TV 3D LG i odtwarzanie SBS - da się?

T4ilgunn3r

New member
Witam. Przymierzam się do zakupu TV 3D (wole pasywne) więc chyba model LG 42LM615S. Filmy 3D chciałbym odtwarzać przez komputer (HDMI). I moje pytanie brzmi czy TV firm LG, Panasonic odtwarzają filmy SBS ?? I czy ich jakość jest taka sama/ zbliżona do normalnego BD-3D które można oglądać w sklepach ?? Jeden sprzedawca w Euro (każdy gada co innego...) powiedział że LG, Panasonic, Sony nie obsługują SBS... obraz jest jakiś zlany, rozmyty czy jakoś tak. Jedynie standardowe filmy z BD wyglądają na tych TV zadowalająco. W internecie informacje też są niejasne, wiele sprzeczności. Czy mogłby mi ktoś powiedzieć jak to wygląda w praktyce, najlepiej ktoś kto korzysta z LG czy Panasonica (pasywne) i z filmami SBS. Ciężko mi uwierzyć że skoro tyle filmów jest w SBS to najpopularniejsze marki TV nie mogą go dobrze odtworzyć;/ Proszę o rady i z góry dzięki
 

_Efendi_

New member
Nie wiem co to za sprzedawcy i kto Ci udzielał takiej informacji. Oczywiście że się da i filmy 3D wygladają rewelacyjnie. Wydaje mi się że SBS jest stwożony dla 3D pasywnego. Ja oglądam na 42LM3400 nie jest to sprzęt z najwyższej półki a jak dla mnie obraz 3D jest zadowalający żeby nie powiedzić zabójczy ).
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Na moim SBS działają bez zarzutu. Problem z "rozmazaniem" dotyczy właściwego ustawienia sterownika karty graficznej w PC. Obraz do SBS po prostu nie może być skalowany, bo wtedy telewizor nie wie do końca jak ma to złożyć.
 

aklys

New member
Jeśli planujesz kupno 42LM615S to lepiej sprawdź ceny - jak ja kupywałem to cena 615S i 620S była prawie taka sama (nie wiem jak jest teraz), a przy zbliżonej cenie moim zdaniem lepiej kupić 620.

Jeśli chodzi o filmy 3D SBS to tak jak już pisali inni - są odtwarzane bez problemu. Ja nie odtwarzałem z PC przez HDMI, tylko z podłączonego przez USB pendrive oraz hdd a także przez sieć (DLNA). Filmy 3D SBS (w formacie mkv) są odtwarzane i wyglądają moim zdaniem super.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Możesz napisać jeszcze jaki to telewizor samodzielnie i poprawnie odtwarza filmy 3D SBS z wmuxowanymi napisami srt? Z tego co czytałem w różnych wątkach na tym i wielu innych forach, jeszcze nikomu nie udało się poprawnie wyświetlić napisów z MKV 3D SBS za pomocą wbudowanego w telewizor playera.
 

aklys

New member
Możesz napisać jeszcze jaki to telewizor samodzielnie i poprawnie odtwarza filmy 3D SBS z wmuxowanymi napisami srt? Z tego co czytałem w różnych wątkach na tym i wielu innych forach, jeszcze nikomu nie udało się poprawnie wyświetlić napisów z MKV 3D SBS za pomocą wbudowanego w telewizor playera.
Na 100% odtwarza je 42LM620S - być może więc to zostało dodane do modeli 2012, czyli linii LM?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
No to będę musiał się w takim razie pobawić. Do tej pory nawet nie próbowałem, bo gdy zobaczyłem jak sobie telewizor nie radzi z zewnętrznymi srt i poczytałem na forach że wmuxowane ludziom nie chodzą, to nawet nie spróbowałem ich wklejać. Dzięki za informacje.
 
Do góry