Trzaski przy włączaniu

ksebas

New member
Mam takie pytanie na szybko.
Gdy włączam tv pilotem to mam takie trzaśnięcie i jak wyłączam to też ale słabsze. Tak jest zazwyczaj gdy tv jest przez dłuższy czas nieużywany. Gdy włącza się i wyłącza częściej to tego trzasku nie ma. Czy to jakiś feler?? Dotyczy 32W5710.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Sugerował bym się ku temu że to świetlówki za matrycą powodują taki trzask.a czy to jest normalne to tak prawdę mówiąc chyba nie,gdyż w moim lcd coś takiego nie występuje.
 

ksebas

New member
Przypomina mi to trzaski, które czasami wydobywają się też z innych urządzeń właśnie podczas włączania/wyłączania (np. radia, wzmacniacze, dawne tv) "fachowcy", którzy się temu przyglądali twierdzili zwykle, że to kondensator taki trzaska.
Jeszcze trochę popróbuje jak on działa. Może się wszystko uloży..............
 

ARobert

New member
W serwisie Sony twierdzą, że to strzela przekaźnik i nic się nie dzieje.

..to jest całkiem prawdopodobna przyczyna. U mnie jest dokładnie tak samo. Związane jest to też z tzw. szybkim startem. Jak TV jest dłużej wyłączony czyli po jakimś czasie od wyłączenia klapnie to ponowne uruchomienie zajmuje kilkanaście sekund. Ustaw sobie na próbę w menu szybki start i zobacz jak wtedy będzie klapało. Ta funkcja szybkiego startu włączona na stałe zwiększy pobór mocy w czasie czuwania odbiornika ale da komfort szybkości włączenia i być może ciszej się będzie odbiornik załączał. Generalnie chyba wszystko jest OK i tak ma być.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ksebas, nie powielaj tych samych pytań w kilku zakładkach a na Twoje pytanie przecież szczegółowo Ci odpowiedziałem w zakładce o W5500.
A dla tych, których niepokoi "trzaskanie" przy włączaniu TV mam informację, że jest to zupełnie normalny objaw pracy stycznika (przekaźnika) w zasilaczu a nie żadnych kondensatorów, które są elementami biernymi i nigdy nie wydają żadnych dźwięków.
Stycznik jest elementem zawierającym części mechaniczne poruszane elektromagnesem i dlatego przy uruchamianiu TV z całkowitego stanu wyłączenia słychać takie clicknięcie. Ww. styczniki spotyka się dość często w urządzeniach RTV.
 

ksebas

New member
Dobra już nie męczę tematu. Byłem w sklepie i sprawdziłem na innych tv. Też tak mają jedne w momencie naciśnięcia inne o ułamek sekundy później, przy wyłączaniu niektóre cykają w momencie wyłączenia a inne dopiero po 20 - 30 sekundach.

Dzięki za pmoc:)
 
Do góry