Trudny wybór telewizora

indiglo

New member
Witam

W związku z tym, że mój obecny telewizor powoli kończy swój żywot, na dniach planuję wymianę na sprzęt z aktualnej epoki ;) Mój wybór padł na firmę Sony, ponieważ ufam ich produktom co do jakości - zawsze na najwyższym poziomie.

Przechodząc do konkretów to :

- pokój o wymiarach 3,5 x 4,5 m
- dość dobrze oświetlony światłem naturalnym
- zamierzam powiesić go na ścianie
- preferowany rozmiar to 40" (wystarczający?)
- odległość siedziska od ściany okolo 2,5 m
- wstępnie będzie tylko odbiór telewizji kablowej, w niedalekiej przyszłości HD
- nie chcę być atakowany przez pixele ;) oczekuję obrazu o bardzo dobrej ostrości bez ataku pixelów (ostrość będzie zależeć od mocy sygnału SD w dB tak?)
- budżet to max. 4000 zł
- czasami będzie podłączony pod PC , telefon, USB etc.

Błądząc po internecie natknąłem się na ciekawy wizualnie i technicznie model o tajemniczej nazwie KDL-40EX1. Martwi mnie tylko jedna rzecz, bo gdy wszedłem na stronę Sony telewizor na liście (usortowanej od najnowszych) znajdował się na samym dole, co wzbudza mój niepokój..:sad: Będąc aktualnym w świecie komputerów wiem, że przez dłuższy czas sprzęt wyglądający pozornie tak samo lecz wyprodukowany w innym czasie może się kolosalnie różnić. Więc odkąd jest ten model na rynku mogło być już wprowadzone wiele poprawek, więc chciałbym tv o możliwie jak "najnowszej dacie" wejścia na rynek. Dodam, że technologia LED narazie mnie nie interesuję , ponieważ nie sądze żebym w tym budżecie kupił sensowny sprzęt z podświetleniem LED renomowanej marki. Z góry dzięki za wszystkie porady!

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
\
Błądząc po internecie natknąłem się na ciekawy wizualnie i technicznie model o tajemniczej nazwie KDL-40EX1. Martwi mnie tylko jedna rzecz, bo gdy wszedłem na stronę Sony telewizor na liście (usortowanej od najnowszych) znajdował się na samym dole, co wzbudza mój niepokój..:sad: Będąc aktualnym w świecie komputerów wiem, że przez dłuższy czas sprzęt wyglądający pozornie tak samo lecz wyprodukowany w innym czasie może się kolosalnie różnić. Więc odkąd jest ten model na rynku mogło być już wprowadzone wiele poprawek, więc chciałbym tv o możliwie jak "najnowszej dacie" wejścia na rynek. Dodam, że technologia LED narazie mnie nie interesuję , ponieważ nie sądze żebym w tym budżecie kupił sensowny sprzęt z podświetleniem LED renomowanej marki. Z góry dzięki za wszystkie porady!

40 cali do Twoich warunków będzie jak znalazł- 2,5m to taka optymalna odległość do takiej przekątnej, co do ex1 jeśli zależy Tobie na rozwiązaniach bezprzewodowych i interesującym wyglądzie to na pewno się nada. Jeżeli zaś bardziej kupujesz telewizor z myślą i stricte obrazie to jednak poszukałbym albo w5500 albo ex500 ten drugi model mimo iż dopiero wchodzi do sprzedaży łapie się w budżecie i nawet jest spory zapas.
 

indiglo

New member
Aha..
Mhm.. załóżmy, że naciągam lekko zaplanowany budżet i zaczynają interesować mnie 2 głównie modele. Mianowicie Z5500 i HX700, ( + tańsza alternatywa EX300, EX500). Dodam, że chciałbym nabyć wysokiej klasy LCD, niż "nijakiego" LED'a. Przejrzałem sporą część tematu nt. Z5500 na tym forum i stwierdzam, że model ten ma w większości bardzo dobre opinie, m.in. bardzo dobry odbiór sygnału SD co jest dla mnie obecnie ważne.
Czy seria HX jest następcą serii W ? Czy obecna cena ( 4,5tys PLN ) za 40" Z5500 nie jest ceną wygórowaną jak za "zwykły" panel LCD ? Czy mogę liczyć w firmowym salonie Sony, że sprzedawca zaprezentuję sygnał z tv a nie z "cukierkowych" trailer'ów z Blu-ray'a ? Proszę, wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli w takowym jestem :lol:

Aha, jeszcze jedno:
Rozumiem, że te wszystkie "bajerki" związane z internetem i siecią, nie udostępnią mi klasycznego dostępu do internetu przez TV (tzn. przeglądanie serwisów www) ? Tyle, że będę mógł sobie zerknąć na nagranie z YT, bądź dodać jakiś pogodowy widget tak?
 
