TV 32" z WiFi 1200-1600 zł

Fanatik

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost, czasami bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? średnie, dwa okna z prawej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? jakaś staroć z 2001 roku, w drugim pokoju SHARP LCD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? niezła jakość obrazu, wifi wbudowane, DLNA, mały input lag, filmy mkv z napisami po USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Dekoder, PC
10.Jakie urządzenia ? PC, USB, dekoder
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mile widziany filtr antyodblaskowy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy akcji, dokumenty przyrodnicze, liga mistrzów
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry ? - tak
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 32
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, nierównomierne podświetlenie, ociążałe menu, słabe kąty widzenia
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami 70 %, wcześniej 30%
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D? - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie

Witam, planuję zakup telewizora do większego pokoju w domu, w mniejszym mam Sharpa LCD 26 z dobrą matrycą, który sprawdza się znakomicie. Chciałbym, aby był to telewizor przeznaczony na rok 2014 lub ewentualnie 2013, nie chcę kupować czegoś starszego, FULL HD oczywiście. Musi to być 32 cale, większy nie wejdzie. Czego po nim oczekuje? Ostrego i wyraźnego obrazu, w miarę bez rozmazywania i smużenia w szybkich scenach. Szybkiego, płynnego działania, bez powolnego przełączania kanałów, bez przycinki i mulenia w opcjach smart. Wiem, że w takiej cenie nie dostanę raczej prawdziwego 100Hz, więc mile widziane funkcje poprawiające obraz, które naprawdę działają, a nie tylko marketingowo są. W drugim pokoju oddalonym o jakieś 6 metrów mam komputer z modemem, więc wifi jak najbardziej ma być wbudowane, DLNA także. Czasami też zamierzam w coś pograć, dlatego input lag niski, tylko najpierw musiałbym dokupić kabel HDMI 10m (tutaj mile widziana sugestia jaki kabel, bo przy takiej długości chyba nie warto brać najtańszego z alledrogo). Z kompa będę też odpalał filmy blu-ray. Na co dzień podpięty będzie dekoder Vectry HD. Posiadam też smartfon, który mógłby się przydać w połączeniu z tv.

TV będzie stał w dosyć nasłonecznionym miejscu, w przyszłości w tym pokoju zamontuje się rolety, póki co jest dużo słońca, więc mile widziany filtr antyodblaskowy, ale nie jest to szczególnie ważne, głównie i tak korzysta się wieczorami. Mam już kilka pomysłów, czytałem też forum, w związku z tym podam parę modeli i zadam kilka pytań. Jestem otwarty na wszelakie sugestie.

1. Panasonic TX-32AS600 - ludzie wychwalają czerń, ale gdzieniegdzie dostaje się nieco tv za ponoć małą płynność obrazu. Opcje smart nieco biedne. Są też narzekania na napisy, ale mnie wielkość napisów nie martwi, martwi mnie brak możliwości ich ustawienia i brak czarnego tła. W jasnych scenach napisy bez tła są czasami niewidoczne. Ale rozważam ten model na poważnie, niezły input lag i dobre DLNA z tego co czytałem. Aha, jaką matrycę ma ten tv w opcji 32, bo niektórzy piszą że VA, niektórzy, że IPS? Jeśli to IPS, to skąd taka dobra czerń?

2. LG 32LB5800 - tutaj plusem są zaawansowane opcje smart, miracast i MHL, matryca także IPS. No i całkiem niezły design. Mało wiem natomiast o samej jakości obrazu (jest IPS).

3. LG 32LB650V - jedyny w tym przedziale cenowym z webOS i 3D, które mnie trochę kusi, ale jestem świadom, że 3D w tej cenie będzie raczej średnie i na 32 calach to mało opłacalne. Interesuje mnie natomiast indeks płynności obrazu - niby 500Hz, w jaki sposób osiągają takie podbicie i czy będzie duża różnica pomiędzy sztucznym 100Hz a sztucznym 500Hz? Czy opłaca się dopłacać za taki bajer czy zwykłe 100Hz mi wystarczy? Czy 3D na 32 calach ma sens?

I teraz pytania:

1. Nigdy nie miałem styczności z DLNA, czy przesyłając powiedzmy film 12 gb mkv z kompa na tv dojdzie do utraty jakości obrazu? Czy to zależy w jakiś sposób od szybkości sieci?

2. Miło by było mieć opcję w tv regulacji wysokości napisów i dodanie czarnego tła przy odtwarzaniu filmów z USB. Czy jakaś nowsza 32 to oferuje?

3. Czy któryś z wymienionych przeze mnie modeli obsługuje flash w przeglądarce? Jeśli nie, prosiłbym o wskazanie konkretnego modelu, który ma taki ficzer, nawet jeśli będzie droższy.


Z góry dziękuję za każdą pomoc w temacie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy obecnych cenach - Panasonic 32As600 to mistrzowskie rozwiązanie.
Nie jesteś niebieski . Musisz zalogować się w klubie HDTV:
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
Załapiesz się na extra ceny, kalibracje gratis i radyjko gratis.
Ale najważniejsze że sięprze4konasz że w obecnej cenie model jest nie do przebicia.
Matryca nie jest IPS, napisy jak dla mnie dają się bez problemów czytać.
 
Do góry