TV 39-42" na ścianę

Elliot123

New member
Witam,

kilka dni temu kupiłem taki uchwyt z ramieniem do zamocowania TV na ścianie.
Dziś przy chęci zamontowania LG 32LK450 okazało się, że mój LG bardzo malutkie otwory na śruby(właściwie to śrubki...) montażowe. Raczej nie utrzymałyby one takiego telewizora, więc... jest okazja do kupna nowego i przy okazji większego TV. Mam nadzieję, że nowe modele są już lepiej przystosowane do montażu na ścianie :p

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem: jedna
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? TV będzie montowany na uchwycie z obrotowym ramieniem - w miarę prosto
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? jak trzeba to spuszczę roletę.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32LK450 - wcześniej używany jako monitor
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? najlepiej martycę VA, wi-fi, jak najlepszy obraz, obsługę napisów w txt.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI z PC/PS4
10.Jakie urządzenia ? PC, laptop, PS4 - nie musi być wszystko na raz.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4h dziennie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat/półmat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Nie oglądam
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasem YouTube
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? jakieś Assassin's Creedy i podobne, w których lepiej steruje się na padzie.
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości 39-42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maksymalnie 2000 zł, najlepiej ~1700.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie jest mi to do niczego potrzebne
 

firekage

New member
Bez reklam
Witam,

kilka dni temu kupiłem taki uchwyt z ramieniem do zamocowania TV na ścianie.
Dziś przy chęci zamontowania LG 32LK450 okazało się, że mój LG bardzo malutkie otwory na śruby(właściwie to śrubki...) montażowe. Raczej nie utrzymałyby one takiego telewizora, więc...

Śruby nie mają nic do tego - ich jakość, już tak. Możesz mieć małe śruby, jeśli chodzi o średnicę, a wzmacniane, budowlane, których nie ruszyłbyś. Pamiętam, że przed montażem stelażu poszedłem do sklepu budowlanego by dopytać o śruby, które były w tym komplecie. Facet popatrzył i powiedział, że nie odważyłby się na tym powiesić kilku kilogramów, co dopiero 40 calowy telewizor. Za 10 zł dostałem śruby, które miały tą samą średnicę, ale inną konstrukcję, pod kołki rozporowe, za które gwarantował osobiście - dodał, że mógłbym się na nich wieszać całym ciężarem i nic bym im się nie stało. Fakt...patrząc na fabryczne nie mogę uwierzyć, że oba twory nazywane są śrubami...
 

Elliot123

New member
Nadeszła pora kupna TV. Mam kilka typów.

- wspomniany Panasonic 42AS600
- Panasonic 40AS640
- Samsung 40H6400

Który byłby najlepszy?

Orientujecie się może w uchwytach do TV? :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś brałbym 40AS640.
Jako niebieski masz dobrą ofertę i kalibrację gratis.
 

Elliot123

New member
Na TV w sieci to gry pokroju Fify, a single też tylko na padzie, bo FPSy to na monitorze. Nie wiem czy należy się tym przejmować, ale jednak 60 msec nie brzmi najlepiej.

Jak do AS640 ma się Samsung H6400?
 
Do góry