TV 40" (ew.32") do 1500zł dla starszej (70l) osoby

Frantz

New member
Witam serdecznie,
jestem na etapie poszukiwania tv dla mojej mamy (ponad 70 lat), sprzęt będzie podłączony do anteny pokojowej, w grę wchodzi tylko telewizja ogólnodostępna. Dźwięk (źle słyszy na jedno ucho), dobry obraz to dwie najważniejsze cechy:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok.15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? m.in. pod kątem, około 15°
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? musi wisieć , blisko okna (południowa strona - są rolety)
7. Jaki masz obecnie telewizor? ok. 10-letni kineskopowy Samsung 32"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą jakość obrazu, dźwięk, wygodny pilot
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? antena pokojowa
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie miałem do czynienia z błyszczącą więc chyba matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, filmy, wiadomości - jednym słowem wsio
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? zarówno w nocy jak i w dzień
17. Preferencje co do wielkości? raczej 40" chociaż był też pomysł 32"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość obrazu, przekombinowana nawigacja
19. Preferencje co do marki? raczej znane marki (pomijając Thomsona i Sharpa), odpadają wynalazki typu: Manta, OK, TLC...
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 1500zł z uchwytem
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? nie

Sam jestem od siedmiu lat użytkownikiem Sony Bravia (póki co jestem zadowolony), więc kieruję wzrok w stronę tej marki (chociaż wiem, że tu płaci się też za markę).
W oko wpadł mi taki model: Sony Bravia KDL-40R450C (za niecałe 1400zł) - niestety informacje na jego temat w sieci są dosyć oszczędne...ale generalnie jestem otwarty na propozycje.

Widziałem na forum kilka podobnych zapytań, nie mniej jednak każde z nich to oddzielny przypadek, stąd też mój post.

Z góry dziękuję za fachowe podpowiedzi.
 

Frantz

New member
Dziękuję za zainteresowanie.
Tak się złożyło, że zanim pojawił się pierwszy komentarz kupiłem tv (z różnych względów musiałem już "coś" kupić).
Po analizie potrzeb/możliwości/tego co jest dostępne na rynku zdecydowałem się na PHILIPSA 40PFH4200.
Pierwsze wrażenie jest ok (zresztą jakie ma być w zestawieniu z nie najlepiej wyświetlającym obraz starym telewizorem kineskopowym).
Trochę mały pilot - to jest mankament.

W najbliższym czasie podzielę się wrażeniami co do reszty.
 
Do góry