, clouding, artefakty”, efekt teatru, jak się włącza godzinę albo nie reaguje na pilota
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, w weekendy w dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? nie (chyba, że nie ma to wpływu na komfort oglądania materiałów zwykłych, to wówczas jest mi obojętne, czy ma 3d czy nie ma), jest mi niepotrzebne w każdym razie.


[FONT=&quot]TV wymieniam bardzo rzadko, właściwie dopiero jak się zepsuje. :wink:

[/FONT]
 

Fruzia5

New member
Kiki ja wiem, że Ty polecasz zwykle większe TV, niż pytają forumowicze, ale ja wyraźnie napisałam, że przetestowałam 32 i 42" i 42" jest za duży i dlatego prosiłam wyłącznie o sugestie/porady dotyczące 40". Zwłaszcza przy jakości materiałów, jakie oglądam, jeśli doczytałeś w moim poście.
 
Do góry