Transport TV - 65" LG 65SK9500

LordEbay

New member
W związku z moją przygodą z wyborem i zakupem nowego, wymarzonego TV chciałem się podzielić z Wami kilkoma spostrzeżeniami. W czasie wyboru marki, modelu, technologii matrycy itd. targani jesteśmy wieloma dylematami, czytamy różne artykuły, testy czy fora. Po dokonaniu wyboru (w moim przypadku był to LG 65SK9500 z kalibracją u Kikiego) jest już dużo łatwiej … przelew i oczekiwanie na telefon kuriera. W końcu wisi na ścianie i … po włączeniu okazuje się że matryca jest uszkodzona. Sądzę ze należę do niewielu osób, które mają takiego pecha ale jednak decydując się na zakup z wysyłką musicie brać taką możliwość pod uwagę. W moim przypadku do pieca dołożył kurier DPD. Deklarowane przez DPD wypłata odszkodowania w 30 dni to bujda na resorach. Po zgłoszeniu szkody w DPD jesteśmy traktowani jak złodzieje i oszuści. Bardzo niemiła wizyta pracownika DPD, który weryfikował uszkodzenie przesyłki. Potem DPD przekazuje sprawę do ubezpieczyciela – tutaj AXA … czas leci. Firma AXA przekazuje sprawę do Willis Towers Watson …. A oni jeszcze do innej… po około 60 dniach od zgłoszenia szkody udało się odzyskać $$$. Uszkodzony TV jest zabierany przez DPD – przez innego ale też chamskiego i kłamiącego pracownika. Złożona skarga na pracowników DPD mogę się domyślać że ląduje w koszu bo … nie ma komu pracować. Ale z mojego punktu widzenia prawa zamknięta… uffff.
PS Kiki pewnie będziesz czytał moje wypociny to rozważ proszę dodatkowe zabezpieczenie w postaci czarnej folii stretch (łatwiej widać uszkodzenia) czy transport na palecie – może jako płatna opcja, bo jednak jest dodatkowym kosztem i logistyką.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupić wymarzony TV - nie mieć 2 miesiące TV. Super.
Gratuluje cierpliwości, ja bym nie dał rady.

Trzeba było sobie zastrzec przed kupnem, że jak tv dojedzie uszkodzony, to na drugi dzień dostajesz zwrot i Ty się tym nie martwisz czyt. szarpiesz z najgorszym kurierem w Polsce, a taki niewątpliwie jest DPD.

Są też ponoć firmy kurierskie w Polsce, które specjalizują się głównie w transporcie TV itp.
Ta firma współpracuje m.in z MM, już pominę fakt, że można dopłacić grosze i wniosą, rozpakują i podłączą, co z natury wyklucza jakiekolwiek atrakcje.

Żaden żenujący DPD (sam miałem z nimi wiele problemów i nie tylko ja, jest wątek na forum) nie wypakuje tv.

Dobrze, że już po wszystkim i kasa w ręce. Będziesz mądrzejszy o doświadczenie.

Mi od Kiki przywiezli tv własnym transportem. Problemów zero.
Teraz jak kupowałem w MM, to przywieźli wspomnianym wcześniej dedykowanym transportem, ale miałem jasno zaznaczone, że jak będzie coś nie tak, to tv wraca i chce nowy, lub kase. TV wymieniałem i tak, ale już zawiozłem własnym trasportem i też zero problemów.

Zwyczajnie żle się dogadałeś, licząc, że wszystko będzie ok.

Btw. Na czym polegało to chamstwo DPD o którym piszesz, bo aż trudno sobie to wyobrazić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
SOrry nie mamy żadnego wpływu na DPD.
Mogę ze swojej obiecać, że dostaniesz najlepszą zdecydowanie cenę przy zakupie ( Fabryczną) z pełnym pakietem.
Dostawa naszym transportem też gratis.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Najgorsza firma kurierska do takich przesyłek !!! najtańsza i najgorsza , Już dwa razy się przejechałem DPD co do wysyłki tv , Przerzuciłem się na pocztex kurier - 100 % jak dla mnie przewożnik , zero strat nawet karton nie naruszony !!!! Pełna kultura , a dpd - do lekkich i mniejszych przesyłek to tak ale do tv wysyłać tak nie odpowiedzialną firmą ? Najtańsza i najgorsza to jest moje zdanie autentyczne i na faktach

