trudny wybór do małego pokoju

bartekus

New member
Witam wszystkich.
Po miesiącu przeglądania forum doszedłem do wniosku, że nie jestem w stanie sam podjąć decyzji. Postanowiłem zdać się na forumowe autorytety może one coś doradzą.

Moje warunki - pokój 4.5m x 3m
Preferowana wielkość matrycy – 37-42"
Jaki sygnał – Polsat cyfrowy, divx, dvd,
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – wprost i po bokach)kanapa i fotele)
Jaka odległość od ekranu – 2,4 m na wprost 1,7 m z boku
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd (kino domowe), komp
Jaka klasa cenowa – do 3,5 tyś.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – raczej wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na południe., telewizor na ścianie zachodniej, ale są rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1 - 2
Jaki masz ulubiony program – filmy, sport, discovery
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - generalnie przy niedużym świetle z boku lub z włączonym ledem oświetlającym z sufitu całą ścianę przeciwną do TV
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej Full HD

Moje typy
plazmy: Panasonic P42S10E, P37X10E
lcd: sony KDL-40W5500,40V5500 może jakiś samsung


help
 
Ostatnia edycja:

bartekus

New member
Dzięki za propozycję.
Mam rozumieć, że 42 cale to za dużo czy też nie ma sensu kupować full hd przy takiej odległości od tv?
zapomniałem dodać, że do tv będzie zakupiony WD TV HD Media Player plus jakiś amplituner i zestaw 5.1.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
bartekus napisał:
Dzięki za propozycję.
Mam rozumieć, że 42 cale to za dużo czy też nie ma sensu kupować full hd przy takiej odległości od tv?
zapomniałem dodać, że do tv będzie zakupiony WD TV HD Media Player plus jakiś amplituner i zestaw 5.1.

42" będzie OK, podobnie jak full HD. Ja mam 50" przy 4 metrach (HD ready) i jedyne, co bym zmienił to rozmiar - tak 60-65" (do full HD siedzę już za daleko, ale przy np. 100" obrazie z projektora - tylko full HD).
 

bartekus

New member
no dobrze to może z innej beczki. Czy jest jakaś rozsądna alternatywa dla P42S10E. Naczytałem się o tym nieszczęsnym buczeniu panasonica i trochę mój entuzjazm osłabł. kiedyś to wszystko było prostsze. szedłeś do Pewexu i kupowałeś sony.
 

digitalus

Banned
uwazam ze jakosc obrazu sd w 37x10y jest bardzo dobra bo
1. telewizor hdready.
tutaj jest jest szczegolowy opis dlaczego taka rozdzielczosc telewizora jest bardzo dobra dla sygnalu sd
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16343&highlight=niedoci%B1gni%EAcie+sygna%B3u+SD
2. 37 cali,mniejszy ekran, ,lepsza ostrosc obrazu niz w wiekszym telewizorze. jakosc obrazu najbardziej zblizona do crt czyli wzoru doskonalosci sony trinitron
3 .37x10y jest z tunerem mpeg4 . 37x10E z mpeg2
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
bartekus napisał:
no dobrze to może z innej beczki. Czy jest jakaś rozsądna alternatywa dla P42S10E. Naczytałem się o tym nieszczęsnym buczeniu panasonica i trochę mój entuzjazm osłabł. kiedyś to wszystko było prostsze. szedłeś do Pewexu i kupowałeś sony.
Nie przejmuj sie tym buczeniem w innych markach znajdziesz coś innego. A poza tym nie jest to straszne da się przeżyć :D A poza tym bierz 42" jak weźniesz 37 to po jakimś czasie będziesz żalował ze to nie 42 ale pamiętaj do 42 to ta 2,4m.
Ja mam taki pokój 3x3m i stoi 42" i powiem że jest super wcale nie jest za duży, tyle że ja ogladam z 2,6-2,8m.
 
Do góry