TV 40-42 cali dla seniora - budżet do 1800 zł.

System

New member
Witam,
Założenia są proste - dobry tv z prostym pilotem, może mieć coś smart ale nie musi.
Budżet może się awaryjnie wydłużyć do 2000 zł.
Obraz tylko naziemny. :)
I tyle z założeń.

Myślałem wstępnie nad Samsungami, ale seria H to kurz pod matrycą - nie wiem czy inne serie Samsunga też się kurzą.
Szkoda bo lubię Samsungi. :(

W najbliższym media xxx proponowany był Panas TX 40DSU501E za 1899 zl - obraz miał dużo lepszy i nie różowy, jak stojący obok Samsung, który bieli nie wyświetlał równomiernie (być może to był kurz).

Proszę o pomoc w sumie prostym wyborze.
Dziękuję. :)
Czasu mam niewiele do soboty. :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź :
- Hitachi 42HZt66
- LG 42LF652

Jeśli zakup na lata to Philips 43PUS6561 - 4K, 100Hz, HDR, VP9 - za 2499 zł z klaibracją.
 

Maciej43

New member
Witam serdecznie - jako nowy użytkownik Forum nie chciałbym tworzyć kolejnego tematu,który pewnie się powtarza stąd pozwoliłem sobie podpiąć się pod obecny.
Poszukuję TV 40 lub 43" bez smart tv czy 4K na który chciałbym wydać nie więcej niż ok. 1500zł, praktycznie zależy mi tylko i wyłącznie na jakości obrazu bo tv przeznaczone ma być tylko do oglądania tv, sygnał do tv z UPC, odległość od telewizora myślę ,że około 3 m ( trudno określić precyzyjnie, żona ma wizje ustawień mebli po przeprowadzce) , wiek oglądających jeśli to ma znaczenie- młodzież ,krótko po 40 :)
Szukam w necie biegam po sklepach i mętlik coraz większy...
polecano mi m.in LG 43LH500T oraz Samsunga UE40J510
W tych sprawach jestem laikiem a z TV jest tak ,że co 100zł różnicy w cenie to kolejne modele do potencjalnego wyboru stąd moja prośba.
TV ma być na kolejne lata , a i tak podejrzewam , że przesiadka po 9 latach z 32" Toshiby Regza przytarganej z UK będzie dla mnie miłym zaskoczeniem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szaleństwa nie będzie.
Masz :
- Hitachi 43BHT42
- Hitachi 43 HB6

Z tych co podałeś wybrałbym LG.
 

Maciej43

New member
Dziękuję, szaleństwa nie będzie z jakiego powodu?
Myślę, że przesiadka z wysłużonej Tośki i tak wypadnie na plus :)
Ostatnie pytanie - wczoraj u znajomych widziałem TV który "urzekł mnie " designem i oczywiście jakością obrazu. Wiem, że to zupełnie inna półka niż to czego szukałem ale szczerze powiem chyba jestem jednak skłonny zwiększyć budżet jeśli miałbym być zadowolony w 100% ,a jak zaznaczyłem moje wrażenie było ogromne.
Chodzi o Panasonic'a TX 40CS620E lub 630E niestety nie pamiętam który to dokładnie model bo pamięć już nie ta ale pewnie oba są podobne.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam dla mnie technicznie są bardzo podobne,wybrałbym 43LH500T ze względu na dwa wejścia HDMI,może się przydać ? 43LH510V wybrałbym ze względu na DVB-S2 jak będziesz odbierał z satelity ? Wybór i tak należy do Ciebie !
 

mateusztbg

New member
RHJG

OGROMNE DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ

Myślę, że 1 hdmi by wystarczyło i tak nic raczej nie będzie do tv podłączane.

Znalazłem jeszcze takie różnice:

LG 43LH510V współczynnik płynności obrazu PMI 300 klasa energetyczna A++ liczba złącz HDMI 1
LG 43LH500T współczynnik płynności obrazu PMI 200 klasa energetyczna A+ liczba złącz HDMI 2 NIe posiada DVB-S2 (cokolwiek to jest)

Co do sygnału odbioru to będzie pod kablówką.

Który w takim razie będzie lepszy?
 

mateusztbg

New member
Jeszcze jakbyś napisał dlaczego akurat on to byłbym bardzo bardzo wdzięczny, te parametry mi niestety niewiele mówią.

Czy będzie w tej cenie ~1200zł coś lepszego od LG 43LH510V
 

mateusztbg

New member
RHJG

Bardzo proszę o odpowiedź :)

"Jeszcze jakbyś napisał dlaczego akurat on to byłbym bardzo bardzo wdzięczny, te parametry mi niestety niewiele mówią.

Czy będzie w tej cenie ~1200zł coś lepszego od LG 43LH510V"
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam już kolega Kiki Tobie odpowiedział,ja powtórzę to samo w tej cenie nie dostaniesz nic lepszego,a o parametry się nie martw są bardzo dobre !
 

mateusztbg

New member
Witam już kolega Kiki Tobie odpowiedział,ja powtórzę to samo w tej cenie nie dostaniesz nic lepszego,a o parametry się nie martw są bardzo dobre !

Nie wiem czy kiki odnosił się do mojego postu, bo w tym temacie było wiele modeli i wielu pytających :)

Czyli brać 43LH510V za te 1150zł i nie będzie w tej cenie nic lepszego? Rodzice (60lat) biedą zadowoleni z obrazu (oczywiście jak za te pieniądze)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Czytałem ciesz się,że masz możliwość kupić dobry TV w tej cenie co podałeś ! Daj znać jak kupisz może pomogę w ustawieniach jak będą jakieś problemy.Pisz na moją pocztę-pw.
 
Do góry