Piszesz pani kiki - Gratis , to coś panu napiszę bo masz pan umowę podpisaną z dpd i koszt przesyłki wynosi całe g... ? im więcej tym taniej wychodzi taka jest prawda

Ja jak kupuję od kogoś tv z uszkodzoną elektroniką do naprawy itp w granicach 46- 55 cali to do 49 cali płacę nie całe 50 zł powyżej 50 cali około 70 zł ale z tym że ja już ze swojej strony zamawiam kuriera i zawsze wybieram pocztex kurier i jak do tej pory zero problemów !!! I mam nadzieję że tak zostanie
 
Ostatnia edycja:

LordEbay

New member
Btw. Na czym polegało to chamstwo DPD o którym piszesz, bo aż trudno sobie to wyobrazić?

1. przy dostawie (odbierał Tato 71 lat) zwrócił uwagę kurierowi że karton jest uszkodzony - to naskoczył na niego kurier i wykrzyczał że w środku jest zabezpieczony i że nic się nie stało - dobrze ze był przy całej rozmowie pracownik ochrony + nagranie z monitoringu
2. 2 chłop z DPD co był na wizji lokalnej - przy 65" nie zgadzało mu się ułożenie TV, styropianu i dziury w kartonie o 1cm …. na szczęście powołany rzeczoznawca miał już inne zdanie
3. usłyszałem w DPD że kurier na raty będzie mi spłacać …
4. po odbiór TV przyjechał 3 chłop z DPD - nie potrafił odpowiedzieć na dzień dobry, zobaczył że przyjechał po TV to powiedział ze go nie zabierze i wychodzi … na pytanie dlaczego, powiedział że ochrona mu nie pozwoliła wjechać na teren osiedla - co okazało się nie prawdą...
5. skarga poszła do DPD ale wiem że mają to gdzieś :(


rzadko kupuje TV - odpukać jakoś służą bezawaryjnie i … dociekając szczegółów okazuje się że większość przesyłek TV obywa się na zasadzie spedycji tzn. przesyłka ma być dostarczona - nie ważne w jakim stanie … nawet jak jest uszkodzona to kurier jej nie zabierze tylko trzeba zrobić zgłoszenie (tak wytłumaczył mi to inny niż z DPD kurier ale czy to prawda … już sam nie wiem.


Kupić wymarzony TV - nie mieć 2 miesiące TV. Super.
Gratuluje cierpliwości, ja bym nie dał rady.

uszkodzenia matrycy nie było widać przy wyłączonym TV dopiero po podłączeniu do prądu --> TV już wisiał na ścianie i … wkurwiał tylko :( i masz racje nie dałem rady - w czasie kiedy MM zrobiło promocje bez Vat inne sklepy też robiły promocje i udało się kupić ten sam model w afgcomputers za 5350 zł. Niestety bez kalibracji ale wisi i cieszy oko i ucho :)
Kiki dziękuję za deklarację - przy następnym TV pozwolę sobie wrócić do tematu :))


Mi od Kiki przywiezli tv własnym transportem. Problemów zero.

chyba w moim przypadku było za daleko albo za mała wartość zamówienia - żałuje ale czasu już nie cofniemy … traktujmy to jako wypadek przy pracy.


Jeżeli chodzi o niezdecydowanych a rozważających zakup LG 65SK9500 lub bliźniaczy model. (tak ze względu na wielkość i ułożenie pokoju zależało mi na iPSie. Oglądanie sportu (piłka nożna) - nie znika piłka :) polecam, głośniki 2x10 + 20W - dają radę i mogą napędzić imprezę.
miłego dnia dla wszystkich
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ręce opadają. Trzeci punkt, to już jakiś żart.
No nic, najważniejsze, że udało się zakończyć tą farsę i nie zostałeś z ręką w nocniku... chociaż zostałeś, na 2 miesiące i to zaraz po zakupie ; )
 

radioaktywny

New member
Transport TV MUSI odbywać się tylko na palecie gdzie karton jest właściwie umieszczony i zabezpieczony. To jest jedyna gwarancja, że karton z TV "nie uczył się latać" na sortowni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie koniecznie. Koniecznie trzeba sprawdzać odbiór w obecności kuriera.
 
Do góry