TV 32-37" od 1000-1100zł LCD lub Plazma

prose

New member
Witam

Szukam TV 32-37" do domku letniskowego, posiadam już plazmę LG 42PT353 którą kupiłem dzięki temu forum, jestem z niej bardzo zadowolony. Nie wiem czy się przyzwyczaje do obrazu z telewizora lcd, czy są jakieś plazmy w sprzedaży 37" ?

1. odległość od ekranu: 2m-3.5m
2. jak słońce świeci w pokoju: okno od wschodu
3. Jak duży jest pokój: 4x5m
4. Preferowana technologia: LCD/LED/Plazma
5. jaki masz obecnie telewizor: LG 42PT253
6. jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy z pendriva
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzien 50% wieczor 50%
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wole z swiatlem
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
11. preferowana wielkość telewizora: 32-37"
12. preferowana marka: bez znaczenia
13. czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, sztucznego obrazu
14. jakie urządzenia będą podłączones: telewizja na kartę,USB drive do ogladania filmo divx, HD z polskimi napisami.
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% telewizja, 20% filmy pendrive
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i z katow bocznych będzie siedzialo od 1 do 4 osób
17. czy ważne jest wifi : nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD :nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. ma mieć 3D: Nie
23. ma mieć slot na karty SD: Nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S: nie wiem czy sie przyda
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: 4xhdmi (cyfra+, ps3, dvd i kino)
26. Jaki masz sygnał: z talerza (telewizja na karte)
27. ile programów HD: nie wiem
28. ma stać czy wisieć: stać
29.Rozdzielczość: hd ready lub full hd
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: filmy z polskimi znakami, zeby nie mial problemow z odtwarzaniem filmow o pojemnosci wiecej niz 2GB, wyrazny obraz w jasnym pokoju
32.Ile osób ogląda:2-4
33.Jaka klasa cenowa ? 1000zł-1100zł może coś można dołożyć

Dziękuję i Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej do wymogów nie ma takiego telewizora.
I czemu chcesz wymienić 42" na mały ?

Najmniejsze plazmy to 42"
 

prose

New member
z tego co na forum przeczytałem to LG 32LK450 lub Samsung UE32D4000 lub PANASONIC TX-LF32E30 (chyba będzie za drogi) by się nadawały.
 

prose

New member
jest wersja 37" tego LG 32LK530 ?????? Chyba się na na niego zdecyduje 100 Hz ma, z pendriva czyta. Co wy na to ?

Tutaj jakiś facet napisał o tym TV negatywnie. Cytuje

"Zachęcony danymi (FullHD, 100Hz, odczyt MKV z USB) oraz dobrymi opiniami kupiłem ten telewizor i niestety rzeczywistość jest odmienna od opinii pisanych przez dział reklamy LG. Nie mam zastrzeżeń do wykonania, wyglądy czy jakości obrazu - tu jest bardzo dobrze. Niestety telewizor nie obsługuje dźwięku DTS, a taki występuje praktycznie we wszystkich filmach MKV 720p i 1080p dostępnych w sieci. Dwa filmy nie uruchomiły się wcale ("niepoprawny format pliku"), pozostałe były bez dźwięku ("niepoprawny format dźwięku") z powodu DTS. Za to mogę sobie pooglądać trailery HD, te działają bo mają dźwięk AAC. Dopiero po przekodowaniu filmów na dźwięk AAC programem Avidemux (20 minut) udało się uzyskać dźwięk. Wtedy okazało się, że napisy z pliku txt też są problemem (format [1][11]Tekst) i trzeba było przekonwertować na SRT. Samsung LE32C630 u kolegi odtwarza DTS i wyświetla TXT, choć też czasem trzeba było przerobić napisy. Zwykły Xvid z AC3 LG odczytał OK.W LG wszystkie filmy są wyświetlane w jednym oknie, bez podziału na foldery. Oprogramowanie jest proste i czytelne - to dobrze bo instrukcja papierowa słabiutka, ta sama dla wszystkich modeli i opisuje śrubki, montaż podstawy, złącza w TV oraz guziki na obudowie i pilocie. Szybkie skanowanie trwało kilka minut i znalazło może połowę programów z kablówki. Jeśli MKV nie jest priorytetem to godny polecenia model."
 
Ostatnia edycja:
Do góry