Ostatnia edycja:

indiglo

New member
Panowie... najprawdopodobniej w niedziele jadę zamówić TV. Moje obecene typy to : EX300, Z5500, HX700, wersje 40", budżetowo celuje mniej więcej na ~4 tys. PLN. Potrzebuję krótkich i konkretnych argumentów "za" bądź "przeciw". Osobiście jestem za "Z" i zdaje sobie sprawę że te 3 modele różnią się klasowo. Do jutra wieczorem muszę być już nastawiony pod konkretny model ;)

Swoją drogą jako ciekawostka : sklepy Electro World (podobnież) najtańsze... Wchodzę, leży Z5500 - za 5,5 tys, Centrum Sony - 4,5 tys. Nie ma to jak solidna marża :eek:k:
 

Ares78

New member
Panowie... najprawdopodobniej w niedziele jadę zamówić TV. Moje obecene typy to : EX300, Z5500, HX700, wersje 40", budżetowo celuje mniej więcej na ~4 tys. PLN. Potrzebuję krótkich i konkretnych argumentów "za" bądź "przeciw". Osobiście jestem za "Z" i zdaje sobie sprawę że te 3 modele różnią się klasowo. Do jutra wieczorem muszę być już nastawiony pod konkretny model ;)

Swoją drogą jako ciekawostka : sklepy Electro World (podobnież) najtańsze... Wchodzę, leży Z5500 - za 5,5 tys, Centrum Sony - 4,5 tys. Nie ma to jak solidna marża :eek:k:

Co do testowania to w centrach Sony jak się da coś sprawdzić to nie ma problemu, przynajmniej ja taki mam doświadczenia. Co do modeli ex500 jest następcą w5500 i według pierwszych opinii i testów spisuje się od niego lepiej + większa multimedialność, w kwestii hx700 i z5500 zależy sporo od warunków w przypadku tego pierwszego moim zdaniem czerń jest lepsza, minusem może być natomiast matryca błyszcząca która nie nadaje się do każdego pomieszczenia.
 

indiglo

New member
Ok, wybór padł na HX'a 700. Jutro jadę zamówić w Vobisie - bardzo atrakcyjna cena, dzięki Spioch!
Kto wie, dlaczego mimo długiej obecności na rynku serii Z, ona nadal trzyma się mocno w cenie, skoro są już jego następcy?


A teraz:

# Mam pomysł aby rozszerzyć funkcję Internet Video jaką oferuje firma Sony. Plan mam taki, aby złożyć mini-PC w jakiejś obudowie ITX w miarę stylowej, upchnąć jakieś sensowne bebechy, aby pociągnął te wszystkie media HD etc, następnie... podpiąć mu sieć, zakupić małą klawiaturkę na Wifi (np. to : Logitech DiNovo Mini (nie mogę podać linku z Allegro) ), podpiąć następnie tego PC do HX'a przez HDMI, i cieszyć się wiecznym dostępem do normalnego internetu, i nie tylko. Moje główne założenie jest takie, aby rozszerzyć, unormalnić(?) funkcję internetu w TV Sony

# Coś na wzór tego co jest na zdjęciach w aukcji, lecz sprytnie ukryte w stylowej obudowie, i bez monitora.


# Czy takie rozwiązanie ma sens ? Warto się w to bawić ? Koszty zapewne będą porównywalne z normalnym desktop'owym PC, ale czego nie robi się dla wygody,komfortu,lenistwa :D
 

Spioch1

New member
z ciekawości, ile dasz za HX700?
Co do okmputera, ja mam w planach kupi ćlaptopa, zrobić przy TV taka jakby stacje na niego - bezprzewodowa mysz i klawa, hdmi, zasilacz

filmy lepiej będą wyglądały chyba po dlna niż przez hdmi z kompa

Co do samego kompa, za 800zł coś złożysz, +100zł za chłodzonko dość ciche
 

Sych

New member
z ciekawości, ile dasz za HX700?
(..)
Co do samego kompa, za 800zł coś złożysz, +100zł za chłodzonko dość ciche
Cena hx700 jest nrazie atrakcyjna. Porównując do z5500 wypada świetnie.
Za 800zł złożysz kompa, ale na pewno nie poradzi sobie z filmami hd, jeśli takie bedziesz chciał puszczać na tv. Za tą kasę chyba lepiej kupić ps3 i zainstalować na niej linuxa. Bedziesz miał normalny pulpit, przeglądarki itd. Jak się uwziąć, to nawet windowsa odpalisz na linuksie. Rozwiazanie trochę droższe, ale sprzet posłuży na bardzo długi czas.
YouTube - ps3 linux
 

Spioch1

New member
za 800zł nie da rady z filmami Full HD? Nie bądź śmieszny
nie wiem czemu ludzie uważają, ze filmy HD są tak wymagające
oczywiście-jak będzie WMP używał to nie da rady
ale np.. taki KMplayer, do filmów HD fajny, jakość idealna, mało kompa obciąża
 

Ares78

New member
To zależy w dużej mierze od plików sam miałem kilka filmów (mkvod 8GB wzwyż) których nie udało mi się odtworzyć przez MPC i pochodne, chociaż spróbuje w wolnej chwili programów które podałeś, może wniosą coś nowego.

Sych- jeśli komuś nie przeszkadza matryca błyszcząca, to zdecydowanie hx700 wypada lepiej, a ceny powoli już zaczęły spadać.
 

Spioch1

New member
Mam pliki z aparatu
hdready, mp4, bitrate 14000
wmp przycina, wiesza się momentami (procek E4300 2x3,1GHz)
KMPlayer 10-15% wykorzystania CPU, straty jakości nie ma (żeby było jasne)
 

indiglo

New member
Panie i Panowie... śmiech na sali :fool: Pojechałem na drugi dzień do Vobis'u jak się deklarowałem wcześniej z zamiarem zamówienia HX'a za w/w cenę, a Pani jakże miłym głosem poinformowała mnie o cenie 4800 zł uzasadniając, iż dzisiaj o godzinie 14:00 (tj. wtedy) ceny uległy unormowaniu w stosunku do rynku. Pozdrawiam Vobis, oczekując tymczasem na zniżkę cen...
 
Do góry