TV 32-40 cali max 2 tyś zł istotny obraz

arbuzisko

New member
Witam,
Stoję przed wyborem TV do drugiego pokoju (w dużym pokoju mam sony kdl-40w5500 i nadal zadowala mnie jego obraz).
Dane lokalizacji drugiego TV parametry jakie powinien spełniać:
1) Tv będzie stał bokiem do okna,
2) rozmiar 32 cale, max. 40, bo większy nie zmieści się,
3) odległość od tv 1,5 [m] do 2,5 [m] max.,
4) ustawienie tv będzie takie, że częściowo (jak usiądą przed tv 4 osoby to tylko osoba nr 2 będzie na wprost tv) trzeba będzie oglądać po kątem (max ~50 stopni w stosunku do płaszczyzny ekranu)
5) nie chciałbym przekroczyć kwoty 2000 zł (ekstremalnie max. w porywach + 10%),
6) źródło obrazu to : 80% nc+, 10 % komputer, 10 % konsola,
7) najistotniejszy jest obraz, wyraźny, bez smużenia,
8 ) nie istotne są "bajery" typu smart tv itp. (jak będą, to dobrze, a jak nie, to płakać nie będę z tego powodu)

Na początku wytypowałem kilka modeli:
sony kdl-32w705
samsung ue32h6400
samsung ue40h6400
Po przeczytaniu różnych opinii w internecie, okazało się, że sony ma 50Hz, więc chyba nie spełni moich oczekiwań. Prawie zdecydowałem się na zakup samsunga ue40h6400, bo 32 cale jest tylko o 100 zł tańszy, ale przed zakupem poszedłem do sklepu i tam nie mieli co prawda modelu h6400, lecz h6270 (ma mniej, bo 200 hz w stosunku do h6400 - 400 hz) i powiem szczerze, że obraz nie powalił mnie na kolana. Porównanie mam jedynie do mojego starego kdl-40w5500, ale wobec tego, co widziałem w sklepie, to samsung bardzo marnie wypadł w stosunku do mojego starego sony. Był w sklepie też sony kdl-32w705, ale od razu widać, że matryca 50 Hz. Wśród wszystkich tv jakie były w sklepie, jakością obrazu rzucał się z daleka Panasonic tx-40cs630, ale on przekracza mój budżet.
Proszę o pomoc w wyborze tv, bo teraz to mam mętlik w głowie. Możliwe, że samsung lub sony wcale takiego złego obrazu nie mają, bo wystarczy je odpowiednio ustawić. Ewentualnie może innej firmy tv spełni moje oczekiwania. Zawiedziony jestem samsungiem ue40h6400, bo ogólnie w necie ludzie chwalą jakość obrazu pod niebiosa. Proszę o propozycje.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli jesteś zadowolony z 40W5500 to Philips 40PUS6809 za 1899 zł oczywiście z kalibracją powinien być extra.
Sprawdź też proszę Panasonica 40AS640
Jak będziesz niebieski kalibrację masz gratis.
 

arbuzisko

New member
Panasonic 40AS640, Philips 40PUS6809, Panasonic 40CS520 z tych trzech, ostatniego w żadnym pobliskim sklepie stacjonarnym w mojej okolicy nie ma. Dzisiaj jeszcze pojeżdżę po sklepach w sąsiednich miastach.
Jest jeszcze jedna rzecz o której nie wspomniałem wcześniej, a mianowicie matryca. Czy któryś z tych trzech wymienionych ma błyszczącą, czy matową? Nie ukrywam, że lepiej gdyby matryca była matowa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibrację gratis.
Philips 40PUS 6809 to najwyższy model.
 
Do góry