trudny wybór

coco_rzeszow

New member
Witam,

Stanąłem przed niezwykle trudną decyzją wyboru pierwszego telewizora w swoim życiu. Po 2 tygodniach czytania opinii, testów, łażenia po salonach TV wyłoniłem grupę z której najprawdopodobniej dokonam wyboru (chyba, że ktoś wskaże mi model(e) lepsze).
Są to:

  1. Panasonic TX P42G30E lub TX P46G30E (modele 3d są za drogie)
  2. LG LW 570S
  3. Sharp LC40LE830E

Kryteria które musi spełniać mój tv to (podaje zgodnie ze wzorem znalezionym na stronie)

odległość od ekranu - 3,5m
jak słońce świeci w pokoju - od zachodu ale mam rolety
Jak duży jest pokój - 21 m2
jakie programy najczęściej oglądasz - sportowe, discovery, filmowe, filmy z pendriva lub dysku przenośnego, czasem z laptopa
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - dzień 30 % , noc 70 %, generalnie oglądam mało, ok 8h tygodniowo
preferowana wielkość telewizora - 42 cale
preferowana marka - podałem wyżej
jakie urządzenia będą podłączone - dysk zew./pendrive/laptop z filmami, czasem PS3, myślałem o dekoderze N
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 50-50
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - na wprost i kont maksymalnie do 30 st.
telewizor ma mieć wifi - raczej tak, ew. do podłączenia
ma czytać przez USB filmy - najlepiej, ew. podepnę laptopa
ile programów HD - na N jest ich kilka
ile godzin dziennie ma grać telewizor -ok. 1h
ile osób zasiada przed telewizorem - od 2 do 4
ma stać czy wisieć - wisieć na ścianie
jaka klasa cenowa -ok. 3000

Bardzo dziękujuę za podpowiedzi.

Pozdrawiam,

Kuba

P.S. Jest jeszcze jedna opcja. Mógłbym kupić tv LCD, jeden ze starszych modeli za ok. 1500 zł, ale tutaj jestem totalnie skołowany. Modeli jest masa, a przekonałem się na własnej skórze że to co pokazują na tv lcd w salonach ma się nijak do ich prawdziwej jakości.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ja z tych 3 wybrałbym LG.
Z bardzo dobrych TV masz Toshibę 42sl833 z matową obudową i matrycą orsaz najlepszym skalowaniem SD dzi,ęki tech Resolution +
Sharp natopmiast będzie miał najmniejsze smużenie
 
Do góry